zamknij

Wiadomości

Marek Migalski chciał zapłacić Jarosławowi Kaczyńskiemu za wybory w Rybniku?

2014-04-23, Autor:  dk
Wczoraj w czasie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego w Rudzie Śląskiej, europoseł dr Marek Migalski chciał wręczyć prezesowi PiS czek na pół miliona złotych. To właśnie taka kwota będzie potrzeba na organizację kolejnych wyborów uzupełniających do senatu, jeśli Bolesław Piecha dostanie się do parlamentu europejskiego.

Reklama

Kampania do eurowyborów powoli nabiera tempa. Wczoraj w Rudzie Śląskiej razem z Bolesławem Piechą, śląską „jedynką” PiS-u pojawił się Jarosław Kaczyński.

Po zakończeniu konferencji obecny europoseł, dr Marek Migalski chciał wręczyć prezesowi PiS czek na 500 tys. złotych. To taka kwota będzie potrzebna do zorganizowania w Rybniku kolejnych wyborów uzupełniających do senatu. Eurodeputowany chciał też zapytać Jarosława Kaczyńskiego, czy PiS pokryje te koszty. – Bolesław Piecha 21.04.2013 roku został senatorem po wyborach uzupełniających w okręgu rybnickim. Po roku staruje do parlamentu europejskiego, w których ma szansę na objęcie mandatu europosła, co spowoduje konieczność organizacji kolejnych wyborów uzupełniających. Jego zachowanie naraża polskich podatników na poważne straty – nowe wybory uzupełniające to koszt rzędu pół miliona złotych – mówi dr Marek Migalski.

Jarosław Kaczyński nie chciał jednak porozmawiać z europosłem, nie przyjął też czeku.

Przypomnijmy, w minionym roku po wyborach uzupełniających do senatu w naszym okręgu mandat senatora otrzymał wówczas jeszcze poseł PiS, Bolesław Piecha. Po roku bycia senatorem Piecha otrzymał pierwsze miejsce na listach PiS w wyborach do europarlamentu. Jeśli senator dostanie się do paramentu europejskiego, trzeba będzie jeszcze w tym roku zorganizować kolejne wybory uzupełniające do senatu.
Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~pit75rk 2014-04-23
  14:42:39

  51 0

  Przypominam że pan Piecha nie wygrał w Rybniku jak błędnie informują wszyscy ale w Mikołowie i innych miastach, w których go nie znają tylko z telewizji bo tam o nim było głośno bo startuje i dlatego na niego głosowano. Nie mam pojęcia dla czego pisano wszędzie że wybory odbyły się w Rybniku skoro to tylko jedno z miast. Gdyby liczyli głosy tylko z Rybnika to oczywiście pan Piecha nigdy by już nie został wybrany do niczego. Pani Kluzik również startowała w naszym mieście a była tu tyko raz by pozować do zdjęć potrzebnych do kampanii wyborczej. Nie rozumiem dla czego mamy taką ordynację, która pozwala startować w wyborach ludziom, którzy nigdy nie byli w naszym i innych miastach. To wszystko jest chore.

 • ~Luk 2014-04-23
  14:58:11

  28 0

  może to da do myślenia tym, którzy dają się mamić i głosują na takie osoby i partie, pomyślcie, ile dobrego by można zrobić za te 500 tyś, które zostanie zmarnowane, przez zabawy tych panów!

 • ~RNM 2014-04-23
  15:29:59

  44 0

  Niedawno Pan Bolesław Piecha przekonywał, że w Senacie ma wiele do zrobienia i pewnie nie wiedział, że za chwilę są wybory do europarlamentu w którym też jego zdaniem będzie miał wiele do zrobienia. LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ NA KOGO GŁOSUJECIE. NIE SZKODA WAM WASZYCH PIENIĘDZY !!! DACIE SIĘ TAK TRAKTOWAĆ !!! PRZECIEŻ ON ZE SWOICH WYBORCÓW ROBI IDIOTÓW !!!

 • ~anna54 2014-04-23
  15:39:17

  33 0

  Żałosne to wszystko co się dzieje, szastają naszymi pieniędzmi na lewo i prawo. Niech wybory organizują za swoje, dzwonią za swoje i podróżują też za swoje.Już im mało w Polsce teraz do większego koryta im się śpieszy, naród powinien ich wszystkich mieć głęboko gdzieś.Tak jak oni nas mają.

 • ~hub381 2014-04-23
  15:55:36

  27 0

  Całkowicie się zgadzam z moimi przedmówcami o wyborach uzupełniających. Kiedy wreszcie skończą się te cyrki wyborcze na partie ?
  Oj jak łatwo można omamić ten"lud"a oni w to wierzą co im"bractwo partyjne"obiecuje !
  Wciąż mam w pamięci co Piłsudski powiedział na temat polaków ...... Wstyd mi to napisać !

 • ~hub381 2014-04-23
  16:29:28

  0 8

  Panie Migalski,był byś podziwiany jak byś te 500 tysiecy zł.przekazał na hospicjum a nie na"dziadostwo wzajemnej adoracji".
  Boga się nie boisz,to na zatracenie pójdziesz ,tak,tak....

 • ~Fiodore 2014-04-23
  16:34:00

  17 0

  Widac, gdzie ma nas PiS i Jarek, ehh...

