Budowa domu wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji, w tym dotyczących wyboru materiałów. Pustaki, stal zbrojeniowa, pokrycie dachu, komin, ocieplenie, farby, grunty, zaprawy, kleje, płytki… To tylko niektóre z potrzebnych zwykle produktów. Czy ich zakup przez internet stanowi często wybierane rozwiązanie? Zapraszamy do lektury.
Budownictwo mieszkaniowe nie zwalnia tempa. Obecnie sporo się buduje. Powstają zarówno domy jedno-, jak i wielorodzinne. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w pierwszej połowie tego roku liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, zwiększyła się o 44,6% w stosunku do roku poprzedniego.
W związku z tym zapotrzebowanie na materiały budowlane i wykończeniowe jest duże. Zaopatrujemy się w nie w hurtowniach, składach i marketach budowlanych. Wybieramy z myślą o tym, że będą nam służyć przez lata. Nic więc dziwnego, że przed ich zakupem chcemy je zobaczyć lub skorzystać z fachowego doradztwa. To umożliwiają zwykle zakupy stacjonarne.
Dzisiaj jednak zakupy robimy także online. Kupujemy przez internet artykuły spożywcze, kosmetyki, ubrania, buty, książki, sprzęt AGD i RTV, meble. A co z materiałami budowlanymi?
Sklep internetowy LUBAR przekonuje, że zaopatrzenie budowy bez wychodzenia z domu – poprzez komputer, tablet czy smartfon – to wygodne, szybkie i korzystne rozwiązanie. Sklep działa dopiero od kilku tygodni, a już wielu klientów firmy przeszło na zakupy online.
- Decyzję dotyczącą otwarcia e-sklepu „mieliśmy z tyłu głowy” od dawna. Zakupy internetowe to dla wielu standard. Chcieliśmy, aby również nasi klienci mogli z nich skorzystać, zaopatrując swoje budowy – mówi Łukasz Jendrysik, kierownik zespołu e-commerce w LUBAR.
Materiały budowlane to bardzo duża grupa produktów, różniących się m.in. właściwościami, funkcjami, gabarytami, sposobem montażu czy metodą aplikacji. Ich wybór nie zawsze jest oczywisty. Robiąc zakupy tradycyjnie, można skorzystać z doradztwa technicznego. A jak wybrać optymalne rozwiązanie podczas zakupów online?
- W sklepie internetowym LUBAR cały asortyment został podzielony na kategorie i podkategorie, a każdy produkt opisany i „wyposażony” w komplet informacji technicznych. Poza tym na naszej stronie funkcjonuje porównywarka produktów – tłumaczy Łukasz Jendrysik. – Wszystko po to, aby maksymalnie ułatwić klientom internetowym wybór najlepszego dla ich inwestycji rozwiązania – dodaje.
Kupując materiały do budowy domu – stacjonarnie lub online – ważne są nie tylko ich jakość i właściwości, ale także cena oraz dostępność. Są to informacje, na które zwracamy dużą uwagę, gdyż wpływają na koszt budowy oraz termin jej realizacji.
- Nasz sklep online oferuje kilkanaście tysięcy produktów. Są wśród nich stropy, okna dachowe, rynny, kostka brukowa, narzędzia budowlane i ogrodnicze oraz wiele innych. Przy każdym znajduje się informacja o dostępności oznaczona kolorami – zielony, żółty lub czerwony. Poza tym dla zalogowanych użytkowników przygotowaliśmy niższe ceny oraz promocje. Obecnie mamy ofertę specjalną m.in. na cement workowany Górażdże – podkreśla Łukasz Jendrysik z e-commerce LUBAR.
***
Zarówno zakupy internetowe, jak i stacjonarne mają swoje zalety. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoich zwolenników. Brak kolejek, możliwość zamawiania o każdej porze, brak konieczności poświęcania czasu na dojazd – to plusy kupowania online.
Zgodnie z analizą przygotowaną przez PwC przewidywany wzrost wartości brutto rynku e-commerce w naszym kraju to średnio 12% na rok. Biorąc pod uwagę coraz większy dostęp do nowoczesnych technologii oraz wspomniany na początku artykułu wzrost w budownictwie mieszkaniowym, zakupy materiałów budowlanych przez internet z pewnością zyskają na popularności.
Źródła:
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/przemysl-budownictwo-srodki-trwale/budownictwo/budownictwo-w-i-polroczu-2021-roku,13,11.html
file:///C:/Users/Dell/Downloads/budownictwo_w_i_polroczu_2021.pdf
https://www.pwc.pl/pl/media/2021-02-09-analiza-pwc-prognoza-rozwoju-rynku-ecommerce-w-polsce.html
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert