zamknij

Biznes

Mercedes na pewno w Świerklanach

2010-06-22, Autor: ww
Salon marki Mercedes-Benz nie powstanie w Rybniku, a w Świerklanach, tuż w sąsiedztwie budowanej autostrady A1.

Reklama

O planach firmy Inter-Car II z Zabrza pisaliśmy w lutym. Diler, planując lokalizację inwestycji, brał pod uwagę tereny obok hipermarketu Carrefour w Rybniku oraz działki w sąsiedztwie budowanej autostrady A1 w Świerklanach. Ostatecznie wybór padł na drugą lokalizację. Inwestor nie chce jednak zdradzać swoich dalszych planów i póki co nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa salonu.

 

Salon Mercedesa powstanie w sąsiedztwie węzła autostradowego w Świerklanach, który przecinać będzie ulicę Żorską/Wodzisławską. Inwestor działki pod budowę nabył od prywatnych właścicieli. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że proces wykupu gruntów jeszcze trwa, tym samym powierzchnia terenów przeznaczonych pod inwestycję nie jest jeszcze dokładnie znana.

 

Odcinek autostrady A 1 z Bełku do Świerklan ma zostać oddany do ruchu w listopadzie br.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (49):
 • ~LondOn 2010-06-22 12:27:08

  czy ja wiem czy to dobry pomysł?... może oni myślą że merole sie przy autobanach najczęściej psują i temu salon nie w mieście a na totalnym odludziu? ;)

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-22 12:29:52

  fakt ominiecia nas przez A1, oraz fakt, ze obecna wladza w ogole nie ma parcia na przemysl doprowadzi nasze miasto do upadku za lat 20. 20 - bo wtedy umrze wiekszosc emerytow gorniczych, dzieki ktorych emeryturom wszystkie sklepy w Rybniku maja z czego zyc.

  0 0
 • ~werkk 2010-06-22 12:56:34

  Ważne że wogule powstanie salon Mercedesa i moim zdaniem taka lokalizacja jest dobra szkoda ze nie myślano tak jak powstawały Fokus i Plaza dziś mielibyśmy mniej korków w centrum.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-22 12:59:14

  @qwerty - no jak z takim łomem jak ty dyskutować skoro A1 nas nie tylko nie omija ale leci obrzeżami Rybnika!!! To, że inwestor ostatecznie wybrał Świerklany to jego sprawa. Co ciekawe dla centrali Mercedesa Świerklany to Rybnik - tak podawali na swojej stronie internetowej, a to o czymś świadczy. Nie ględź o tym co będzie za 20 lat. 20 lat temu na Śląsku liczyły się pod wieloma względami tylko Katowice. Dzisiaj mieszkając w Rybniku poziom życia i dostępność do dobrego handlu, rozrywki oraz administracji jest na podobnym poziomie co w stolicy województwa. Weź się lepiej za tych swoich ludzi z PO, którzy swoimi decyzjami szkodzą Śląskowi! Ostatnio się dowiedziałem, że marszałek Śmigielski chciał odwołania prezesa Moraczewskiego z PR - tego samego za sprawą którego mamy na Śląsku jeden z najlepszych rozkładów jazdy pociągów od wielu lat. Wierz mi, że jak potwierdzę tę sprawę to w swoich środowiskach związanych z komunikacją na maksa nagłośnię tą skandaliczną postawę naszego marszałka. To jeden z wielu argumentów za tym aby te dziady ze śląskiej PO przestały psuć i szkodzić naszemu województwu! Ciągle się czepiasz Fudalego ale facet staje na głowie aby Rybnik szedł do przodu. Twoi ziomkowie w Katowicach czego się dotkną to zepsują, w przeciwieństwie do władz Rybnika. To bardzo nieuczciwe i niesprawiedliwe z twojej strony. A wracając do salonów to w ostatnich 10 latach Rybnik przyciągnął prawie wszystkie możliwe marki samochodowe jakie są na polskim rynku.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-22 13:09:51

  @werkk - gdyby Rybnikiem rządziły zaściankowcy z PO to Focus albo Plaza wylądowałyby nie tylko przy A1 ale w Żorach... Focus i Plaza to rewelacyjne inwestycje. One odmieniły nasze miasto pod wieloma względami. Bez nich nie mielibyśmy tej rangi i szacunku na Śląsku jakie mamy. Werkk i qwerty - całe szczęście, że powszechnie w Rybniku i całym regionie te budowle są podawane jako pozytywny wzór. Do nich zjeżdża nie tylko w wekkendy cały region. Ględźcie tak dalej i wnerwiajcie nowoczesnych rybniczan takimi zaściankowymi poglądami. Koniecznie też propagujcie PO - niech wszyscy, którzy cieszą się ze poważnych zmian urbanistycznych naszego Śródmieścia wiedzą na kogo nie głosować w najbliższych wyborach samorządowych i KOGO NALEŻY SIĘ BAĆ!!! Ze względu na strach przed korkami - rybnicka PO wywali do innych miast oraz do autostrady A1 ;)

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-22 13:15:48

  cd. wszystkie możliwe inwestycje - z obawy przed korkami... Wierz mi, że kobiety są bardziej odważne niż tacy faceci bez jaj, którzy krytykują rewelacyjne inwestycje. A co do przemysłu Qwerty - powiedz mi co robią posłowie PO aby ocalić ok. 100 miejsc pracy w ER osób, którym zaproponowano przeniesienie do Krakowa?! Przecież jest to konsekwencja prywatyzacji i oddania zagranicznemu, francuskiemu koncernowi jednej z najlepszych elektrowni w Polsce. Robią coś czy im to kompletnie zwisa, tak jak zwisało im prywatyzowanie strategicznego sektora jakim jest energetyka?! Śmiałeś się z niewielkiej ilości zakładów w strefie które udało się z trudem pozyskać Fudalemu, a tymczasem dzięki glupim decyzjom rządu możemy stracić kolejne w branży przemysłowej...

