zamknij

Wiadomości

Makosz przerwał milczenie

2010-10-27, Autor: Wacław Wrana
Pierwszy raz od wielu lat były prezydent Rybnika Józef Makosz wystąpił publicznie. Na zwołanej konferencji prasowej poparł ubiegających się o fotel prezydenta - Marka Krząkałę i Marka Jędrośkę.

Reklama

Józef Makosz postanowił przerwać milczenie, bo jak mówi czas skończyć z „dziadostwem i bajzlem” w Rybniku. – Przez ostatnie 12 lat przeszedłem piekło, które poprzez kolejne procesy zgotował mi pan Fudali. Postanowiłem się nie odzywać i uprawiać ogródek. Trzeba jednak uchronić Rybnik przed wyborem tego pana na następną kadencję – powiedział Józef Makosz.

Były prezydent zarzuca Adamowi Fudalemu zadłużenie Rybnika do niebezpiecznych rozmiarów. Przytacza, że w 1999 roku, kiedy ustępował ze stanowiska, spłata zobowiązań miasta wynosiła niecałe 12 milionów, a w budżecie na 2010 rok zapisano, że w 2021 roku Rybnik będzie miał 263 miliony długu. Nazwał „dziecinadą” list prezydenta Fudalego do premiera z prośbą o zmianę przepisów dotyczących zadłużenia polskich miast (rząd planuje obniżenie dopuszczalnego progu zadłużenia samorządów).

Adwersarz urzędującego prezydenta skrytykował również władze Rybnika za zbytnią uległość w stosunku do inwestorów w mieście i niedbanie o interes miasta. Jak twierdzi, wkrótce Rybnik zostanie "zjedzony" przez szybciej rozwijające się Gliwice i Żory.

 

> Sprawdź kto zdecydował się wystartować w wyborach na prezydenta i do rady miasta

 

Makosz mówi, że sam nie ma moralnego prawa kandydować, ale godnych siebie następców widzi w Marku Krząkale (Platforma Obywatelska) i Marku Jędrośce (Samorządny Rybnik). Skąd ta dziwna decyzja o wskazaniu 2 kandydatów? – Za jednym z nich stoi poważna siła polityczna, drugi jest dobrze zapowiadającym się samorządowcem. Oboje poprosili mnie o poparcie i nie widzę powodu, aby im odmówić. Rybniczanie, otwórzcie oczy! Macie wybór – apelował były prezydent.

 

Józef Makosz namaszczonym kandydatom radzi, by w przypadku zwycięstwa w wyborach zacisnęli pasa i zrezygnowali z części swojej pensji na rzecz miasta. Uważa, że należy sprzedać miejską spółkę Hossa oraz tereny ośrodka w Kamieniu (za wyjątkiem basenu). Jego zdaniem miasto powinno renegocjować umowę z „Biedronką” i ponownie wystawić dworzec autobusowy obok nowo wybudowanego sądu. Makosz chce również, by działkę inwestycyjną obok Ryfamy wykupiło miasto i wybudowało tam bezpłatny parking skomunikowany busami z centrum.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (162):
 • ~qwerty 2010-10-27 01:05:25

  Poparcie jak najbardziej sluszne. Niestety pomysl na parking niezbyt trafiony. Rownie dobrze ludzie do Centrum moga jezdzic bezposrednio z Nowiny czy Chwalowic, bez zostawiania auta za Ryfama. No ale rozumiem, ze w tej chwili jestesmy w totalnym pacie dzieki Fudalemu, ktory niestety zmarnowal szanse na budowe duzych parkingow przez galerie, ktore wprowadzil do Centrum. Rozumiem, ze moje zwracanie uwagi na totalna amatorszczyzne w porownaniu do tego co sie dzieje w Zorach i Gliwicach zostaje zauwazone ;) (to oczywiscie pol zartem, bo dla kazdego w miare spostrzegawczego czlowieka jest to zauwazalne bez wiekszego wysilku).

  0 0
 • ~piechus 2010-10-27 03:04:24

  Zgadzam się z ~qwerty. jedyne co mogę dodać to PROSZĘ o branie przykładu z Żor i apeluje o LIWKIDACJĘ STRAŻY MIEJSKIEJ !!! a zaoszczędzone pieniądze zainwestować np. w Policje. Czy inne miejsca użyteczności publicznej.

  0 0
 • ~zab 2010-10-27 07:00:03

  Nic dodać nic ująć, Rybnik bankrutem, Zory daleko przed Rybnikiem, straż wiejska darmozjady. Fudali the end:):):) peace

  0 0
 • ~werkk 2010-10-27 07:23:17

  Całkowicie się z ta wypowiedzią zgadzam. Wybór na prezydenta Adama Fudalego To kolejne 4-lata kolesiostwa i doprowadzenie Rybnika do bankructwa.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-27 07:23:50

  Widać, że Pan Makosz przez te 12 lat uprawiania ogródka jest zupełnie odrealniony w kwestii naszego miasta. Najzabawniejszy jest apel do wygrywających wybory, żeby zacisnęli pasa i zrezygnowali z części swojej pensji. Tak, już widzę jak Krząkała to robi. Błazenada. A co do Żor - ja bym nie podawał ich jako przykład do naśladowania - dług Żor wynosi ok 1600 zł na mieszkańca, gdy w Rybniku dług wynosi ok 1200 zł na mieszkańca. Widzę, że powstaje w Rybniku kółko wzajemnej adoracji nauczycieli, jeden nauczyciel popiera drugiego (Makosz Krząkałę i vice versa). A co do poparcia Marka Jędrośki to być może faktycznie zapowiada się na dobrego samorządowca, czas pokaże. Jedno wiem na pewno - argument jaki podał za Krząkałą jest absurdalny - stoi za nim 'poważna siła polityczna'. Co to jest za argument dla nas wyborców? Żaden. Tak jak pisałem - koło wzajemnej adoracji, nic więcej.

  0 1
 • ~werkk 2010-10-27 07:56:51

  jarorybnik666 do Rybnickiego długu dodaj obligacje bo tych w tej statystyce która cytujesz się nie podaje. i to jest kłamanie i nie podawanie prawdy.

  0 0
 • ~ziupo 2010-10-27 08:00:23

  LOL co za populizm. A gdzie był 4 lata temu skoro wg niego jest tak źle, ze aż musiał się odezwać? Btw tajemnicą poliszynela jest to, że Pan Makosz nie zrobił tego oczywiście z powodu patriotyzmu lokalnego czy faktycznego poparcia dla któregoś z kandydatów; reasumując: ciekawe ile wziął za taki popis...

