zamknij

Wiadomości

Marka Śląskie dla kultury w Rybniku

2018-09-07, Autor: bf

Kulturalne działania Rybnika docenione w województwie śląskim. Nasze miasto otrzymało tytuł „Marka Śląskie” w kategorii kultura. Do uroczystej gali doszło w minioną sobotę w Gliwicach.

Reklama

Nagroda w konkursie „Marka – Śląskie” to forma wyróżnienia i promocji firm, instytucji, samorządów i osób, których działalność pozytywnie wpływa na postrzeganie regionu i przyczynia się do budowania tożsamości regionalnej województwa śląskiego w Polsce i Europie.

- Organizowane wydarzenia – m.in. koncerty, festiwale muzyczne, imprezy kabaretowe, literackie i teatralne – sytuują Rybnik w gronie miast z najlepszą ofertą kulturalną. Potwierdzeniem tego są dotychczasowe trzy edycje wydarzenia pn. „Maj, bzy, Rybnik i Ty”, za który to cykl imprez Rybnik został wyróżniony tytułem Marka – Śląskie w kategorii Kultura. Ta świetnie przygotowana pod względem programowym impreza potwierdza pozycję Rybnika jako wiodącego w regionie ośrodka kulturalnego – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera, dodając, że wysoki poziom oferty kulturalnej miasta to efekt zaangażowania i dobrej współpracy pracowników miejskich instytucji i Biura Kultury rybnickiego magistratu oraz środowiska twórczego.

Jak wskazują organizatorzy konkursu, idea przyznawania statuetki „Marki Śląskie” zrodziła się z chęci wypromowania przedsięwzięć z regionu województwa śląskiego.

- Wyróżnienie jest symbolem jakości, solidności ludzi, firm i instytucji tu pracujących. Pokazuje zmiany dokonujące się w województwie, podkreśla to, co o Śląskim powinna wiedzieć Polska, Europa i świat – czytamy na stronie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowe w Gliwicach.

Nagrodę dla Rybnika – statuetkę „Marka-Śląskie” – odebrał podczas uroczystej gali prezydent miasta Piotr Kuczera w hali widowiskowo-sportowej „Arena Gliwice”.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~Proton64 2018-09-07 10:47:57

  Kultura po zbóju w tym Rybniku, była naczelniczka kultury rzucała soczystą "k***a" na koncercie, na rynku. szef biura inwestycji ze stadionowego rynsztoku bierze określenia służb mundurowych. nawet teledysk Grupsona, który dofinansowano przez miasto ma słowa wulgarne.

  20 31
 • ~Arteks 2018-09-07 11:01:39

  I słusznie bo Rybnik to miasto znane z wielu wartościowych imprez o wymiarze pozamiejskim.

  26 18
 • ~jedrek_1_1 2018-09-07 12:54:35

  ~proton - nikt przy trzeźwych zmysłach nie ma już wątpliwości, że jesteś partyjnym komentatorem na wybory. W ciągu 4 lat to miasto rozkwitło kulturalnie, aż miło. Moi znajomi z aglomeracji wpadają do mnie, bo są wreszcie imprezy kulturalne na poziomie, wykraczające poza disco polo i spektakle teatralne z telewizyjnymi twarzami. A ty przeżywasz jedną k.. ze sceny i komentarz urzędnika. Polecam ci zajrzeć na jakiś mecz piłkarski, albo "patriotyczny" zryw w wykonaniu tzw. prawicy.

  27 14
 • ~radoslaw.knesz@gmail.com 2018-09-07 14:40:25

  Gratulacje dla pracowników miejskich instytucji i Biura Kultury rybnickiego magistratu zaangażowanych w organizację wspomnianych wydarzeń. Rybnik ma bardzo bogatą ofertę kulturalną i fajnie, że zostało to docenione.

  31 15
 • ~Proton64 2018-09-07 14:50:09

  Jedrek, disco polo w Rybniku jest juz na każdym festynie. W Boguszowicach wybulono chyba 300 tyś, ciekawe ile pozostałe tego typu imprezy? Diagnoza kolejne tysiące, może miliony, drach pół miliona, beznadziejne albumiki, poklepywanie sie po plecach. Panie Knesz jestes partjnym komentatorem? określenie Jędrka.