  0 0
 • ~werkk 2010-06-22 14:26:00

  Arteks zgadzam się z tym ze wszyscy przyjeżdżając do tych obiektów handlowych i kin z okolic, dlatego ja nie kwestionuje tego ze są, tylko lokalizacji. Sam piszesz przyjeżdżają szybciej by dojechali i wyjechali jak by obiekty te zlokalizowano obok dróg przelotowych a nie w centrum gdzie na miejscu Fokus stał browar wybudowany w 1870 r. Na owe czasy drogi dla furmanek jadących do browaru doskonale spełniały swoje zadanie, niestety dróg nie sposób przebudować tak aby miały większa przepustowość ze względu na zabytkowa zabudowę. Dlatego należało te obiekty wybudować w takim miejscu Rybnika gdzie była by możliwość rozbudować tak drogi aby nie utrudniały do nich dojazdu wtedy by jeszcze więcej ludzi z miast ościennych do nich przyjeżdżało a tak jada do Żor

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-22 15:22:38

  Pewnie wzorowali się na Porsche w Katowicach ;)

  0 0
 • ~Dawidddddddd 2010-06-22 18:46:09

  Dla Mercedesa dobra lokalizacja. na zachodzie też są salony wzdłuż autostrad bądź w pobliżu dużych miast. Co jest niepokojące to to, iż spece od logistyki mercedesa uznali, że Żory i okolice mogą się szybciej rozwinąć niż Rybnik, skoro chcą tam stawiać swój salon. Dlaczego przegrywamy wyścig z Żorami i Świerklanami o inwestora? WOW To niepokojące.

  0 0
 • ~wawokanin 2010-06-22 18:57:14

  Fajne są te centra handlowe ale nie da się ukryć, iż korkują nam miasto. Może i powinny stać w centrum, może nie, ale 2 zasadnicze wady są: 1 korki i mała przepustowość dróg wokół Plazy i Focusa. 2 Całkowita dewastacja małych handlarzy na Powstańców, Sobieskiego. Boże to jest centrum miasta a jak się tam wchodzi, to aż żal na to patrzeć jaki syf... Jedno z tych centrów mogło być przesunięte nieco poza centrum miasta. Uaktywniłoby się jakaś dzielnice. Powiększono by ruch w jakiejś części miasta, Moja dzielnica w której mieszkam czyli Wawok chętnie by takie centrum przyjęła... a placu jest od groma dojazd tez okej, stosunkowo blisko centrum. Szkoda, że już za późno....

  0 0
 • ~ISKIERKA35 2010-06-22 19:04:21

  Większe centrum = więcej ludzi= większy zysk. Mercedes nas olał bo Rybnik to zaściankowe miasteczko. Stoimy ciągle w miejscu....

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-22 19:25:03

  @iskierka - twoje rozumowanie jest bez sensu... Mercedes gdyby nas olewał to nie nazywał by swojej lokalizacji "Rybnik" i w ogóle nie stawiałby w tym rejonie swojego salonu, wybrali te grunty pewnie z tego powodu, że tanio, a i tak będą rozpoznawalni z autostrady jak powstanie... Swój salon dla Gliwic wybudowali też poza granicami tego miasta w małych Pyskowicach... @dawidd - jak możesz pisać, że to dobra lokalizacja po czym piszesz, że to niepokojące? Jakaś dwubiegunowość poglądów? Wybacz ale mam wrażenie, że takim osobom jak ty werkk, qwerty już dawno zwisa dobro naszego miasta. Jesteście piątą kolumną dla Rybnika. Swoimi wpisami nie tyle szkodzicie Fudalemu co kalacie swoje miasto ;P @wawokanin - też nie wiesz o co chodzi, piszesz że centra handlowe są dobre by już w następnym wierszu napisać, że korkują miasto - to powiedz mi czemu inne miasta idą śladem Rybnika i budują centra handlowe w sercach swoich Śródmieść? Katowice planują dwa takie centra, jedno koło dworca PKP, Bytom buduje w samym centrum. Gliwice planują F-P w centrum, Zabrze planuje koło dworca wśród wąskich okolicznych ulic? Czyżby rybnicki pomysł na ożywienie Śródmieścia im się spodobał? Piszesz, że na Wawoku mogło powstać takie centrum jak Plaza? Czy ty się aby nie leczysz na głowę? Jak obiekt o wysokości 6-7 piętrowego bloku mógłby powstać w otoczeniu domków jednorodzinnych spokojnej dzielnicy bez jakiegoś urbanistycznego i społecznego konfliktu?! Sami nie wiecie czego chcecie...