  0 0
 • ~ziupo 2010-10-27 08:02:59

  A co do "jego" pomysłów, to ten z Biedronką, to rozumiem, że żart? Póki co właścicielem PKS Rybnik jest Ska Państwa, a nie Miasto Rybnik. Rozumiem, że ma na myśli, aby to Miasto wykupiło PKS i dopiero potem zreorganizowało tamten teren? Jeśli tak, to trzeba było tak od razu!

  0 0
 • ~rybnickicaly 2010-10-27 08:06:34

  Dziękuję Panie Makosz ! Jak by nie Pana podpowiedź zagłosowałbym na diabła, ale nie na AFę !

  0 0
 • ~alex 2010-10-27 08:06:40

  Pan Prezydent Makosz zawsze miał dobre wyczucie do ludzi. Wskazał sensownych i porządnych kandydatów na stanowisko prezydenta miasta. Niejakiego jarorybnik bardzo boli to, że jeden nauczyciel popiera innego. Ale to tak zawsze było, że cudze wykształcenie kole w oczy tych, którzy go nie mają. A ja chcę mieć wykształconego i mądrego Prezydenta. Innym radzę by najpierw sprawdzili swój intelekt na studiach, a dopiero potem rościli sobie pretensje do rządzenia innymi.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-10-27 08:08:25

  No nie, zrzec sie czesci 'penji' na rzecz miasta? To niemozliwe w przypadku tych panow! Na co liczysz panie Makosz? Swoja droga, jak myslicie, on tak na sucho, czy mu wpierw posmarowali?

  0 0
 • ~leonov 2010-10-27 08:11:49

  Jestem ZA !!! a nawet PRZECIW !!! :-) zgadzam się w zupełności że czas pana F. skończył się !!!

  0 0
 • ~in_persona 2010-10-27 08:26:58

  Skreślajmy więc dwa nazwiska na kartach do głosowania:) No cóż, to cały pan Józef i jego entourage. Nigdy konkretnie, zawsze rozmymłane. Teraz wskazał dwóch - i kogo wybrać? Którego Marka faktycznie popiera pan Józef? Czy tego, który to nie potrafi przedeptać u swoich kolegów ministrów w obecnym rządzie zerowej stawki za przejazd autostradą i nie ma pomysłu na zagospodarowanie państwowej spółki PKS w Rybniku, czy może tego Marka, który utożsamia się z lepperowskimi działaniami Tadeusza D.? Panie Józefie, a może by tak najpierw pan poseł zainteresował się autobusami PKS w Rybniku, by oferta PKSu była jakakolwiek (bo teraz nawet takiej nie ma), a potem budujmy tam dworce. Nie wspomnę już o tym, że to nie był miejski grunt. A z jakim centrum komunikować busami działkę obok Ryfamy, skoro leży ona od zawsze w ścisłym centrum miasta? Pan Józef Makosz już dawno wypadł z obiegu (zresztą na własne życzenie) i niestety trochę chyba nie wie co mówi.

  0 0
 • ~ 2010-10-27 08:35:02

  Ta...charyzmatyczni kandydaci.Jednemu znudziło się nuuczanie, drugi obraził się na pracodawcę bo go ''nie 'doceniał''.Nie widzę kandydata na prezydenta 138 tys .miasta.

  0 0
 • ~Jan R. 2010-10-27 08:42:09

  Cóż to za głupie insynuacje, że Pan Makosz wziął pieniądze za poparcie dwóch Panów Marków, ktoś kompletnie nie zna Pana Józefa. Na tej samej zasadzie mógłbym wysnuć tezę, że A. Fudali mógł w czasach komuny prowadzić swój geszeft dzięki poparciu SB.

  0 0
 • ~tommi 2010-10-27 08:53:55

  Głosowanie staje się bardzo proste, społeczeństwo jest podzielone na dwie ekipy, jedna "za" obecnym, oraz druga przeciwko, obojętnie kogo popierając

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-27 09:09:11

  Byl taki czas ze Makosz mial kilka procesow w sadzie z Fudalim az chlop upadl na zdrowiu.Fudali chcial go zniszczyc i o tym nalezy pamietac Rybniczanie bo to wielka plama na honorze obecnego prezydenta.Panie Makosz pelny szacunek dla pana.

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-27 09:56:18

  Omal sie nie udlawilem sniadaniem jak czytalem wypowiedz bogdana55;) moze ktos wlamal sie na jego konto i za niego pisze;) Tak czy siak - to spotkanie ma jeszcze jeden wymiar. Mozna zauwazyc, ze logicznie myslacy i w miare twardo stojacy na nogach kandydaci potrafia normalnie usiasc i porozmawiac. Fudalemu to chyba nie grozi, bo jesli bierze przyklad ze swojego idola politycznego Jarka K., to pewnie za chwile na wszystkich sie obrazi. Na Jedroske juz sie obrazil, bo ten "smiał" wystartowac w wyborach.

  0 0
 • ~Przemek22 2010-10-27 10:10:00

  Mimo wszystko teraz już jestem pewny że jednak oddam głos na Fudalego, tych dwóch panów nic dobrego nie zrobi.
  Chcąc wprowadzic ich plany w życie Rybnik nigdy nie wyszedłby z długów. A z tym PKSem to spadłem z krzesła, Pan Makosz utracił kontakt z rzeczywistościa chyba. Fudali jaki jest taki jest ma wpadki czasem ale także i zrobił co nieco dla miasta. Ale wpadki muszą byc gdyz tylko ten nie ma problemów co nic nie robi.

  0 0
 • ~charlie 2010-10-27 10:22:43

  I to jest właśnie to o czym ciągle piszę. Ci państwo to zwyczajni idioci. Czy ich poziom inteligencji naprawdę nie przekracza średniej krajowej? Jeżeli ktoś chce wygrać wybory na pewno nie robi czegoś takiego co zrobili teraz. Trzeba być kompletnym debilem żeby popierać dwójkę kandydatów przeciwko jednemu. To jest jeszcze bardziej osłabianie swojej pozycji. Gdyby faktycznie im zależało na dobru Rybnika (w ich mniemaniu) czyli zdetronizowaniu Fudalego, jeden z nich by zrezygnował i poparł drugiego żeby mu ew. głosów nie odbierać. Ci debile nawet antycypować nie potrafią co skończy się tym, że Fudali wygra te wybory w pierwszej turze. Tutaj wychodzi to, że żadnemu nie zależy na tym żeby Fudali odszedł, ale żeby dorwać się do koryta. Jak w ogóle na takich głąbów można głosować?

