zamknij

Wiadomości

Mapa śmiertelnych wypadków. Od początku wakacji na polskich drogach doszło już do prawie 80 takich zdarzeń

2022-07-09, Autor: wk

To już czwarte wakacje, w które Policja udostępnia mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Poza mapą w 553 miastach na specjalnych ekranach pojawią się plansze z aktualnymi danymi.

Reklama

Na mapie codziennie przybywa punktów, które oznaczają wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym. Dziś (9.07) miały miejsce już dwa tego typu zdarzenia drogowe. To ze względu na skalę tego problemu na polskich drogach Policja po raz kolejny udostępniła mapę, która ma każdego dnia pokazywać, ile osób zginęło na naszych drogach.
Podobnie jak w latach ubiegłych, mapa jest codziennie aktualizowana. Jej celem jest zwrócenie uwagi na skalę tragedii, jakie każdego dnia mają miejsce na polskich drogach. Ma być to również przyczynek do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego i refleksji kierowców. Mapę znaleźć można na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji. Oprócz miejsca zdarzenia, udostępniana jest także ogólna informacja o liczbie ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia.

Za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – przestrzega Policja.

Poza mapą promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego wspierają również dane udostępniane na przydrogowych ekranach. Dzięki zaangażowaniu firmy Screen Network S.A na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, wyświetlać się będą mapy z aktualnymi informacjami o wypadkach. Ekrany te można znaleźć przy głównych ciągach komunikacyjnych, na dworcach, stacjach paliw i przy centrach handlowych.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Franek 7 2022-07-09
  21:37:12

  13 21

  Wypadki drogowe to są zdarzenia losowe i przypadkowe na których wpływ ma wiele czynników i zbiegów okoliczności. Po co takie mapy? Zamiast tych głupot ten, który te wypociny tworzył powinien w tym czasie patrolować ulice a nie zajmować się wróżbami.

 • ~pawlmesten 2022-07-09
  22:00:13

  19 4

  W Szwecji na milion mieszkańców jest 18 ofiar śmiertelnych na drogach a w Polsce 65. Każdy powinien się nad tym zastanowić.

 • ~takiuj 2022-07-09
  23:23:29

  2 12

  Usuńcie konto

 • ~Franek 7 2022-07-10
  10:00:18

  11 7

  Pawelmesten podziel ilość mieszkańców przez długość sieci dróg w Szwecji i porównaj to do Polski. Im mniejsza sieć drug i większa liczba użytkowników tym więcej wypadków. Zwykły rachunek prawdopodobieństwa. To jest podstawowy ale nie jedyny czynnik.
  Porównaj nas raczej do krajów gdzie stosunek długości sieci dróg do ilości użytkowników jest podobny. Wszędzie będzie podobna.

 • ~takiuj 2022-07-10
  10:47:07

  8 10

  Ty Franek7 chyba od tych Drug’ów jesteś takim opozycyjnym fanatykiem

 • ~pawlmesten 2022-07-10
  22:47:45

  4 0

  ~Franek 7 w Wielkiej Brytanii jest zagęszczenie bez porównania większe a ilość ofiar na milion 28.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 425