  0 0
 • ~matszw 2010-06-22 19:36:03

  A propo galerii handlowych, to problemem Rybnika nie jest to, że są w centrum, a to, że mamy bardzo malutkie ścisłe centrum. Porównajcie nasz Rybnik do Katowic, Tych, Gliwic, gdzie "centrum miasta" nazywa się rozlazłe obszary. U nas centrum to plac wolności, rynek i ulice w około i to by było na tyle... Focusa postawiono żeby wykurzyć szczury z miasta, Plaza powstała w miejscu gdzie zboczeńcy nastawali na życie nastolatek pędzących z pl. wolności do ekonomika. Te miejsca straszyły swoim wyglądem, a nie miał kto się nimi zająć. Po za tym gdzie byście wyrzucili te galerie? Ich lokalizacja jest przemyślana w ten sposób by można było łatwo dojść z buta, co to jest te 200miejsc parkingowych na jednym czy drugim CH? Potrzeba nam rozbudowy parkingów i zamknąć "ścisłe centrum" dla ruchu kołowego.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-22 19:38:25

  @werkk - no to mam rozumieć, że browar w centrum miasta mimo, że hałasował, smrodził i oszpecał nasze Śródmieście był OK (pomijając jego bankructwo), a galeria która dała Rybnikowi jakby nowego "ducha" jest niepożądana? To są jakieś poglądy wsteczne i wieśniackie! Ja wiem, że ja was trochę wyprzedzam poglądami i wiedzą - to wynika z tego, że dużo podróżowałem w przeszłości, byłem w wielu miejscach Europy. Interesuje mnie architektura i problemy komunikacyjne oraz rozwiązana w różnych miastach. Kręcą mnie metropolie i duże miasta, a mimo to dobrze się czuję w Rybniku. Nie pozwolę jednak na tym forum aby ty czy ktokolwiek propagowali jakieś zaściankowe pomysły! Chętnie przywitam w Rybniku każdego trzeźwo myślącego internautę, a nudziarze, ględziały i zaściankowcy - marsz do Wodzisławia czy Jastrzębia. Tam się będziecie świetnie czuli! Nie zasmradzajcie tego forum takim fatalnym podejściem do tego fanstastycznego miasta tylko z tego powodu, że macie jakieś osobiste bądź polityczne afronty wobec Fudalego! Jestem w stanie poprzeć w przyszłości każdą ciekawą indywidualność poza Fudalim na prezydenta jeśli będzie miał ciekawe osiągnięcia w swoim dotychczasowym życiu i będzie miał ciekawą wizję rozwoju miasta. Powtarzam rozwoju - bo to jest najważniejsze. Na dzień dzisiejszy popieram Fudalego ze względu na jego dobry bilans tego co zrobił przez 12 lat i że otacza się mądrymi ludźmi, a pozbywa się tych, którzy są powszechnie krytykowani.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-22 19:52:59

  @matszw - jeśli piszesz o śródmieściu to chciałbym tylko sprostować że Tychy praktycznie nie mają centrum miasta w rozumieniu prawdziwego miasta, a jeśli coś do tego pretenduje to jest to sprawa dyskusyjna. Katowice, Bytom czy Gliwice to miasta, które miały więcej szczęścia w czasie boomu budowlanego lat 1900-39 niż Rybnik. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że wychodząc z pociągu w Katowicach jeśli opacznie skierujesz się na wprost to centrum miasta z kamienicami kończy się na... Stawowej. Później to już tylko bloki i parę biurowców. U nas każdy centrum kojarzy tylko z rynkiem, Sobieskiego, Powstańców czy pl. Wolności. A Kościuszki, Białych, Wysoka, Saint Vallier, Piasta, Miejska - to nie centrum? ;) Rybnik swoją odważną decyzją o sprzedaży tereniu pod Plazę z 2000 roku(!) a potem z 2004 pod Focus - wytyczył jakiś pozytywny kierunek śląskim miastom. Czytałem artykuł w GW zwracający uwagę na to, że Rybnik lokując galerie w centrum zaryzykował ale wyszedł z tego wzorowo bo żywe Śródmieście jeszcze bardziej ożyło w przeciwieństwie do Katowic gdzie powstanie Silesii wyciągło ze Śródmieścia najlepsze sklepy i życie miasta. Każdy zaoczny student który uczy się w K-cach potwierdzi, że to miasto w niedzielę wymiera... Nawet katowiczanie na SSC wcale temu nie zaprzeczali jak im kiedyś w dyskusji to wytknąłem... Natomiast to co mi się nie podoba to zbyt małe zaangażowanie władz Rybnika w szybkie zagospodarowanie nieużytków na Hallera - wspaniały areał na powiększenie naszego ś-cia!!!

  0 0
 • ~gloryglory 2010-06-22 22:32:30

  http://yfrog.com/1g39414344j

  Tutaj dokładnie powstanie Mercedes.
  Lokalizacja już była znana od paru miesięcy, pisałem kiedyś o tym.