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-27 10:24:38

  Przemek22: Fudali czasem ma wpadki? Pomysl Makosza w porownaniu do niektorych pomyslow Fudalego to pesteczka. Przypomne np. budowe drogi Pszczyna-Raciborz przez Chinczykow, mamienie nas wizja wybudowania wielopoziomowych parkingow, lodowisko, kryty targ. No i to najlepsze, bo prawie zrealizowane - wydzierzawienie za grosze Kamienia pod plastikowe dinozaury. Takich pomyslow bylo wiele ;)

  0 0
 • ~tommi 2010-10-27 10:27:08

  charlie obojętnie kogo poprze Makosz lub ktokolwiek, realne mozliwości wygrania wyborów ma dwóch kandydatów, i to pomiędzy nimi rozegra się rywalizacja o stanowisko, w moim mniemaniu jednak w pierwszej turze wygra Fudali, bowiem Krząkała zabiera się do tego ze złej strony żeby nie powiedzieć "od tyłu"

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-27 10:29:12

  Widzisz glabie Makosz to nie sprzedawczyk,jego tylko poproslili co mysli teraz o Rybniku, stad jego opinia.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-27 10:52:46

  Widać, że Pan Makosz przez te 12 lat uprawiania ogródka jest zupełnie odrealniony w kwestii naszego miasta. Najzabawniejszy jest apel do wygrywających wybory, żeby zacisnęli pasa i zrezygnowali z części swojej pensji. Tak, już widzę jak Krząkała to robi. Błazenada. A co do Żor - ja bym nie podawał ich jako przykład do naśladowania - dług Żor wynosi ok 1600 zł na mieszkańca, gdy w Rybniku dług wynosi ok 1200 zł na mieszkańca. W tych wyliczeniach zawierają się również obligacje. Różnica - Żory mają dług aż o 33% więcej od Rybnika - to bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że Żory nie mają jeszcze kanalizacji - Rybnik ma. Widzę, że powstaje w Rybniku kółko wzajemnej adoracji nauczycieli, jeden nauczyciel popiera drugiego (Makosz Krząkałę i vice versa). A co do poparcia Marka Jędrośki to być może faktycznie zapowiada się na dobrego samorządowca, czas pokaże. Jedno wiem na pewno - argument jaki podał za Krząkałą jest absurdalny - stoi za nim 'poważna siła polityczna'. Co to jest za argument dla nas wyborców? Żaden. Tak jak pisałem - koło wzajemnej adoracji, nic więcej.

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-27 11:40:32

  jaro: widze, ze juz wsrod zwolennikow Fudalego kopletnie nie ma zadnej taktyki prowazdenia czarnego PRu. Raz mowicie, ze Krzakala nic nie zalatwil, mimo iz jest w rzadzacej partii, teraz twierdzisz, ze to nieznaczace, ze ma silne zaplecze w postaci partii, ktora ma pelnie wladzy. Zdecydujcie sie w kocnu. Moze zrobcie jakies spotkanie (Fudali na pewno uzyczy Wam jakiejs sali w UM i nawet zaplaci cathering) i ustalcie taktyke, bo sami siebie nawzajem wykluczacie ;)

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-27 11:42:48

  swoja droga z tego, co sie slyszy zdanie Makosza moze miec jakies znaczenie. Wielu ludzi wciaz uwaza go za dobrego gospodarza, mimi iz Fudali dobrze sie postaral, zeby zatruc mu zycie. Nie wiem, czy wiecie, ale Fudali wycofal swoj pozew przeciwko Makoszowi w sprawie tego, ze Makosz nazwal Fudalego UBekiem. Ciekawe, prawda? Podobno zamieszany jest w to jakis biskup itd. itp. Sprawa zawila, ale szerzej nie znana w Rybniku.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 11:55:48

  Najlepsze w tym wszystkim jest to, że im bliżej wyborów, tym pieski Krząkały szczekają głośniej, bo wiedzą, że klęska jest blisko. :) Fudali wygra w pierwszej turze, bo jest najlepszym kandydatem, a Wy możecie się nadal lizać po tyłkach w swoim kółku wzajemnej nauczycielskiej, nieudacznej adoracji. :D

  0 0
 • ~WENUS 2010-10-27 12:08:34

  Jak tak czytam niektóre wpisy to mam wrażenie, że parę osób dostało okazję do wyżywania się na swoich nauczycielach. Mogę sądzić, że są to osoby w przeszłości permanentnie zagrożone jedynkami, czyli, że są po prostu nieukami. Tylko czekać jak zaczną nawoływać: "Hey Teachers leave the Kids alone".

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 12:14:49

  Wenus, to nie tak. Miejsce nauczycieli jest w szkole, a nie w polityce. :) Nauczyciel Krząkała 3 lata jest posłem i co z tego masz? POdatnicy wydali na niego prawie milion zł i Mareczek przejadł te pieniądze. On jest zadowolony, a POdatnicy ciągle muszą się składać na jego pensję, a nic z tego nie mają. :D

  0 0
 • ~zab 2010-10-27 12:15:41

  ~charlie01 używasz słów (głąby, idioci) które odnaoszą się tylko do Ciebie - i nie obrażaj innych zacietrzewiony PiSiaku. Peace

  0 0
 • ~zab 2010-10-27 12:16:48

  ~in_persona naucz isę czytać ze zrozumieniem - wiem ,wiem teraz do tego matury trzeba, a Ty niestety możesz o niej pomarzyć. Peace

  0 0
 • ~~BG 2010-10-27 12:28:55

  ~AntyKrzakala to właśnie jest tak ,nie może miastem kierować człowiek który własne "przedsiębiorstwo " doprowadził do upadku a żone wysłał do pracy w ZUSie .Jego "przedsiębiorstwo " było jego i mógł sobie nawet nasrać na nie, ale miasto nie jest jego własnością i nie pozwólmy mu go dłużej zadłużać bo doprowadzi go do tego samego co swoje " przedsiębiorstwo".

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 12:33:51

  Grzesik, zachowujesz się jak Alanek vel Qwerty. Podajesz idiotyczne porównania. :) Jeśli już tak lubisz przypominać co robił Fudali naście lat temu to może też przypomnij sobie jak wtedy wyglądał Rybnik, a jak wygląda teraz? :) Musisz przyznać, że to dwa różne miasta. Kto ma w tym duży udział jeśli nie Fudali? Może nauczycielska, nieudaczna klika spod znaku rybnickiej PO? :D

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-27 12:36:58

  AntyK: dlaczego wypowiadasz sie w imieniu podatnikow? Przeciez to oni sami wybrali sobie Krzakale, wiec chyba im on pasuje. A jesli nie, to juz w przyszlym roku beda mogli go zwolnic. Nie rozumiem Twojej histerii. Mysle, ze nie masz podstaw do wypowiadania sie na temat podatnikow.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 12:43:19

