Medale rybnickich lekkoatletów w Spale

2021-02-01, Autor:

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale (około 250 km od Rybnika) odbyły się halowe mistrzostwa województwa śląskiego w lekkoatletyce. Do rywalizacji w kategorii seniorów, U20 i U18 przystąpiło ponad 300 zawodników naszego województwa, w tym reprezentanci RMKS-u i TL ROW Rybnik.

W halowych mistrzostwach województwa śląskiego lekkoatleci TL ROW Rybnik wywalczyli cztery medale. W kategorii seniorek Julia Polak zwyciężyła w biegu na 60m (7,57s), a w biegu na 200m zajęła drugie miejsce z czasem 24,90s. W kategorii U18 dwa zwycięstwa odniósł Krzysztof Ludwiczak, skacząc w dal 6,39m i trójskoku 12,76m.

Z innych zawodników TL ROW Rybnik należy wyróżnić Zofię Szopniewską, która w biegu na 600m w kategorii U18 zajęła piąte miejsce.

W mistrzostwach Ślaska wystartowało także 8 zawodników RMKS-u Rybnik, którzy zdobyli trzy złote medale. Dwa z nich wywalczył Michał Kuligowski – w biegach na 60m (rekord życiowy 6.96s) i 200m. Trzeci złoty krążek do Rybnika przywiózł Mikołaj Laskowski, który w trójskoku zanotował wyniki 12,99m.

Rekordami życiowymi mogą się pochwalić Natalia Rojek w biegu na 60m (7 miejsce z czasem 8,19s) oraz dwóch zawodników w biegach średniodystansowych – Piotr Rajca na 1500m i Antoni Lampart na 1000m.

– Wstydem jest fakt,że od czasów, gdy w Rybniku miała powstać hala lekkoatletyczna, a za sprawą Ministerstwa Sportu nasze miasto nie znalazło dofinansowania, na biednym Śląsku nie powstał żaden obiekt do możliwości treningów oraz startów – słyszymy w rybnickim klubie.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0