  14 18
 • ~radoslaw.knesz@gmail.com 2018-09-07 22:52:34

  Proton64 napisałeś "Diagnoza kolejne tysiące, może miliony..." proszę o podanie źródła, z którego wynika, że Rybnika zapłaci za cityplacment "milony" bo rozumie, że mówimy o kwotach promocji w poszczególnym sezonie. 369 tyś zł - tyle Urząd zapłacił za umieszczenie fabuły w naszym mieście w pierwszym sezonie. A teraz? 300 tyś zł, czyli przedstawicielom naszego Miasta udało się jeszcze zbić tą kwotę.
  Pytanie, czy inwestowanie w promocję miasta poprzez cityplacement ma sens. No to może cyt. "Burmistrz Sandomierza, stwierdził, że według szacunków, w samym pierwszym sezonie turystycznym przypadającym po rozpoczęciu emisji serialu w listopadzie 2008 roku Sandomierz odwiedziło o 30 proc. więcej turystów niż w analogicznym okresie roku poprzedniego...". Proton64, czy zdajesz sobie sprawę jakie korzyści przynosi dla miasta, jego mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców taka forma reklamy? Pytam się na poważnie, czy Ty uważasz, że wydawanie 300 tyś zł na cityplacemnet Rybnika - 16-ego co do wielości miasta w Polsce, ma sens?

  24 8
 • ~orient 2018-09-07 22:58:47

  @proton64 czy więc mamy rozumieć, że jeśliby zmienił się prezydent, zanikłyby imprezy bo one kosztują? Czyli co? Powrót do czasów Makosza gdzie większość niezłych miejsc i imprez z czasów prl zanikła, a pojawił się jedynie festiwal orkiestr. ;) Imprezy czy to kulturalne, rozrywkowe i sportowe niestety muszą kosztować - mamy gospodarkę rynkową, a artyści, obsługa, ochrona kosztuje.

  9 8
 • ~MaciejK 2018-09-07 23:26:23

  Fajnie. Mi w Rybniku brakuje koncertow muzyki powaznej

  9 3
 • ~ 2018-09-08 00:56:53

  ~orient piszesz "Powrót do czasów Makosza gdzie większość niezłych miejsc i imprez z czasów prl zanikła" tylko że najczęściej nie były one w gestii miasta (kina, Ćwiek, czy chociażby "Pod Psem"), ale mimo tego miastu udało się przejąć cztery pokopalniane domy kultury i zapewnić środki na utrzymanie, dzięki czemu mamy dzisiaj prężnie działające placówki w mieście

  7 0
 • ~jedrek_1_1 2018-09-08 08:23:41

  ~proton - i nieświadomie potwierdziłeś moje słowa, od disco-polo pod Dracha. Róznorodnie i bogato. Chwałą im za to! :)

  8 5
 • ~Proton64 2018-09-08 12:25:25

  Panie Knesz, nie mam czasu na wertowanie bip rybnik um. Za to widzę masz informacje z pierwszej ręki, używasz ładnych określeń z UK. Chcesz zaimponować albo jestes na liście PO? Rybnik to nie Sandomierz. Oni bez Mateusza mieliby ruch turystyczny. W Rybniku to jedynie z ciekawości ludzie jeżdżą oglądać zardzewiale donice przy pkp i ciasne ścieżki rowerowe.

  6 13
 • ~radoslaw.knesz@gmail.com 2018-09-08 13:14:39

  Proton64, rozumiem Twoją troskę o wydatki miasta , ale jeśli wrzucasz w przestrzeń publiczną informację o tym, że Urząd Miasta wydaje "miliony" a jest to 300 tyś zł to mijasz się znacznie z prawdą. Twoja opinia dotycząca popularności Sandomierza oraz marginalnego wpływu na popularność miasta poprzez serial "Ojciec Mateusz" nie jest poparta żadnymi badaniami, opiniami autorytetów, czymkolwiek... zatem jest faktycznie Twoją subiektywną opinią. Biorąc pod uwagę badania naukowe dotyczące cityplacement oraz podstawy lokowania produktu mogę się z Tobą nie zgodzić w tej kwestii. Bardzo nie zgodzić... Pozdrawiam Proton64

  20 3
 • ~smr 2018-09-09 11:40:20

  śląskie to się pije ;)

  1 2
 • ~Wojtek Kiljańczyk 2018-09-10 09:23:56

  Gratulacje dla wszystkich ludzi kultury w mieście, a szczególnie dla Biura Kultury UM oraz domów kultury. Pamiętam, że były osoby w obecnej radzie miasta, które twierdziły, że nie warto by takie biuro powstało. A tu takie efekty :) Pozdrowienia!

  9 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1023