  Alanku vel Qwerty, a czemu Ty często wypowiadasz się w tonie "Fudalemu już dziękujemy"? :D Kto "my"? Ty i Twój kot? :) Fudali został wybrany na prezydenta miasta w demokratycznych wyborach, więc chyba ludziom pasuje, nie? :) Sondaże pokazują, że społeczeństwo na pewno kolejny raz wybierze go na to stanowisko, więc o co Ci chodzi? :) Nie rozumiem Twojej histerii. :D

  0 0
 • ~zab 2010-10-27 12:48:38

  ~AntyKrzakala musisz pamiętać że Panią rączkę i kota mają PiSiory:):):) Fudali może wygra, ale potem spierd... do Warszafki:):) peace

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 12:52:54

  Mnie PiSiory nie obchodzą. Dla mnie ważny jest Rybnik, a w Warszawie niech się tam nawet zabijają wszyscy po kolei :) A może Krząkała wie, że jego koniec w sejmie już blisko i dlatego próbuje się wcisnąć na fotel prezydenta, bo jeśli się nie uda to będzie to koniec jego kariery politycznej? :D

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-27 12:53:56

  Nazwisko MAKOSZ w Rybniku robi wrazenie wiec ja sie dziwie PO ze to wlasnie jego nie wystawili jako kandydata na prezydenta miasta. Bo mysle ze mialby szanse wygrac z Fudalim.Pan Krzakala mogby zostac zatepca przezydenta miasta naprzyklad do spraw oswiaty i edukacji.Moj glos Makosz by mial a jestem pewny ze innych rowniez ale w polityce trzeba myslec. Tak robi Tusk i zapewno znowu wygra.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-27 12:56:31

  ~AntyKrzakala to jest właśnie tak jak ktoś nie potrafi swojego "przedsiebiorstwa " prowadzic to jak może kierowac miastem? JEŻELI NIE POTRAFIŁ ZADBAĆ O WŁASNE PIENIADZE TO JAK MOZE DBAĆ O PIENIADZE CUDZE ( PODATNIKA ) . Czy to jest dobry przykład ?Co my potem wszyscy wciśniemy dupy do ZUSu. Rybnik to zupełnie inne miasto napisałeś .Co on zrobił dla ludzi , konkretnie czego nie mieli a mają ?PYTAM CIE ANTYKRZĄKAŁA CZEGO LUDZIE W RYBNIKU POTRZEBNEGO DO NORMALNEGO ŻYCIA NIE MIELI A TERAZ MAJĄ ?

  0 0
 • ~Fiodore 2010-10-27 12:59:47

  "zab" - czyżby kolejny nauczyciel? Buahaha... AntyKrzakala - niestety nauczyicel z niego tez byl marny; spytajcie jego corke.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-10-27 13:08:21

  BTW zauwazyliscie, ze sie nam ostatnio Alan cudownie rozmnozyl? Wpierw jako qwerty, potem , a teraz "podziwiamy" jego tworczosc pod nickiem "zab". Eh, jak sie nie potrafi przekona "rywala" merytorycznymi konkretami, to zaczyna sie atakowac pozorowana przewaga liczebna; pozorowana, bo przecież takich przyglupow* nie ma az tylu - *wskaznikowo za normę przyjmuje sie ogol spoleczenstwa.

  0 0
 • ~zab 2010-10-27 13:09:20

  ~Fiodore różnica jest taka że opierasz się tylko na "słyszałeś", a ja patrzę co dzieje się w rybniku, i dlatego nawet ten Twoim zdaniem kiepski nauczyciel jest lepszym kandydatem niż urzędujący Prezydent. ale skoro tego nie widzisz to żyj sobie w tym zacofanym mieście - ja całe szczęście juz niedlugo postoje wtej fantastycznie komunikacyjnie rozwiązanej metropoilii:):) peace

  0 0
 • ~zab 2010-10-27 13:11:56

  ~Fiodore niestety zmartwię Cię nie tarfiłeś. Ale myśl sobie co chcesz i tak nie dociera do Ciebie nic a określanie kogoś przygłupem to barzo wysoki poziom:):) peace

  0 0
 • ~werkk 2010-10-27 13:13:35

  Fiodore Z twoich wpisów wynika ze wszyscy a szczególnie nauczyciele są marni. Czyli jedyny człowiek idealny to jesteś Ty, wychwalanie samego siebie świadczy o prostactwie osoby która to czyni. Ja z tym pisaniem ze ktoś jest marny wnioskuje ze miałeś do szkoły pod górkę, i byleś odporny na wiedzę. Ja wiem że dożo uczni Tych nauczycieli dziś jest magistrami.

  0 0
 • ~zab 2010-10-27 13:21:27

  ~Fiodore acha i jakimi "merotyrycznymi" przykładami przekonują zwolennicy obecnie Jaśnego Pana Prezydenta? Wypisywaniem zakłamanych faktów? Człowieku otwórz oczy a potem dowartosciowuj swoje ego:):) peace

  0 0
 • ~zab 2010-10-27 13:23:24

  ~Fiodore acha i jakimi "merotyrycznymi" przykładami przekonują zwolennicy obecnie Jaśnego Pana Prezydenta? Wypisywaniem zakłamanych faktów? Człowieku otwórz oczy a potem dowartosciowuj swoje ego:):) peace

  0 0
 • ~Fiodore 2010-10-27 13:52:24

  BTW zauwazyliscie, ze sie nam ostatnio Alan cudownie rozmnozyl? Wpierw jako qwerty, potem , a teraz "podziwiamy" jego tworczosc pod nickiem "zab". Eh, jak sie nie potrafi przekona "rywala" merytorycznymi konkretami, to zaczyna sie atakowac pozorowana przewaga liczebna; pozorowana, bo przecież takich przyglupow* nie ma az tylu - *wskaznikowo za normę przyjmuje sie ogol spoleczenstwa.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-10-27 13:56:02

  News dnia redakcjo,qwerty wyjezdza do Warszafki!!! Yupii! Btw odo W-wy to zmartwie Cie, tam tez maja e-bilet miesieczny ;) No,ale za to rzadzi PO. PS: Podajmi,dokladnie gdzie i kiedy, napisalem w _tym_ temacie,ze swoje zdanie opieram na "slyszalem". Pokioto tylko jawne _pomowienie_!

  0 0
 • ~Fiodore 2010-10-27 14:01:48

  werkk rozumiem, ze nie potrafisz toczyc merytorycznej dyskusji, wiec uciekasz sie do pseudopsychoanaliy drugiego rozmowcy? Gratuluje! A wraaj do dalszej czesci wypowiedzi: magistrami, ale czego? Podaj konkretne(!) pzyklady, moga byc z FB albo NK, poki co to tlyko ogolniki typu "wszyscy", "zawsze" i "nigdy".