  0 0
 • ~werkk 2010-06-23 06:33:08

  Arteks Katowice są brzydkim miastem nie maja nawet rynku jak większość starych miast. To ze Rybnik jest ładnym miastem nie jest zasługa Fudalego. Wspomniałeś o dworcu w Katowicach napisz o naszym Rybnickim w Katowicach można przynajmniej wysiąśc i przejść sucha noga u na po każdym deszczu nie da się przejść i przyponem Ci ze te zalewanie to kwestia ostatnich kilku lat oczywiscie to nie wina prezydenta pisze bo wiem ze zaraz mi to wytkniesz ale jako prezydent powinien zadbać o wizerunek dworca bo to pierwszy widok dla tego co przyjeżdża do Rybnika. Mamy jeszcze do zagospodarowania kilka hektarów po byłej RYFAMA mam nadzieje ze nie powstanie tam biedronka.W Katowicach maja spodek Rybnik ma Płazę, Fokusa nie ma obiektu w którym można by organizować takie imprezy jak w spodku no ale tego nie wybudujemy w Rybniku brak funduszy na inwestycje i to na najbliższe kilkadziesiąt lat a dług miasta to największe osiągniecie urzędującego prezydenta pamiętaj ten dług trzeba będzie spłacić i nie spłaci go ten co bezmyślnie go zaciągnął ale ten co będzie po nim zacznie urzędowanie od zwracania pieniędzy i to bardzo dużych czyli w oczach mieszkańców będzie gorszy. Wiadomo ze to też sposób na pozbycie się kontrkandydatów zadłużenie się tak ze każdy następny będzie miał strach bo przeciętny Rybniczanin nie będzie przyjmował wytłumaczenia że trzeba spłacać dług poprzednika który żył na kredyt ale na to co zostało zrobione. Czy Ty tez tak gospodarujesz budżetem domowym?

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-23 09:00:01

  widze Arteks, ze juz teraz musisz walczyc nei tylko ze mna w sprawie lokalizacji galerii w centrum. ludzie powoli otwieraja oczy i juz niedlugo rowniez zauwaza, ze Fudali dal d... nie wymusszajac na galeriach budowy dwukrotnie wiecej miejsc parkingowych. Z reszta co to za rozmowa z Toba, skoro pracujesz w UM i jestes jednym z pieskow Fudalego (wg. informacji z innego watku). Wiadomo, ze zawsze bedziesz tuba propagandowa. Choc jestes nieco odwazny, bo jesli Fudali nie bedzie juz prezydentem, to nie wierze, zebys u nastepnego mial takie "plecy".

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-23 09:02:09

  tak mi sie jeszcze wspomnialo. Galerie nie korkuja miasta? w kazde swieta kolejka do Focusa zaczyna sie pod stadionem. Do Plazy podobnie. Przez miasto nie mozna przejechac KOMPLETNIE. Wez sie Arteks chlopie obudz i przestan pisac te bzdury, bo az zal sciska od Twoich teorii.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-23 11:00:48

  @Qwerty ty wiesz, że nie jestem niczyją tubą propagandową i że czasem rzeczowo krytykuję politykę władz Rybnika ale wygodnie Ci tak pisać i mnie szufladkować bo nie zostawiam suchej nitki na ciemięgach z rybnickiego opozycji, którzy są zagrożeniem nie dla mnie ale dla rozwoju miasta. Każdy kto krytykuje powstanie tak miastotwórczych galerii jak Focus i Plaza nadaje się do rządzenia Ligotą Tworkowską, a nie poważnym miastem. Ty od kilku lat robisz czarny PR Rybnikowi ale jakoś nie potrafisz pociągnąć za sobą ludzi... Kilka szczekaczy, którzy pieją jedno i to samo o zakorkowaniu miasta i jego długach nie wróży dobrze twojej "robocie". W 2002 roku nie głosowałem na Fudalego, w 2006 głosowałem za nim bez żadnej agitacji. W 2010 namówię każdego potencjalnego wyborcy aby głosował na Fudalego. W przeciwnym razie Rybnikowi grozi stagnacja i rządy lalusiów, którzy swoimi wypowiedziami potwierdzają, że im nie imponuje urbanistyczny rozwój miasta. Co do teorii to twoje teorie są kompletnie irracjonalne... No bo piszesz, że w święta korek rozpoczyna się od stadionu. Zakładam, że piszesz prawdę (chociaż w twoim przypadku to niestety ruletka bo często kłamiesz lub piszesz to "co przypuszczasz"). Skąd biorą się te tłumy które chcą w niedzielę odwiedzić centrum Rybnika? Na pewno nie ze słabo zaludnionych północnych dzielnic Rybnika. Ci ludzie jadą od strony Gliwic, Knurowa, Pilchowic itd. Czyż to nie jest pozytywne zjawisko i czyż władzom Rybnika nie należy się szacunek za taką politykę cdn

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-23 11:16:26

  która ściąga do nas tłumy ludzi? Dzięki temu rybnickie Śródmieście od wiosny do jesieni w weekendy tętni życiem, a np. w Katowicach jest puste... Uszok o którego poparcie zabiega PO chce to zmienić przede wszystkim przez budowę dwóch galerii w samym centrum miasta!!! Czyżby wziął sobie do serca pozytywną famę chodzącą po Śląsku która chwali Rybnik? Te wasze korki są też przesadzone bo Rybnik korkuje się przede wszystkim na Wodzisławskiej, Prostej i Chwałowickiej, ewentualnie fragmenty Żorskiej - i o to można mieć żal do władz miasta. Same galerie nie wpłynęły znacząco na wzrost korków. Ludzie generalnie bardzo się cieszą z tych nowych miejsc, które są współczesnymi ikonami Rybnika. Natomiast jeśli rybnicka PO myśli takimi zacofanymi kategoriami, że każdy nowy obiekt w Śródmieściu powoduje jego zakorkowanie, a więc lepiej nic nie budować - sama wykluczy siebie z uczestnictwa w rządzeniu miastem. Ludzie nie wybiorą zapobiegawczych i strachobliwych lalusiów.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-23 11:26:07

