zamknij

Wiadomości

Masz problem z parkowaniem przy Teatrze? Zobacz tę mapkę!

2018-01-20, Autor: 

Wizyty w Teatrze Ziemi Rybnickiej bywają dla kierowców kłopotliwe ze względu na ograniczoną liczbę miejsc postojowych. Nie wszyscy wiedzą jednak, że ledwie kilkaset metrów od Teatru znaleźć można kilka komfortowych parkingów. Sprawdź, czy znasz wszystkie możliwe opcje parkowania w Śródmieściu na przygotowanej przez TZR specjalnej mapce.

Reklama

Wydarzenia w Teatrze Ziemi Rybnickiej często przyciągają dużą liczbę widzów. Wielu z nich przybywa na spektakle samochodami i niejednokrotnie wiąże się to z długim poszukiwaniem miejsca na pozostawienie pojazdu.
Kierowcy często skarżą się na brak miejsc parkingowych pod samym obiektem, co często zmusza ich do parkowania w miejscach z dala od Teatru lub – co gorsza – niedozwolonych.

Teatr Ziemi Rybnickiej postanowił wspomóc Was mapą, na której zaznaczone są parkingi w dzielnicy Śródmieście i nie tylko.

Miejsca postojowe dla samochodów znajdziemy choćby przy:
- ul. Kościuszki (naprzeciw Zespołu Szkół Technicznych);
- Powstańców Śląskich (obok Bazyliki św. Antoniego);
- Brudnioka
- Hallera
- 3 Maja

Wszystkie te miejsca znajdują się od TZR w promieniu mniejszym niż 500 metrów. Sami zobaczcie:

Mapkę w pełnym wymiarze znajdziecie też TUTAJ.

Oceń publikację: + 1 + 34 - 1 - 71

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (27):
 • ~Abisall 2018-01-20
  10:06:53

  88 65

  "Kierowcy często skarżą się na brak miejsc parkingowych pod samym obiektem, co często zmusza ich do parkowania w miejscach z dala od Teatru lub – co gorsza – niedozwolonych." - to zadnie to doskonały przykład na chore myślenie kierowców. W odległości 10 minut spacerem jest kilka parkingów, gdzie bez najmniejszego problemu można zostawić samochód ale musi jeden z drugim pchać się pod sam teatr. I wygląda potem miejsce które ma być wizytówką miasta jak podrzędny dyskont w Pierdziszewie Dolnym gdzie chińskie majtki na promocję rzucili. By potrafili to by na schodach parkowali. Naprawdę, drodzy kierowcy przejście, kilku kroków was nie zabije, nie dostaniecie zawału, honor wam też nie ucierpi od małego spaceru.

 • ~LEMUR 2018-01-20
  10:40:43

  38 33

  Dla utrzymania porządku powinna policja zawitać na takie "spektakle" jak opisywane kiedyś notoryczne interwencje na ulicy Chabrowej czy Chalotta to by może dotarło ;-)

 • ~dr_Moriarty 2018-01-20
  11:52:09

  81 55

  Ależ umiejscowienie tych parkingów jest powszechnie znane. Problemem jest lenistwo i etos "szeryfa", który musi podjechać pod miejsce celu podróży z zimnym łokciem, nogą za oknem i basem walącym z gabloty. Przecież nikt szanujący się nie będzie tyrał, jak jakiś plebejusz, z parkingu 100 albo 200 metrów. Albo za to płacił. Co za potwarz. Nie po to sobie szeryf kupił samochód, żeby ciorać z buta. No i przecież jego konkubina by sobie po drodze ubrudziła najnowsze, drogie szpilki. Niech piechotą z parkingu chodzi motłoch. A jeśli nie ma miejsca na postój, to trzeba je sobie zorganizować - na trawniku, miejscu dla niepełnosprawnych, parkingu osiedlowym, albo w czyjejś bramie wjazdowej. Szeryf jako produkt zaawansowanej ewolucji posiada odpowiedni zmysł i spryt, żeby sobie świetnie w takiej sytuacji poradzić. No i Szeryf, jako człowiek kultury, musi być tej kultury przecież jak najbliżej. Kultura przede wszystkim. Im bliżej kultury, tym człowiek przecież kulturalniejszy. Marzeniem Szeryfa i jego Konkubiny jest wychodzić z samochodu prosto na salę TZR. Najlepiej po czerwonym dywanie.