  0 0
 • ~ 2010-10-27 14:10:01

  Fiodore, teraz rozumiem, dlaczego tak narzekasz na nauczycieli. Po prostu nie nauczyli cię pisać poprawnie. Masz rację, narzekaj na nich.

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-27 14:17:48

  AntyK: taka mala roznica, drobniutki szczegol, niuans: ja mowie "my" majac na mysli mnie i moich znajomych. Mam prawo tak mowic, bo mowie ze grupe, z ktora sie identyfikuje. Ty mowisz za wszystkich podatnikow - nie masz prawa tak mowic. Ale ten niuans moze jest zbyt drobny, zebys zauwazyl go dostrzec.

  0 0
 • ~figo 2010-10-27 14:49:48

  Rybnik jest totalnie zacofany za Żorami czy Gliwicami miasta prężnie się rozwijają i mają coraz większych inwestorów na swoim terenie a Fudali myśli że wybudował kanalizacje i 2 pożal sie boże galerie no DARMOZJADÓW STRAŻ MIEJSKĄ i rozwinął miasto
  Brawo panie Makosz również popieram pana kandydatów
  Fudali musi odejść

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 15:36:47

  No właśnie, Alanku. Ty i Twoi wyimaginowani znajomi. :D Ja mówię o wszystkich POdatnikach, bo czy ktoś chce czy nie to musi płacić Twojemu nieudacznemu idolowi Krząkale pensję. I kto Twoim zdaniem ma większe prawo do pisania "my"? :D My, czyli wszyscy POdatnicy czy Ty i Twoi wirtualni koledzy? :)

  0 0
 • ~maxymilian7004 2010-10-27 15:58:56

  Popieram zlikwidować Straż Miejską ,przykład Żory.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-27 16:05:42

  Fiodore zgrywasz się na wielkiego inteligenta a tu widać twoje prostactwo "podaj przykłady " co Ci napisać imię, nazwisko, dokładny adres i kiedy miała okres? Wybacz ale ja jestem na tyle inteligenty ze szanuje prywatność innych osób.

  0 0
 • ~qwert 2010-10-27 16:19:00

  Musimu usunąć od władzy sprzedawcę butów bez wykształcenia wyższego. Dzisiaj wszędzie trzeba mieć wyższe, prezydent nie może mnieć łatwiej. Szkoda że Pan Makosz nie kandyduje. Głos na Jędrośkę jest zmarnowany. Pozostaje tylko 1 kandytat - Marek Krząkała. Głosujmy POzytywnie

  0 0
 • ~werkk 2010-10-27 16:54:12

  Jestem w 100% pewien jak by startował p. Józef Makosz wygrywa w 1 turze To On zaczął zmieniać Rybnik potem jego rozpędem jechał obecny prezydent niestety na 3 kadencje brakło pomysłów.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-27 17:16:57

  Żenujący jest poziom dyskusji popleczników Krząkały. Fakty są jednak niezmienne. Jest to nauczyciel języka niemieckiego, bez żadnych kwalifikacji żeby zarządzać miastem. Przez 3 lata nie sprawdził się jako poseł. Ba! nawet niczego dla naszego regionu nie zrobił ani nie próbował zrobić. Otacza się ludźmi równie niekompetentnymi co on sam - przykład Piotr Kuczera, nauczyciel historii z tej samej szkoły co Krząkała, na liście wyborczej PO do Rady Miasta jest jeszcze jedna nauczycielka z tej samej szkoły, uczy wychowania fizycznego, Grażyna Szulik. Na tej liście jest jeszcze kilku nauczycieli, humanistów. Jak tu nie mówić o kolesiostwie? Czy Wy =qwerty= =grzesik= =grzesnick= naprawdę chcecie, żeby tak bardzo nieudolni ludzie rządzili w naszym mieście?? Zadajcie sobie to pytanie. W dodatku wywodzą się z partii, która zadłuża nasz kraj na potęgę, a Wy =qwerty= =grzesik= i Wam podobni piszecie, że Fudali jest zły bo zadłuża miasto. Jesteście równie nieudolnymi co Wasi guru hipokrytami. Należy podkreślać to, że Rybnik pomimo dużego rozwoju jest o wiele słabiej zadłużony niż np przytaczane Żory. Jest zadłużony aż o 33% mniej niż Żory, a my w przeciwieństwie do Żor mamy już wybudowaną kanalizację. O czym to świadczy? O tym, że Fudali jest bardzo dobrym gospodarzem, który tak jak swoją firmą umiał zarządzać przez kilka lat, tak też potrafi dobrze zarządzać naszym miastem. A konkurencja polityczna oferuje co? Nieudolnych nauczycieli, humanistów i kolesiostwo. Rybnickie PO to dno. Kropka.

  0 0
 • ~karolek 2010-10-27 17:39:54

  Na to czekali długie lata Rybniczanie!
  Wreszcie mądry i prawy człowiek się odezwał brawo Panie MAKOSZ!

  0 0
 • ~ 2010-10-27 17:52:39

  jaro, o Grażynie Szulik piszesz - jeszcze jedna nauczycielka. Widzę, że jesteś gówniarzem (sorry, jeśli obraziłem) i nie masz pojęcia, kim jest ta kobieta. Twoje postrzeganie Rybnika zaczyna się chyba tylko kilka lat wstecz. Prawdopodobnie od momentu, gdy dostałeś fuchę w Urzędzie Miasta.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-27 18:03:14

  -Don Tytus- być może Ty jesteś gówniarzem, ja już niestety nie, aczkolwiek chciałbym być znów dzieckiem. A co do informacji to zaczerpnąłem ją z oficjalnej strony PO, 'Grażyna Szulik : ZAWÓD: nauczycielka w II Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku'. Więc nie wiem o co Tobie chodzi. Widzę, że Was, zwolenników PO prawda w oczy kole najbardziej. Nie potraficie się pogodzić z tym, że rybnicka PO to poziom żenująco niskiej polityki, składający się w większości z humanistów, nauczycieli, którzy niczego w życiu nie dokonali. I z takimi marnymi umiejętnościami startują w nadchodzących wyborach. Żałosne, nic więcej dodawać nie potrzeba.