  @werkk - wyłącz już tą płytę o zadłużeniu, szkoda czasu... Nie ma miasta, które nie miałoby zadłużenia. Ja sam nie byłem zwolennikiem kanalizacji (nazwałem ten projekt w jednej z wypowiedzi gównianym problemem, który zakorkuje finansowo miasto). Ale z drugiej strony sam zauważam pierwsze pozytywne efekty skanalizowania całego miasta. Nacyna już nie śmierdzi, a ludzie masowo budują się w Rybniku. Nowe osiedla domków jednorodzinnych powstają w miejscach, które do niedawna były nieuzbrojone i nieprzygotowane do tego. Być może to przyniosło pierwsze efekty - Rybnik jest jednym z dwóch miast w naszym województwie (powyżej 100 tys.), które drugi rok z rzędu zanotowały przyrost liczby mieszkańców. Jest to kompletny ewenement bo wszystkie miasta ze Śląska tracą mieszkańców. Jak widać w Rybniku ludziom nie przeszkadzają nawet korki i chcą tu mieszkać! A co do zadłużenia to trudno obecnie znaleźć rodzinę która nie ma kredytu. Werkk czy jesteś w stanie kupić auto czy mieszkanie lub dom bez kredytu? Ja się przyznam, że nie i cały czas spłacam kredyt jaki wziąłem jakiś czas temu. Nasze państwo też jest zadłużone gigantycznie i jakoś nie chcesz widzieć problemu. Dzisiaj trzeba wziąść na poważną inwestycję kredyt. Wiedzą o tym także biznesmeni. Tylko emeryci boją się kredytów ale chyba werkk nie jesteś emerytem? Chociaż muszę szczerze wyznać, że z Qwerty macie bardziej zacofane poglądy w wielu sprawach od 80-letnich emerytów. Przypominacie mi trochę wiecznie utyskujących tetryków ;P

  0 0
 • ~werkk 2010-06-23 11:48:04

  Arteks i to jest Twój problem jak nie masz argumentów to piszesz wyłącz płytę ale prawda jest taka ten dług prawie 60 % jest a 60 5 to bankructwo miasta. Ale skoro Ci ta płyta nie odpowiada to posłuchaj tej "Gazeta Rybnicka" z 22-06-2010 r. na pierwszej stronie "Za błędy prezydenta płacimy co miesiąc 500 zł" A z jakiej to racji za nieudolność ja mam płacić? skoro jest nieudolny to niech te 500 zł płaci z swojej kieszeni. Każdy by chciał być tak nieudolny aby jego nieudolność była finansowana z kasy miasta. A ta nieudolność jest opisana a ile takich nieudolności jest trzymanych w tajemnicy ja kilka znam.

  0 0
 • ~werkk 2010-06-23 12:10:17

  Arteks większość ma kredyty i to jest normalne ale każdy normalnie myślący pozwoli sobie na taki taki kredyt jaki jest w stanie regularnie spłacać i normalnie funkcjonować. W Rybniku bierze się kredyt na konto następcy bo p. Fudali nie będzie wiecznie prezydentem każdy kiedyś umrze a kredyt trzeba spłacić. Czy Ty wziąłbyś kredyt który będą musiały spłacać Twoje dzieci? A Rybnik jest tak zadłużony na kilkadziesiąt lat granica zadłużenia 60% dlatego nie dostał dotacji bo była by przekroczona. Miasta tracą mieszkańców bo skończył się wyż demograficzny. Ludzie są coraz bardziej odpowiedzialni nie decydują się na rodziny wielodzietne. Co do kredytów masz racje ale trzeba wiedzieć na co ten kredyt mądry weżnie go i zainwestuje wtedy z dochodu ma na spłatę i na życie zapewne godniejsze aniżeli miałby pracować na kasie np. w Fokusie. Głupi go przeje i fakt ze jest fajnie"Tance hulanki swawole" Ale potem trzeba kredyt spłacić pytanie z czego? wiec wtedy najlepiej uciec w nieznane i niech płaca żyranci. Jesteś osoba inteligentom więc wiesz o co mi chodzi.

  0 0
 • ~werkk 2010-06-23 12:19:21

  Arteks emeryt kredytu nie dostanie mam na myśli kredyty powyżej 50 000 nie bój się urzędnik bankowy jak widzi osobnika jest w stanie określić ile jeszcze pociągnie Nie wiem czy brałeś kredyt nie masz pojęcia jak bank Cie sprawdzi mało kto dostanie kredyt np. mieszkaniowy trzeba mieć swoja firmę i wykazać dochody bo Ci co jada po kosztach nie maja szans. nie mam na myśli kredytów w szybkich jadkach 3, 4 tysiące taki kredyt to możesz wziąśc jak idziesz do "Kulalulu"

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-23 13:08:55

  oj Arteks - to Twoje lizusostwo Fudalemu jest az mdle. Moze liczysz na to, ze Fudali jakims cudem zostanie senatorem i wezmie Cie do swojego biura? Co do smierdzacej Nazyny - ona przestala smierdzeiec DLUUUUGO przed nawet zaplanowaniem kanalizacji. Czyli Fudali zakorkowal na lata rybnicki budzet (sam to stwierdziles), no i zablokowal centrum Rybnika - tego stwierdzac nie musisz, wystarczy, ze kazdy sie przejedzie po miescie w godzinach szczytu. Fudali - korkorobiciel :) albo moze raczej Fudali - stoperan ;)

  0 0
 • ~idasmw 2010-06-23 14:30:01

  Czytam te wasze komentarze i śmiać mi się chce, jak co niektórzy podniecają się salonem sprzedaży mercedesa jak by to był co najmniej zakład produkcyjny zatrudniający minimum 500 ludzi. Ludzie, to tylko sklep taki sam jak żabka czy biedronka tylko z luksusowym asortymentem... połowa z komentujących nawet tam się nie pokaże by pooglądać te auta a co dopiero kupić - a jeśli nawet tam pokażą to jak często zmieniacie samochody ?

