MFK Karvina za silna dla piłkarzy ROW-u

2014-02-02, Autor:
Trwa niezbyt dobra sparingowa passa podopiecznych Marka Wleciałowskiego. Tym razem ROW przegrał z MFK Karvina 0:2.

Do Czech piłkarze Energetyka udali się rano. Na świeczniku byli przede wszystkim testowani gracze - Michał Płonka oraz Szymon Sobczak dotychczas reprezentujący barwy Górnika Zabrze oraz Bartosz BrodzińskiHubert Otręba. Rywalem rybniczan miała być dziewiąta drużyna II ligi czeskiej - MFK Karvina. Gospodarze po ostatnim gwizdku okazali się lepsi, wygrywając dwoma trafieniami.

Pierwsze 30 minut nie zapowiadało emocji. Obie strony nie stworzyły sobie groźnych sytuacji, po których mogły paść bramki. Dopiero końcówka pierwszej połowy przyniosła ciekawą akcję gospodarzy, jednak niewiele z niej wynikło. Warto zaznaczyć, że ROW bardzo dobrze spisywał się w defensywie, skutecznie utrudniając rywalom dostęp do własnej bramki.

Drugą połowę rozpoczął całkowicie inny zespół z Rybnika, ponieważ szkoleniowiec Energetyka postanowił wymienić całą jedenastkę. Rybniczanie mieli swoje sytuacje, które powinni przynajmniej raz wykorzystać by objąć prowadzenie. Kolejne próby nie przyniosły również otwarcia wyniku. Niewykorzystane okazje zemściły się w postaci dyskusyjnego karnego w 72. minucie, którego na gola zamienił Vanek oraz bramce Halaski, która padła tuż przed ostatnim gwizdkiem. Gospodarze mieli jeszcze dwie dobre okazje na podwyższenie wyniku, lecz szczęście sprzyjało naszemu zespołowi.

W czasie przygotowań do rundy wiosennej, ROW nie wygrał jeszcze żadnego spotkania - dwa przegrał tracąc po dwie bramki oraz jeden zremisował - z Janiną Libiąż, również nie zachowując czystego konta. Okazja do rehabilitacji nadarzy się już 5 lutego, kiedy to rybniczanie w Kamieniu zmierzą się z BKS-em Stal Bielsko-Biała.

MFK OKD Karvina - Energetyk ROW Rybnik 2:0 (0:0)

Br
amki: 72. Vanek (z karnego), 89. Halaska

MFK OKD Karvina: Pindroch - Cverna V., Knotig, Vanek, Ofori, Hottek (14. Fiala), Eismann, Halaska, Svatonsky, Mikula, Gonda (85. Puskac).

Energetyk ROW Rybnik:

I połowa: Bucek, Szary, zawodnik testowany, Jary, Krotofil, Muszalik, Gilewicz, Gródek, Płonka, Feruga, Vrto.

II połowa: Skrzeszewski, zawodnik testowany, Kutarba (70' Mandrysz), Brodziński, Grolik, zawodnik testowany, Otręba, Kostecki, Sobczak (75' Sitnik), Bałuszyński, Cisse (70' Musiolik).

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2