  0 0
 • ~ 2010-10-27 18:04:06

  ~jarorybnik666 a wlasciwie lysiejacy krzysiu wracaj do pszowa

  0 0
 • ~~BG 2010-10-27 18:06:36

  ~jarorybnik666 poziom twojej dyskusji jest wyjątkowo depresyjny , jaki prezydent taki poplecznik. naprawdę chcesz, żeby tak bardzo nieudolni ludzie rządzili w naszym mieście?? " przedsiębiorstwo Fudalego mozna było zamknąc a jak sobie wyobrazasz zmknąć Rybnik Fudali jest bardzo złym gospodarzem, który tak jak swoją firmą umiał zarządzać przez kilka lat,że doprowadził ja do likwidacji tak też potrafi zarządzać naszym miastem robiąc długi i nic dobrego . Gdyby było inaczej jego żona nie poszła by pracować do ZUSu , ale tam nie było co zbierać , bo kto normalny zamyka działalność i idzie robić do kogoś ?Noooo chyba ze jest nienormalny Nie zrobił nic przez 12 lat dla normalnego człowieka , normalny człowiek potrzebuje pracy , dachu nad głową i odpoczynku on nie zrobił nic czego ludzie potrzebują

  0 0
 • ~maxymilian7004 2010-10-27 18:10:46

  Wytłumaczcie mi jedną po co wybudowali taką siedzibe dla Straży Miejskiej?kto tam przebywa?Ten budynek wygląda jakby tu było centrum szkolenia dla staży z całego kraju.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-27 18:17:26

  Widzisz =grzesik= ja cały czas piszę o tym Waszym platformowym niskim poziomie, i Ty cały czas to potwierdzasz swoimi wypowiedziami. Co do biznesu Fudalego, jak można pisać takie kłamstwa, że Fudali doprowadził swoje przedsiębiorstwo do likwidacji. Został prezydentem i musiał zamknąć firmę. Logiczne - konflikt interesów i te sprawy, nie rozumiesz tego? W takim razie nie potrafisz myśleć logicznie. A co do normalnych ludzi - każdy normalny człowiek znajdzie sobie pracę, zapracuje na dach nad głową i będzie miał czas na odpoczynek. Tylko nieudacznicy, tacy jak rybnicka PO muszą pchać się do polityki bo oni faktycznie sobie nie radzą nigdzie indziej. A co do zadłużenia miasta - powtórzę raz kolejny dla nierozumiejących faktów - Rybnik to jedno z najmniej zadłużonych - przypomnę, łącznie ok 1200 zł na głowę. Nasz nieudolny rząd PO tylko w tym roku zadłużył nas na ponad 1400 zł na głowę (a rok się jeszcze nie skończył jak wiadomo). Rybnicka PO jest żenująca i dajecie tego dowody w każdym swoim kolejnym wpisie pozbawionym prawdy i merytorycznej wartości. Tak więc musimy zrobić wszystko, żeby tylko Ci nieudolni przedstawiciele PO nie dostali się do władz naszego miasta. Nie możemy dopuścić żeby zniszczyli Rybnik tak jak niszczą aktualnie Polskę.

  0 0
 • ~ 2010-10-27 18:18:29

  jaro, gówniarzem raczej nie jestem, raczej jestem w wieku Twoich rodziców. A Grażyna Szulik ( panieńskie Kuboń) to świetna rybnicka koszykarka z czasów, których nie możesz pamiętać. Wtedy bawiłeś się w piaskownicy z Arteksem. Trochę dziwne, że sprawdzasz przeszłość np. Krząkały, a innych nie. A co do PO, to informuję, że nie jestem członkiem tej partii. Kiedyś zgadzałem się z nimi, ale po dzisiejszym wystąpieniu pani minister Kopacz w temacie zmian w ochronie zdrowia zrozumiałem, że nie jest nam po drodze.

  0 0
 • ~M 2010-10-27 18:26:06

  Bardzo mnie cieszy, że były prezydent zabrał głos, apelując do mieszkańców, by otworzyli oczy. Mam nadzieję, że jego apel dotrze do trzeźwo myślących rybniczan.

  0 0
 • ~cige 2010-10-27 19:04:32

  Nie mam nic przeciwko byłemu Prezydentowi Makoszowi. Ale to nie jest trafiona decyzja. To niech ludzie głosują na dwóch. Pan z SR2010 jest dobrze zapowiadającym się samorządowcem? Dlaczego? Jest młodszy ode mnie, ma niej doświadczenia zawodowego, wykształcenia też mam więcej. To znaczy że ja byłbym lepszym kandydatem?

  0 0
 • ~~BG 2010-10-27 19:20:01

  ~jarorybnik666 ty wiesz że w jakimś kościele dzwonią ale nie wiesz że to jeszcze trochę niżej, zejdz jeszcze 100 m niżej a dotrzesz do celu . Co do biznesu Fudalego, jak można pisać takie kłamstwa, że Fudali nie doprowadził swojego przedsiębiorstwo do bankructwa gdyby było inaczej to by je żona sama prowadziła . Został prezydentem i musiał załatwić jej pracę w ZUSie. Logiczne - konflikt interesów i te sprawy,to był z córką nie rozumiesz tego? potrafisz myśleć logicznie ?A co do normalnych ludzi każdy normalny człowiek znajdzie sobie pracę, zapracuje na dach nad głową i będzie miał czas na odpoczynek. Ja cie pytam czy ten normalny człowiek bedzie płacił podatki i co z tego bedzie miał. Normalny człowiek może pracować nawet w Gliwicach , wynająć mieszkanie od kogoś komu je komuna dała i odpocznie w Afryce tylko po chu. nam w tym wypadku prezydent ? możesz mi wyjaśnić , zakładów pracy nie buduje , mieszkań nie buduje , ośrodki wypoczynkowe rdzewieją to po jakiego chu.a on ma być

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 19:41:28

  Grzesik, widzę, że jesteś omotanym człowiekiem, któremu podoba się Krzakała, bo obiecuje gruszki na wierzbie. :) Muszę Cię zmartwić, gruszki na wierzbie nie wyrosną, a Krząkała nie byłby w stanie zrealizować nawet 1% swojego populistycznego programu, bo nawet takie miasto jak Warszawa miałoby z tym problem. Krząkała był kiepski z matematyki, więc łatwo mu rzucać obietnice bez pokrycia. On nawet sobie nie zdaje sprawy ile potrzeba kasy na jedną inwestycję, a co dopiero na kilkadziesiąt. A Ty dajesz się nabierać na to jak dziecko. Jeszcze raz Ci mówię, że gruszki na wierzbie nie wyrosną. Przykro mi.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-27 20:15:12

  ~AntyKrzakala widzę, że jesteś potraconym człowiekiem, któremu niie podoba się Krzakała. Najwyraźniej masz uraz do nauczycieli . Czy w dzieciństwie cie jakiś nauczyciel molestował seksualnie ?przecież to nie jest twoja wina , niczego sie nie wstydź są ludzie którzy ci mogą pomóc , ale sam musisz chcieć ! i nie obiecuję ci tu gruszek na wierzbie jak Fudali . Co do zrealizowania 1% programu Krząkały to nawet tego nie trzeba , wystarczy nic nie robić i nie szkodzić . Nie daj się nabrać Fudalemu kolejny raz bo gruszki z wierzby są niesmaczne