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-23 14:40:43

  Alan daj se siana i idź się przewietrz lepiej.

  0 0
 • ~kolos 2010-06-23 15:13:22

  ~idasmw, powstanie salonu MB budzi takie emocje bo najwyraźniej ta marka dla mieszkańców SR jest symbolem prestiżu :) Po prostu fajnie mieć tak wypasione bryki u siebie. Rybniczanie mówią "Bez gwiazdy nie ma jazdy"

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-23 15:14:15

  @idasmw - doskonale Cię rozumiem i się zgadzam, że taki salon nie jest dla każdego. Ale lepiej aby był w mieście chociażby w kontekście podatku od nieruchomości jaki takie firmy do kasy miasta wpłacają. Ale jak widzisz lalusie z rybnickiej opozycji wolą aby wszystko budować poza Rybnikiem dzięki czemu będzie mniej korków... Lubię poskramiać nudziarzy i malkontentów typu qwerty. Im się nigdy nie wygodzi... @qwerty - czemu ciągniesz każdą dyskusję w tematy polityczne? Ty się nie bój o Fudalego - gość o takich zasługach i potencjale może sobie wybrać miejsce na liście każdego ugrupowania na Śląsku, gdyby tylko chciał. Jeśli PO w swoje szeregi bierze takich nieudaczników jak Kieca to wierz mi że gdyby Fudali tylko chciał móglby wystartować o fotel posła czy senatora PO, PiS, SLD czy jakiegokolwiek ugrupowania i wygrałby bez problemu... Poza tym Fudali jako parlamentarzysta mógłby dla Rybnika i regionu załatwić więcej niż wszyscy obecni posłowie z naszego regionu razem wzięci. Tylko jest jedno ale. W tej chwili jeszcze nie ma go kto zastąpić na fotelu prezydenta ale przypuszczam, że w ciągu najbliższych 2-3 lat wykreuje sobie następcę tak jak Putin Miedwiediewa... ;) Poza tym o wiele łatwiej zastąpić funkcję prezydenta miasta na parlamentarzystę natomiast ciężko parlamentarzystę na prezydenta. Prezydent ma po prostu więcej pracy i więcej obowiązków... Poseł ma minimum obowiązków i całe stado ludzi, którzy za niego pracują w biurze poselskim.

  0 0
 • ~werkk 2010-06-23 15:30:15

  Arteks nie ustosunkowałeś się do artykułu "Tygodnika Rybnickiego" Chodzi mi o te płacenie 500 zł czy to prezydent powinien zapłacić z swojej kieszeni.bo w sumie koszty to już 37 000 zł zapłacono z kasy miasta. Boje się że takich bubli zrobi więcej a Rybnicki podatnik poniesie konsekwencje finansowe. Senatorem nie będzie tam już Gruszka mocno siedzi nie popuści tego.Jedyne wyjście kandydować po raz 4.

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-24 09:12:55

  Arteks - chocbys sie zesral i spedzal 18 godzin dziennie na tym portalu, to nie zmienisz faktu, ze Rybnik sie cofa pod rzadami Fudalego. Popatrz na malutkie Zory - esktra drogi, strefa ekonimiczna zyje. Popatrz na Gliwice. Dziesiatki milionow pozyskanych od PRYWATNYCH inwestorow na budowe wezlow drogowych. Kolejna rzecz w Gliwicach - hala Podium: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8055927,Gliwice_triumfuja_w_sprawie_Hali_Podium.html . W rybniku mamy beznadziejny stadion ze spieprzonym boiskiem (oczywiscie przy otwarciu Fudali pieprzyl o zuzlowym GP w Rybniku, co od razu wiadomo bylo, ze jest nierealne), w Rybniku mamy gowniany postkomunistyczny basen skonczony za cene 70% ceny super aquaparku jak w Gorzycach. W Rybniku mamy kanalizacje, ktora miala nam dac super ulice - co z tego jest wszyscy widza na Energetykow. W Rybniku mamy zakorkowane centrum galeriami z za malymi parkingami. Fudali to nieudacznik zajmujacy sie TYLKO ROBIENIEM SOBIE REKLAMY. Twoje wypociny podplacane przez Twojego szefa tego nie zmienia.

  0 0
 • ~shonya 2010-06-24 11:30:49

  Arteks - podałeś przykład Katowic jako miasta, które planuje postawić w centrum dwa CH - i fajnie, bo Katowice mogą sobie na to pozwolić ze względu na dość dobrze zorganizowaną komunikację miejską. nie mam na myśli samej jakości taboru, ale ilości i częstotliwości kursów przez cały dzień, co kilka minut. u nas tego niestety brakuje i nie pisz mi proszę, że widocznie mało jeżdżę, bo od 10lat nie robię nic innego jak poruszam się naszą kochaną komunikacją miejską. codziennie. synchronizacja kursów i ich częstotliwość to coś, czego nasz ZTZ niestety nie zdążył się nauczyć. a szkoda, bo stąd mamy korki.