 • ~elegant 2014-04-23
  16:44:14

  6 0

  Każdy kto poznał p Migalskiego wie ,że On taki szczodry nie jest, tak dawał ,tak bardzo chciał dać 500 000 zł ,żeby tamten nie wziął.
  Ważne,żeby napisali o nim w prasie.Filantrop??

 • ~Tadeusz Dybala 2014-04-23
  16:49:17

  17 0

  A ja się zapytam, dlaczego pan Piecha nie poszedł do wiezienia za wykonane aborcji. Jeżeli się nie mylę, to ginekolog któremu nazwisko się zaczyna na K poszedł siedzieć. Barat senatora siedzi w Radzie Miasta Rybnika, oraz w komisji rewizyjnej. Oczywiście skarga za skargą są niezasadne. Nie oceniam go nawet na 1+, po prostu 1. Zaś co do pieniędzy to oczywiście macie rację. Niektóre partie polityczne szastają naszymi pieniędzmi nie licząc się z tym. Wydamy następne duże pieniądze nie tylko z cynicznego charakteru kandydata i partii, ale z powodu naszych złych wyborów. Wybieramy opakowania niedobry towar.

 • ~brongolongo 2014-04-23
  17:03:01

  29 0

  Piecha to kolejny kombinator na łatwą kasę.po co cięzko pracowac ja

 • ~dizers 2014-04-23
  22:01:47

  6 0

  Piecha , kolejny kręt............

 • ~roy 2014-04-24
  04:53:37

  3 0

  Kolejny dowód na to, że partie polityczne są niepotrzebne, defraudacja środków, brak samodzielnego myślenia jednostki, zbędne subwencje finansowe, wewnętrzna walka i rozgrywki partyjne, finansowanie z budżetu, utrudnianie niezależnym jednostkom bez dużych środków finansowych zaistnienie w świecie polityki, to wszystko czyni je zbędnymi a wręcz szkodliwymi i wcale nie odnosi się do PIS jak sugeruje tendencyjnie tytuł artykułu. W kolebce demokratycznej cywilizacji Atenach nie było partii a wszystko pięknie funkcjonowało. Trzeba zlikwidować system partyjny, struktury organizacyjne sejmu powinny powstawać wewnątrz na bazie pracy organicznej dla jednostki i tam się formować na krótki czas pracy na zasadzie zespołów zadaniowo-projektowych, które po zakończeniu się rozwiązują. Tak przy okazji Migalski próbuje tanim kosztem zwrócić na siebie uwagę ale chyba nic z tego, zwiastuje polityczny niebyt. Na sam koniec dlaczego nie można z listy rezerwowej dociągać kandydatów tylko kretyńsko wywalać środki poprzez rozpisanie nowych wyborów, żal.

 • ~superelektro 2014-04-24
  07:43:09

  2 0

  Nikt Wam nie da tyle ile ja Wam mogę obiecać. Znacie to ? To resztę można sobie dośpiewać.

 • ~1floyd 2014-04-24
  09:45:40

  3 0

  To pokazuje jak krótkowzroczne jest działanie poszczególnych partii. Pan Prezes nie wiedział że będą wybory do UE?. Desygnując pana Piechę na fotel senatora nie wiedział że on chce startować w tych wyborach?. Przecież to znany polityk i to nie tylko w naszym regionie. Dla PiS-u dużo zrobił. Dla kraju mniej. I teraz w dowód wdzięczności dla jego zasług, czy usług PiS umieszcza go na liście wyborczej. Niech chłop se zarobi. Wiek swój już ma. A emerytura euro-posła jest lepsza niż polskiego posła. Z resztą co ja piszę jaka emerytura. Ciąg do bycia u władzy, jest silniejszy od zdrowia czy wieku. Widać to też we władzach naszego miasta. A te 500 tys to pikuś przy rozrzutności naszych sterników. Spot reklamowy PO o UE jest tego najlepszym przykładem. Jak pobieżnie sobie wyliczyłem to 1 min. tego spotu, jest droższa niż koszt 1 min. najnowszej części Władcy Pierścieni. Ten drugi to jeden z najdroższych filmów ostatnich czasów. Ale co tam, nasz stadion Narodowy też droższy od np. Alianz areny w Monachium.

 • ~Tadeusz Dybala 2014-04-24
  20:40:14

  3 0

  Taką to już mamy sprawiedliwość w tej naszej ukochanej Polsce. Jeden wykonywał aborcji i siedział za to, drugiego nawet prokuratura nie ścigała. Siostra zakonna Bernadeta otrzymuje wyrok w zawieszeniu w I instancji sądu potem 2 lata w II instancji za czyny, za które powinna dostać duuuuuużo więcej. Ja bym tak temu sędziemu wetknął mydło do ust i przykuł go do kaloryfera a jakby zwymiotował to tak jak ta siostra, kazałbym mu to zjeść. Potem za miesiąc dałbym mu sądzić tą kobietę. Normalny człowiek dostałby z 8 lat i siedział za te czyny. Zaś u nas nie dość, że niski wyrok to jeszcze pozwalają się jej bimbać. Jak mają się czuć poszkodowani?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?
Oddanych głosów: 937