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 20:33:01

  Następny nawiedzony. :) Takimi wpisami pokazujesz tylko swój żenująco niski poziom. Jeśli ktoś nie popiera nieudacznych nauczycieli z rybnickiej PO to na pewno nie ukończył żadnej szkoły, był molestowany przez nauczycieli albo coś jeszcze. :) Twój świat jest bardzo ubogi, widzisz tylko dwa kolory. Może zgłoś się do jakiegoś specjalisty, a wtedy zobaczysz więcej. :)

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-27 20:37:34

  -AntyKrzakala- Zwolennicy rybnickiej PO cierpią na pewnego rodzaju paranoję. Sami węszą wszędzie spisku i Ci, którzy piszą prawdę są przez nich przekrzykiwani i ogłaszani oszustami. Bo jak to? prawda na temat rybnickiej PO nie może się wydać! Zrobią wszystko, żeby pisać kłamstwa, obrzucać błotem myślących racjonalnie, zaciemniać forum. A prawda do nich nie trafia, jest to u nich pewnego rodzaju blokada rozumu. Nie potrafią przyjąć do wiadomości rzeczy które są faktami, jak na przykład tego, że poseł Krząkała, jego koledzy z pracy w szkole (Piotr Kuczera oraz Grażyna Szulik), również nauczyciele - historii oraz wf-u - oraz inni członkowie rybnickiej PO zupełnie nie nadają się na sprawowanie jakichkolwiek stanowisk urzędniczych. Oni będą za niedługo Nie posiadają ŻADNYCH kwalifikacji do bycia prezydentem, radnym, członkami Sejmiku wojewódzkiego itd. Są po prostu ludźmi, którzy nie mieli w życiu pomysłów innych niż te, żeby zamiast uczyć w szkole - do czego się wykształcili - bawić się w uprawianie nieudolnej polityki. Dziwi mnie fakt, że niektórzy ludzie tak bezkrytycznie wspierają brak merytorycznych wartości tych kandydatów, ich zupełny brak doświadczenia w czymkolwiek związanym z zarządzaniem. Jest to żałosne. Poniżają się również Ci politycy, którzy ewidentnie chcą dojść do żłoba, ze swoimi kolesiami z dawnej pracy, pomimo, że nie wniosą żadnych pozytywnych aspektów do polityki naszego miasta.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-27 20:38:47

  c.d. Wręcz będą pogarszać sytuację- brak profesjonalizmu będzie oznaczał uwstecznianie miasta. Zwolennicy rybnickiej PO z powodu swoich klapek na oczach, nie dostrzegają tego, że na arenie ogólnopolskiej Rybnik to niejako perełka samorządności. Oni uznają, że nagrody przyznawane Fudalem przez np. prezydenta Komorowskiego lub środowiska naukowe Uniwersytetu Warszawskiego to fałszerstwo i spisek. Zwolennicy rybnickiej PO to w dużej większości ekipa paranoików, którzy nie zdają sobie sprawy z realiów dzisiejszych czasów. Musimy mieć to na względzie i na niektóre ich paranoiczne zarzuty po prostu nie reagować. A na rybnicką PO zagłosuje ostatni idiota lub osoba, która nie ma dostępu do informacji. Tyle w tym temacie.

  0 0
 • ~turboslimak 2010-10-27 20:44:48

  Abstrahując całkowicie od tego czy "namaszczenie" od Makosza pomoże kandydatom, chciałbym zapytać Was - jarorybnik666, AntyKrzakala, Fiodore, dlaczego według Was jednym z ważniejszych dowodów na "niekompetencję" Krząkały, Kuczery czy Szulik jest fakt, że są nauczycielami? Jakie to ma znaczenie? Nauczyciel nie może być dobrym prezydentem czy radnym? Wybaczcie ale taki argument jest bardzo lichy. I jeszcze jedno jaro, takie ładne liczby podajesz co do długu na mieszkańca Żor i Rybnika. Wyjąłem sobie swój kalkulatorek i pomnożyłem te liczby przez ilości mieszkańców miast (dane z stron Urzędów Miast). Już nie jest tak fajnie - wyszło mi, że Żory mają ok 97mln a Rybnik 168mln zadłużenia.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 20:54:55

  Ale Żory są prawie 3 razy mniejsze od Rybnika. :)

  0 0
 • ~turboslimak 2010-10-27 20:57:20

  O, zanim napisałem tak ładnie się rozpisaliście :) Jarorybnik666 wytłumacz mi jak dziecku - na czym polega nieudacznictwo kandydatów? Co im się nie udawało, jakie mieli wpadki, co zwawlili? Tak prosto z mostu - wal przykłady, nie oszczędzaj. "Nie posiadają ŻADNYCH kwalifikacji do bycia prezydentem, radnym, członkami Sejmiku wojewódzkiego itd." grubo pojechałeś - jakie trzeba mieć kwalifikacje do wymienionych przez Ciebie stanowisk? Czy Fudali poza tym, że był radnym miał jakieś kwalifikacje na prezydenta miasta?

  0 0
 • ~turboslimak 2010-10-27 20:59:35

  AntyKrząkała ale to są liczby bezwzględne - mniejszy dług można łatwiej i szybciej spłacić nie?

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 21:01:45

  I chcesz teraz ryzykować, że MOŻE jakiś nauczyciel by się sprawdził? :D Ja Ci podaję przykład nieudacznictwa Krząkały. Przez 3 lata w sejmie nie zrobił NIC, a wydaliśmy na niego jako podatnicy prawie milion. Inni posłowie potrafili działać na rzecz swoich regionów, a Krząkała? Poza zębicznym uśmiechem nie ma żadnych osiągnięć. Chcesz mieć takiego prezydenta? :)

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 21:02:45

  Nie można łatwiej spłacić, bo ludzi do spłacania jest mniej i dlatego trudniej zdobyć kasę. :)

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-27 21:27:46

  -turboslimak- Twoje porównanie nie ma sensu w rozumieniu ekonomicznym, jedynym realnym przelicznikiem jest dług per capita. Na chłopski rozum - więcej ludzi oznacza więcej pieniędzy z podatków. Rybnik jest naprawdę w dobrej sytuacji finansowej w porównaniu z innymi miastami Polski. Jeśli tak bardzo chcesz porównywać jednak miasta, to możesz Rybnik porównać tylko do Rudy Śląskiej, która ma podobną liczbę mieszkańców. I tutaj Rybnik również wypada o wiele lepiej: Ruda Śląska zadłużenie na dzień dzisiejszy 220 mln zł , Rybnik ok 170 mln zł = różnica = Rybnik ma o 29% mniejszy dług. Jeżeli nie wierzysz mi na słowo, uwierz liczbom, które najlepiej obrazują prawdę. A co do tych nauczycieli - ja twierdzę, że nie zrobili NIC dla nas, mieszkańców Rybnika. Osoba starająca się o publiczne stanowisko jeżeli nie ma odpowiedniego wykształcenia (zarządcze, ekonomiczne, techniczne) lub nie jest przedsiębiorcza (osoba prowadząca własne przedsiębiorstwo) powinna przynajmniej udzielać się społecznie, działać pozytywnie na rzecz mieszkańców swojego miasta lub regionu, być wolontariuszem, cokolwiek w tych sferach. A ci Państwo z rybnickiej PO nie prezentują niczego! I to jest dowód na to, że nie powinni wciskać się do polityki. Dlatego mówię stanowcze NIE rybnickiej, nieudolnej PO.

