ME U23: Gloria Klughardt i Kinga Zgryźniak z brązem w drużynie

2024-06-11, Autor:  ad

Dwie szpadzistki RMKS-u Rybnik, Gloria Klughardt i Kinga Zgryźniak, zdobyły brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy w kategorii wiekowej do lat 23.

W turnieju drużynowym mistrzostw Europy do lat 23 reprezentacja Polski rywalizowała w składzie Gloria Klughardt, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Zofia Janelli (AZS Wratislavia) i Karolina Szymanowska (KSZ Warszawianka).

W pierwszych walkach Biało-Czerwone pokonały Turcję 45:27 i Austrię 45:31. W półfinale przegrały z Francuzkami 43:45. W meczu o brąz pokonały Włoszki 45:37.

Przypomnijmy, że w turnieju indywidualnym Gloria Klughardt zdobyła srebrny medal. Kinga Zgryźniak zajęła 11. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 52 - 1 - 0