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-24 13:13:30

  Arteks swoim ograniczonym punktem widzenia nie zauwaza, ze Katowice maja WIELE ulic wielopasmowych, ktorymi bedzie mozna sie dostac do tych centr (jesli w ogole zostana wybudowane). W rybniku do Focusa na parking ponad 500 miejsc mozna sie dostac alba waziutka ul. Lony, albo jednokierunkowa Chrobrego. Zadno miasto nie pozwoliloby sobie na postawienie takich molochow z takimi slaboprzepustowymi dojazdami i wyjazdami.

  0 0
 • ~wojtek_jj8 2010-06-24 15:43:34

  Wciąż te same głosy na tym forum, np: ~qwerty, ~werkk, ~Arteks. Chyba zrezygnuję z czytania opinii piszących na tym portalu z uwagi na to, że wszystko sprowadzają do świata polityki. Radzę innym zrobić to samo. Panowie ujawnicie się, jeżeli macie choć odrobinę odwagi!

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-24 23:16:05

  @werkk - pytasz mnie o te 500 zł. Jeśli ktoś z urzędników z UM zawinił w tej sprawie to powinien ponieść konsekwencje. Takie błędy się niestety zdarzają. W K-cach za molestowanie niepełnosprawnej uczennicy w miejskim ośrodku, odszkodowanie dla niej musi wypłacić Urząd Miasta mimo, że nikt z urzędu nie dopuszczał się takich czynów tylko pracownik ośrodka... Czyli zapłacą podatnicy z Katowic. W tym przypadku płacimy za to my i mi się to nie podoba! Ale za takie coś nie można winić bezpośrednio głowę miasta tylko jego urzędników. Tak samo nie wiem czy pamiętasz, że urzędnicy w czasach naszego dawnego prezydenta Makosza pozwolili na inwestycję stacji benzynowej Aral na nie załatwionym pod względem własności terenie dzięki czemu miasto musiało potem wypłacić dość duże odszkodowanie osobie, która wytoczyła miastu proces i go wygrała... W każdym razie chciałbym, żebyś wiedział, że takie rzeczy nie powinne być tolerowane i kara powinna być ale nie dla prezydenta bo on się takimi rzeczami nie zajmuje.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-24 23:26:05

  @qwerty - nie pęknij zaraz ze złości z powodu moich mocnych wpisów ;P Swoimi nudami w każdym temacie już się dałeś poznać wielu - co mnie bardzo cieszy ;). Zachwyca Cię Podium w Gliwicach. Bardzo ciekawe! Bo inwestycja ta ma kosztować ok. 350 mln zł, a po jej wybudowaniu nie ma żadnych szans na rentowność i miasto będzie musiało do niej dopłacać do końca istnienia Gliwic! Poza tym inwestycja ta nie jest akceptowana przez naszego nieudolnego marszałka (PO), który jak widać z tego materiału skompromitował się nie po raz pierwszy. Jestem przekonany, że gdyby Fudali nagle ogłosił, że miasto chce coś tak drogiego wybudować to ty jako pierwszy malkontent tego forum byś piał na cały głos, że Fudali zbankrutuje miasto! A te twoje zachwycanie się Żorami to już chyba jakaś choroba... Cóż tam jest takiego nadzwyczajnego? Przecież tam przez lata nic się nie budowało, a i teraz nie buduje się nic co mogłoby zachwycać...

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-24 23:34:16

  @wojtekjj8 - Arteks jestem, dla Ciebie Wojtek mogę być nawet Arteksem-jj9 jak chcesz - to Ci powinno wystarczyć ;P Mnie polityka aż tak bardzo nie interesuję (jakbyś mógł pozornie przypuszczać) ale nie mam zamiaru biernie się przyglądać temu, że jakieś cieniasy nie robią nic pożytecznego, a atakują ciągle faceta, który jest jednym z najlepszych samorządowców w Polsce i w ogóle zmienił wizerunek Rybnika, który jest zupełnie innym miastem niż 12 lat temu! Wierzę Ci, że wpisy Qwerty muszą Cię nudzić - tak samo jak każdego. Ale zapewniam, że przy czytaniu moich tekstów z pewnością coś się ciekawego dowiesz, czasem uśmiejesz a z pewnością zarażę Cię swoim optymizmem i pozytywnym spojrzeniem na nasze miasto :D A jeśli chodzi o krytykę władz to trzeba im patrzeć na ręce i zwracać uwagę oraz podsyłać swoje pomysły, ale z pewnością nie w duchu krytykanctwa i jakichś fobii tak jak to robi Qwerty, który nienawidzi ludzi przez jakieś swoje prywatne urazy.

  0 0
 • ~shonya 2010-06-25 07:09:04

  Arteks - miałam nadzieję, że w swoim stylu obalisz każde moje zdanie z poprzednie wypowiedzi; ale nie - oczywiście dopieprzyłeś się do Q w swoim jakże klasycznym stylu. Zero kontrargumentów, a szkoda bo miałam (naprawdę!) nadzieję na porządną (?) dyskusję z Tobą. Ciągle to samo czepialstwo się i dogadywanie, ironizowanie i prześmiewanie PO. A, i oczywiście lizo*upstwo Najjaśniejszemu. 'nie widać' mnie na forum, rzadko komentuję artykuły, ale nie sposób nie zauważyć. Może i dysponujesz sporą wiedzą, masz swoje poglądy ale bronisz ich trochę nieudolnie...
  Najwyższy czas posypać głowę popiołem i w końcu kiedyś przyznać komuś innemu rację. Nie jesteś nieomylny, tak jak Najjaśniejszy nie jest bez skazy - dla Ciebie Ty i Szanowny Pan F. jesteście nieskazitelni. Może warto spojrzeć czasem trochę dalej niż czubek własnego nosa? O poranku, z nadzieją na poprawę - pozdrawiam.

  0 0
 • ~~BG 2010-06-25 09:10:30

  nie atakujcie Arteksa bo on sie teraz modli żeby kanalizacja którą tak wychwala zaczęła działać http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_art&ida=61421

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-25 10:00:30

  widze Arteks, ze sie o malo nie zes.... i produkujesz tu po 3 wpisy pod rzad. Nie wiem czy dostajesz za to jakies bonusy od swojego szefa, albo rzeczywiscie liczysz na posadke w biurze jesli Fudali chcialbby zostac senatorem. Gorzej tylko jak si eprzeliczysz, bo to ze tu siejesz propagande na temat Twojego szefa nie zmieni faktu, ze ludzie widza jak Rybnik si emarnuje w porownaniu do sasiednich miast i wiedza, ze to wina BIERNEGO i nieudonego prezydenta. Prezydenta, ktory na pytania "skad Pan wie, ze Rybnik sie odkorkuje po otwarciu A1" odpowaiada "bo tak moiwa mo eksperci". Haha - eksperci od siedmiu bolesci, ci sami co mu odpowiedzieli, zeby nie poszerzac wiaduktu na Wodzislawskiej.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-25 13:31:44

  Jeśli uważasz, że Fudali jest bierny, to jaka wg Ciebie jest oPOzycja w Rybniku? Stagnacyjna to za mało powiedziane, ona się wręcz cofa, zamyka sam a w sobie. Narzekasz na obecnego prezydenta, a nie wiadomo czego spodziewasz się po swoim faworycie, czyli p.Krząkale. Co takiego do tej pory zrobił on dla Rybnika czym mógłby sobie zasłużyć na stanowisko Prezydenta Rybnika? Nie chodzi mi tutaj o populistyczne zagrania pod publiczkę typu wydanie kart ICE ani rozdawanie długopisów i ulotek na rynku.

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-06-25 15:31:24

  Arteks i jego kamanda http://www.tvs.pl/informacje/26078/

  0 0
 • ~magik 2010-06-25 18:31:56

  Tomasz Harsze i Adam Fudali koledzy z grilla i wspólnych popijaw...

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-06-25 19:44:24

  Arteks - jeszcze jedno. Czy jest w tym województwie gmina, której zablokowano emisję obligacji poza Rybnikiem? Ilu znasz fachowców, którzy rozumieją budżet Rybnika i sposób jego konstruowania przez Paszendę. Mam znajomych wśród księgowych i skarbników miast. Twierdzą, że z tą tajemnicą Paszenda odejdzie do grobu i nikt jej nie rozwikła...

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-26 22:02:59

  @jedrek_1_1 - powiedz mi co twoje pytania i linki mają wspólnego z tematem mercedesa? Ps. filmik czywiście obejrzałem i jest to kolejny przykład kompletnie złej strategii jaką obiera rybnicka PO, która nie potrafi na obecnego prezydenta znaleźć jakichś poważnych haków to próbuje z igły zrobić widły i to dość nieudolnie. Bo cóż złego, że w programie realizowanym w Rybniku przez rybnicką instytucję na zdjęciu występuje prezydent? To według was kto miał być na takim zdjęciu - Harsze czy Kuczera, których prawie nikt nie kojarzy?! Kolejna nieudana intryga wynikająca z kompleksów niektórych radnych.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-26 22:04:48

  @qwerty - ludzie to wiedzą przede wszystkim to, że piszesz pierdy i jesteś jakimś wyjątkowo nieudanym życiowo mieszkańcem naszego miasta, który swoimi toksynami na szczęście nie zaraża innych :P

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-06-27 09:11:55

  Arteks - to nie był wpis na temat. Masz rację. Tylko popatrz na swoje wpisy. To jest na temat? Co sie stało z rzeczowym Arteksem, wyważonym i obiektywnym komentatorem. Adaś jest zawsze super, PO do dupy - widać zwykłą klakę w tym co piszesz.
  Harsze zalożył stowarzyszenie dyrektorów, Harsze jest jego szefem, Harsze daje Adamowi F nagordy, Harsze pisze o tym do gazety (jego podwładny!!). Finansuje to z publicznych pieniędzy, czyli moich i Twoich podatków. Super. Harsze to także sekretarz PIS w Rybniku, Harsze w projektach na spotkania zaprasza posła PIS Janika, Harsze walczy o to, żeby kandydatem PIS był Adam F. Wiesz co Arteks - ja mam inne wartości...Dlatego kibicuję w Rybniku PO, bo może rozwali ten korupcyjny układ.

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-28 00:23:16

  haha Arteks lizotylku - widze ze masz juz wiecej przeciwnikow Twojego lizusostwa na tym forum :)

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.