Memoriał Czesława Fojcika: wygrała drużyna Papa Dance

2013-11-15, Autor:
W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach został rozegrany Memoriał Czesława Fojcika. Celem turnieju było uhonorowanie tego wybitnego siatkarza i trenera.

W turnieju rywalizowało 19 drużyn. Na grupy rozlosował je Filip, dla którego siatkarze grali rok temu: – To był najpiękniejszy moment memoriału – powiedział współorganizator imprezy, Tadeusz Bonk z Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Leon Internet. Turniej był bardzo wyczerpujący. Pierwsze mecze rozpoczęły o godz. 10:00, a finał został rozegrany po godz. 21:00.

W finale drużyna Papa Dance (Brzeszcze) pokonała zespół Pist Mariola Gich (Rybnik), z którym wcześniej przegrała w grupie. Decydujący o losach turnieju mecz był niezwykle dramatyczny. Pierwszego seta wygrała młodzież z Rybnika, jednak w drugim secie z powodu kontuzji musiał opuścić boisko ich rozgrywający, co chyba ostatecznie przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść bardzo dobrze grającej drużyny Papa Dance.

Środki zebrane w ramach wpisowego oraz uzyskane z aukcji pamiątek sportowych, którą przygotował i prowadził Grzegorz Studnik, w całości zostały przeznaczone na rehabilitację Michała Szturca poszkodowanego w wypadku samochodowym. Udało się zebrać kwotę prawie 5000 zł. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Memoriału i tym wszystkim, którzy wsparli ideę Gloria Victis – dodał Bonk.

Papa Dance - Pist Mariola Gich 2-1

Mecze sędziowali: Marian Żyliński, Zdzisław Siwiec, Jan Kasprowicz i Janusz Lazar.