 • ~Natalka616 2018-01-20
  12:48:17

  92 23

  Wszystko fajne i logiczne dla Rybniczan ale do teatru jeżdżą ludzie z innych miast co nie muszą wiedzieć, gdzie skręcić by dostać sie na parking, zwłaszcza ze w centrum mamy parę ulic jednokierunkowych co dla dużej ilości kierowców to problem. Wiec parking kolo teatru powinien być, choćby otwierany tylko na spektakle.

 • ~ 2018-01-20
  13:01:41

  47 20

  Niestety, z na burakami za kierownicą i niedzielnymi kierowcami poradzić może sobie tylko elektryczny pastuch. Trzeba stawiać słupki inaczej idioci postawią auto na środku chodnika, pod schodami, na przejściu dla pieszych, na trawniku. Potem ten sam pajac będzie zdziwiony, że ludzie wchodzą na ulicę omijając jego pudło. Policja (jeżeli bywa okazjonalnie w centrum) doskonale jest świadoma sytuacji i zna te miejsca, ale NIC w tej kwestii nie robi, dlatego te parkingi nadal będą stały puste. Kultura plebsu widoczna jest najwyraźniej podczas mszy w Bazylice, gdzie samochody mieszkających kilkaset metrów od kościoła, stawiane są na placu pod głównym wejściem do kościoła. Na prawdę dziwne, że jeszcze nie wjeżdżają do środka. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, ale najwyraźniej z czasem takie chamstwo i prostactwo powszednieje.

 • ~Niemalże Rycerz Na Koniu 2018-01-20
  14:39:36

  212 3

  Witam. Właśnie, że nawet rybniczanie nie wiedzą, że za darmo mogą zaparkować w centrum miasta. Trzeba publikować takie informacje. REDAKCJA MOGŁA SIĘ BARDZIEJ WYSILIĆ i objaśnić kiedy i na jakich zasadach można za darmo parkować na kluczowych parkingach. Np. parking obok UM jest w weekend za darmo, tak samo ten niedaleko bazyliki. Ludzie widzą opuszczone bramki i myślą, że trzeba płacić. Tych opcji BEZPŁATNYCH jest więcej. Przyjezdni cisną się na Chrobrego a kawałek dalej jest duży parking, tylko, że nikt nie wie jak tam dojechać.

 • ~Lateks 2018-01-20
  19:27:33

  30 13

  Był dość spory parking przy bibliotece to jeden miłośnik konopi rozdmuchał aferę że UM tak interweniował by prywatna osoba zagrodziła możliwość parkowania. Nie wiem kto jest większym burakiem urzędnicy czy ten zielarz ?

 • ~Arteks 2018-01-20
  20:02:15

  23 39

  W rybnickim centrum jest niespotykanie duża ilość miejsc parkingowych w porównaniu do innych miast i jak stwierdził niedawno bardzo obeznany w miejskich sprawach radny Wojaczek - na większości z nich zawsze są wolne miejsca. Problemem jest bardziej przyzwyczajenie, że każdy kierowca chce stanąć naprzeciw bo przejście nawet 100 metrów to plama na honorze... A szkoda bo przecież chodzenie to poza jazdą na rowerze jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie w zdrowiu stawów i nóg.

