Medalowy weekend rybnickich pływaków

2019-11-18, Autor:

W miniony weekend znakomicie zaprezentowali się podczas Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu Masters w Łodzi oraz w Mistrzostwach Śląska Open w Gliwicach, zawodnicy sekcji pływackiej RMKS Rybnik.

Podczas zawodów centralnych na łódzkiej pływalni po raz kolejny swoją klasę potwierdziła jedna z najbardziej obecnie utytułowanych zawodniczek w Polsce w kategorii Masters czyli Anna Duda, zwyciężając na dystansach 100 m. stylem dowolnym i 200 m. stylem zmiennym oraz zajmując 2. pozycję w rywalizacji na dystansach 50 m. stylem motylkowym oraz 50 m. stylem dowolnym.

Znakomicie również zadebiutował na tych zawodach Szymon Lindner, który zajął 1. miejsce na dystansie 400 m. stylem dowolnym, 2. miejsce na dystansie 200 m. stylem zmiennym oraz miejsce 3. na dystansie 200 m. stylem dowolnym.

Natomiast podczas Mistrzostw Śląska na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk” w kategorii juniora młodszego świetnie zaprezentował się Kamil Kurzak (rocznik 2004), który zwyciężył na dystansie 50 m. stylem grzbietowym, miejsce 2. zajął rywalizując na dystansie 200 m. stylem grzbietowym oraz stanął na najniższym miejscu podium po wyścigu w konkurencji 100 m. stylem grzbietowym.

Bardzo dobre zawody zaliczył również Kacper Duda (syn Ani, rocznik 2005), który dwukrotnie zajął 3. miejsce na dystansach 200 m. stylem zmiennym oraz w konkurencji 100 m. stylem dowolnym.

Zawody w Gliwicach były jednym z elementów przygotowań młodych pływaków RMKS-u do zbliżających się w grudniu Mistrzostw Polski w Opolu i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Opracował: Marek Pietras

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 0