 • ~arteksik 2018-01-20
  20:33:09

  44 23

  arteks być może ty do teatru chodzisz( o ile tam chodzisz) w dresie i trampkach, ale są jednak ludzie, którzy przychodzą do teatru na spektakl stosownie ubrani i raczej nie uśmiecha się im przemierzanie miasta( np. z "rynsztokiem" po drodze) w odpowiedniej kreacji i garniturze i jednak woleliby podjechać jak najbliżej siedziby teatru i to niekoniecznie w Rybniku

 • ~Arteks 2018-01-20
  21:14:55

  16 42

  Akurat w TZR w Rybniku jest chyba najbardziej komfortowa jeśli chodzi o duże placówki kulturalne w regionie. Dla przykładu teatry w Bielsku, Katowicach i Chorzowie w ogóle nie dysponują parkingami w najbliższej okolicy. Można co najwyżej próbować szansy z zaparkowaniem przy któreś z okolicznych ulic albo w galeriach handlowych oddalonych o 300-700 metrów bo ilość miejsc parkingowych przyulicznych oscyluje od kilkunastu do kilkudziesięciu - przy czym te miejsca wykorzystują także okoliczni mieszkańcy. O problemach z zaparkowaniem wokół Spodka - krążą legendy. @sketra2 - możesz przyjechać do centrum Rybnika nawet traktoremz rejestrację SRB jeśli chcesz bo w naszym motokultystycznym mieście miejsc parkingowych od groma - także na duże pojazdy. Musiałeś jeszcze nie być na żadnej imprezie w zimie - bo byś widział, że na eleganckie garnitury i kostiumy zimą zakłada się eleganckie płaszcze lub kurtki. Bez nich w weekendy czułbyś się dziko nie tylko w teatrze ale także na deptaku czy miejskich placach - na które autem czy traktorem nie wjedziesz.

 • ~arteksik 2018-01-20
  21:47:43

  31 15

  arteks jesteś jednak wyjątkowym kiepskim "znafcą" wszystkiego czyli niczego!!! Czytanie ze zrozumieniem też ci sprawia kłopoty i jeśli ty chodzisz do teatru w gumofilcach z wystajacą z nich słomą, to wszystko cię trochę tłumaczy. Jedynie co ci wychodzi to obrażanie innych przy cichym przyzwoleniu....a co do Spodka(katowickiego Spodka, bo i to zanegujesz), to jesteś w błędzie, bo byłem już na trzech meczach hokeja i trzy razy parkowałem tuż przy hali

 • ~Abisall 2018-01-20
  23:27:49

  15 38

  "którzy przychodzą do teatru na spektakl stosownie ubrani i raczej nie uśmiecha się im przemierzanie miasta( np. z "rynsztokiem" po drodze) w odpowiedniej kreacji i garniturze i jednak woleliby podjechać jak najbliżej siedziby teatru"
  Typowe podejście z gatunku
  "Hela! jak ja już krawat założył, buta wyglansował to musowo mi tera pod same drzwi podjechać moim 2.0tdi prawieniebitynimiecpłakałjak sprzedawał żeby publika widział jaki żech aligancki."

 • ~arteksik 2018-01-21
  06:29:23

  18 7

  abisal....jakoś to ciebie też tłumaczy.....

 • ~Arteks 2018-01-21
  10:58:38

  10 28

  @sketra2 - najpierw widzisz problem w ubiorze na poważną imprezę i przejście kilkuset metrów - mimo, że to nie jest dla nikogo żaden problem. Potem jako przykład, że pod spodkiem da się zaparkować podajesz przykład jakieś niszowej imprezy hokejowej na którą przecież można przyjechać w trampkach... Wszystko w głowie masz wymieszane stąd twoje komentarze - obojętnie na jaki temat - to bezwartościowy bełkot.

 • ~arteksik 2018-01-21
  18:34:08

  13 4

  arteks to, że ty nie nadążasz nad najprostszym rozumowaniem naprawdę nie upoważnia cię do obrażania ludzi!!! a jak ci się uda coś zrozumieć/załatwić, to trąbisz o tym na całą okolicę- no i tak poważniej praktycznie skuteczny jesteś w straszeniu komentujących banowaniem i proszenie redakcji o usuwanie komentarzy!!! a co do "Spodka"- czyj to wpis:" O problemach z zaparkowaniem wokół Spodka - krążą legendy.."??? No chyba, że Spodek pomyliłeś z Okrąglakiem....

 • ~Arteks 2018-01-21
  19:28:22

  4 20

  @sketra2 - twoje wpisy są w pewnym sensie obrazą inteligencji każdego z czytelników. W swej chorej zjadliwości oskarżasz innych o coś czego nie robili. Tylko z powodu tego, że ktoś zwrócił uwagę redakcji na hejty które produkowałeś... Człowieku, opanuj się i zacznij pisać tak jak inni - z sensem i do rzeczy. My tu o teatrze i o tym, że wcale nie ma problemu z zaparkowaniem w Rybniku i przejściem 50, 100 czy 200 metrów nawet w eleganckim stroju. A ty wyjeżdżasz z jakimiś bzdetami o gumofilcach i hokeju... Ale nieokrzesany gość.

 • ~arteksik 2018-01-21
  22:01:16

  13 3

  " Ale nieokrzesany gość"....arteks nareszcie się konktretnie określiłeś......a chaos w komentarzach wprowadziłeś ty i twój klakier też na a tylko z wielkiej litery. Ja jakoś nigdy nie miałem problemu z zaparkowaniem blisko Teatru im. Wyspiańskiego wybierając się na spektakl podobnie jak nie mam problemu z zaparkowaniem przy Spodku idąc na zawody hokeja(na lodzie) i wierz mi nie chodzi mi o stałe tam parkowanie, ale o sytuacje kiedy ja potrzebuję tam pobyć trzy/cztery godziny raz(może dwa) na pół roku w przypadku teatru lub 3-4 razy na sezon hokejowy

 • ~Teresa Tkocz 2018-01-22
  07:16:57

  14 4

  No tak, wybieram się na spektakl do rybnickiego teatru, odpowiedni ubiór, szpilki i co??? mam iść godzinę w nich, w śniegu, deszczu, bo miejsc postojowych brak? dziękuję, nie skorzystam. Wybieram np. Teatr Muzyczny w Gliwicach, parking na przeciwko...

 • ~ 2018-01-22
  07:27:40

  9 2

  ~Arteks 2018-01-21 10:58:38
  w Katowicach, czy m. in. pod Spodkiem, czy teatrem, nie ma problemu z parkowaniem, każdy zaparkuje, bez względu na to, czy w garniturze i trampkach, czy w wieczorowej sukni i szpilkach. W Bielsku B. też nie jest źle, a co do Chorzowa, to oczywista twoja omyłka, bo można stać za darmo przy ulicy, i nikomu to nie przeszkadza, wystarczy przyjechać kilka minut wcześniej. O operze w Bytomiu nie wspomnę, bo miejsc parkingowych przy ul. Moniuszki naprawdę nikomu nie zabraknie, i wystarczy przyjechać 1 wcześniej. Nie wyobrażam sobie, by Panie wybierając się do Teatru w Rybniku, np. na operę, musiały dochodzić z parkingu odległego o 500 m. Albo teatr, albo spacer.

 • ~ 2018-01-22
  07:48:56

  5 4

  @ Teresa Tkocz - ale Teatr Muzyczny w Gliwicach nie jest w ścisłym centrum i ma własny parking ;) A teraz spójrz na TZR. Godzinę z parkingu? Gdzie Ty ten parking masz - na Paruszowcu? ;) Z P4 masz 5 minut, z P1 10. Zamiast jak debil szukać wolnego miejsca, to do teatru w takim outficie wziąść taryfę ;)

  Kreatywność ludzi szukających miejsca do zaparkowania jest niezła.

  @ Boxer - to pod teatrem czy NOSPR w Kato tudzież Spodkiem mało widziałeś. Parking szybko robi się pełny, ludzie stoją potem gdzie popadnie. Rozumiem, że parking pod Altusem jest płatny (3.5 Zł za godzinę...) i za daleko, stanę więc na trawie albo pod samymi drzwiami NOSPR :)))

 • ~Lateks 2018-01-22
  08:49:11

  10 3

  Tak całkiem na poważnie to trochę żenada żeby ludzi chcących udać się do teatru kierować na parking w focusie i plazie... a pod samym teatrem interweniować żeby prywatna osoba zabroniła parkować na prywatnym gruncie. Jakieś rozdwojenie jaźni mają urzędnicy.... Chyba wybory się zbliżają....

 • ~Arteks 2018-01-22
  09:48:43

  3 9

  @boxer - w Bielsku "nie jest źle" - teatr wybudowano w czasach i miejscu gdzie nikt nie myślał o autach. Znajdziesz może kilkanaście miejsc parkingowych w najbliższej okolicy, to samo w Chorzowie. Chyba nawet nie wiesz gdzie jest położony teatr w Katowicach - z jednej strony strefa bez ruchu Rynek, a na zapleczu z drugiej strony sporadyczne miejsca parkingowe przyuliczne. W Rybniku pod tym kątem jest full wypas poza poza miejscami przyulicznymi, jest plac z dołu TZR, a poza tym kilkaset miejsc parkingowych w promieniu dojścia 2-3 minut. Rybnik jest najbardziej zepsutym przez nadmiar parkingów miastem na Śląsku - i jeszcze narzekania... @Teresa - a jakim problemem są szpilki do chodzenia po równej powierzchni? Przecież często spotyka się panie w szpilkach na Rynku - chyba nie podjechały tam autem?

 • ~sk1113 2018-01-22
  11:32:05

  8 1

  Arteks plac poniżej TZR jest placem manewrowym straży pożarnej a nie parkingiem miejsc parkingowych jest ok

 • ~sk1113 2018-01-22
  11:33:49

  2 1

  ...ok 30

 • ~Arteks 2018-01-22
  12:33:35

  2 10

  @sk1113 - czyli zagracające ten plan auta mogą powodować zagrożenie w sytuacji wybuchu pożaru w czasie jakieś imprezy? To tym bardziej aktualna jest sprawa parkowania na parkingach oddalonych o kilka minut drogi od TZR i cały ten artykuł. Widocznie ktoś spostrzegł w UM, Straży Pożarnej lub TZR, że te auta postawione byle jak na tym dolnym placu mogą stanowić jakieś zagrożenie i uniemożliwiać akcję ratowniczą. @pääkäyttäjä - oczywiście, że taksówka jest świetnym pomysłem na dowóz i odwóz z imprazy. Często widzimy to na filmach. Ale od razu dostaniesz odpowiedź taką jak przy piecach - "nas nie stać". ;)

 • ~arteksik 2018-01-22
  12:53:08

  6 0

  arteks: "dowóz i odwóz z imprazy".....jest różnica czy twoja "impraza" jest 5 km , czy 20 km od miejsca zamieszkania...

 • ~Teresa Tkocz 2018-01-23
  07:27:19

  9 0

  ~Arteks 2018-01-22 09:48:43
  ....a jakim problemem są szpilki do chodzenia po równej powierzchni? Przecież często spotyka się panie w szpilkach na Rynku - chyba nie podjechały tam autem? ... Szpilki, kolego, to nie kozaczki na wysokim obcasie, to nawet nie czółenka.
  W Katowicach obok teatru jest wiele miejsc parkingowych, pustych w godzinach wieczornych, oczywiście nie wjeżdżamy na nie od strony Rynku. TM w Gliwicach to mimo wszystko ścisłe centrum, tylko nie Rynek, TZR w Rybniku też nie jest usytuowany na Rynku.
  Pierwszy raz słyszę o bezpłatnych parkingach w Rybniku. Może rzeczywiście mało wiem, no cóż, nie pracuję w UM by takie informacje posiadać.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4095