  0 0
 • ~ 2010-10-27 21:32:36

  ~jarorybnik666 -krzysiu lysiejacy wracaj do pszowa

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-27 22:01:44

  Makosz to osoba o której nie wypada źle mówić bo ma swoje zasługi. To typ człowieka którego ja bardzo lubię - wizjoner, urodzony przywódca, charyzmatyk. Natomiast niestety jest to też człowiek trochę nadambicjonalny i poraniony. I do końca życia będzie nienawidził Fudalego tylko za to, że ten zajął jego miejsce... Makosz odszedł z UM w dość w haniebny sposób. Ludzi powierzyli mu mandat radnego, nie został wybrany na prezydenta to się obraził na wszystkich, rzucił mandatem i odszedł z samorządu. Trochę taki Wałęsa, który Kwaśniewskiemu chciał podać nogę na do widzenia... A wyniki demokracji należy szanować. Natomiast trochę się dziwię, że Makosz popiera Krząkałę, który nie ma absolutnie ani jednego atrybutu do władania miastem... To mnie trochę zdziwiło. Natomiast ja nie wiem co wam odbija na punkcie Gliwic i Żor. W Gliwicach centrum miasta jest tak zaniedbane jakby przeszła przez to miasto 5 lat temu wojna domowa. A Żory przyciągnęły do siebie fabrykę kawy i kilka marketów, a większość Żorzan pracuje w Jastrzębiu albo Rybniku albo jest na emeryturze. Ani Żory ani Gliwice nie przyciągają nowych instytucji państwowych czy mediów, do Rybnika ciągle ktoś się przyprowadza. Jak porównujecie miasta to róbcie to globalnie a nie pod kątem jakieś jednej dziedziny. Rybnik ma do utrzymania kilkadziesiąt bibliotek, Żory kilka, Rybnik ma 6 domów kultury i teatr, Żory jeden zwykły DK. Rybnik ma do utrzymania z 5x więcej km dróg niż Żory. Żory olewają komunikację miejską, Rybnik ją rozwija.

  0 0
 • ~mawi 2010-10-27 22:07:29

  Naprawdę trzeba w ten sposób: "pieski Krząkały", "pisiaki", "Na co liczysz panie Makosz? Swoja droga, jak myslicie, on tak na sucho, czy mu wpierw posmarowali?", "Ci państwo to zwyczajni idioci"..... itd, itp....???? Przecież to zwyczajna "Chamówa"!!!!!! Schowanie się za mniej lub bardziej "tajemniczym" pseudonimem nie powinno nikogo zwalniać z elementarnych zasad kultury!!!! Można krytykować, ale, czy na pewno trzeba od razu obrażać???? Proponuję poskromienie języka - Panowie i - pewnie również Panie!!!!!.... Powątpiewam mocno, czy bylibyście w stanie powtórzyć słowo w słowo te opinie, gdybyście stanęli twarzą w twarz z panami: Fudalim, Makoszem, Krząkałą, czy Jędrośką.....
  Zaś co do poruszanego tu wielokrotnie "problemu" bycia nauczycielem przez byłego Prezydenta Miasta i obecnego kandydata.... "JARORYBNIK66" - KTO CIĘ TAK W SZKOLE SKRZYWDZIŁ??? Może warto docenić fakt, że możesz tu sobie pisać dzięki jakiejś pani, która nauczyła Cię literek.....????...... i... "odpuścić" trochę nauczycielom??? ... ;)

  0 0
 • ~turboslimak 2010-10-27 22:08:05

  AntyKrzakala: chcę mieć prezydenta, który rozrusza Rybnik. Niestety Fudali moim zdaniem wpadł w marazm i jedzie na jałowym biegu. Ma wielką przewagę nad Krząkałą - tak po chłopsku mówiąc - wie z kim "wypić" żeby załatwić jakąś sprawę. Tego Krząkale brakuje i jeśli zostanie prezydentem będzie musiał się szybko nauczyć. Natomiast nie rozumiem w dalszym ciągu zarzutów co do nieudaczności tych ludzi dlatego, że są nauczycielami.
  jarorybnik666: co do długu - może i masz rację, ale tak sobie popatrzyłem na budżety na 2010r w Żorach i Rybniku (sam tymi miastami operujesz), przy założonych kwotach Żory mają dochód na 1 mieszkańca ok 4800zł, Rybnik 3000zł. No to jak, w mniejszym mieście wypracowują większy dochód? Nie twierdzę, że jestem jakimś ekonomicznym znawcą ale to mnie zastanawia.
  Teraz co do tego czy na stanowiska państwowe powinni kandydować ludzie z konkretnym wykształceniem - wybacz, ale moim zdaniem to kompletna bzdura, która wynika z panującego w naszym kraju przekonania, że tylko mając odpowiednie wykształcenie kierunkowe można wykonywać jakiś zawód czy pełnić jakąś funkcję.

  0 0
 • ~turboslimak 2010-10-27 22:10:13

  AntyKrzakala: chcę mieć prezydenta, który rozrusza Rybnik. Niestety Fudali moim zdaniem wpadł w marazm i jedzie na jałowym biegu. Ma wielką przewagę nad Krząkałą - tak po chłopsku mówiąc - wie z kim "wypić" żeby załatwić jakąś sprawę. Tego Krząkale brakuje i jeśli zostanie prezydentem będzie musiał się szybko nauczyć. Natomiast nie rozumiem w dalszym ciągu zarzutów co do nieudaczności tych ludzi dlatego, że są nauczycielami.
  jarorybnik666: co do długu - może i masz rację, ale tak sobie popatrzyłem na budżety na 2010r w Żorach i Rybniku (sam tymi miastami operujesz), przy założonych kwotach Żory mają dochód na 1 mieszkańca ok 4800zł, Rybnik 3000zł. No to jak, w mniejszym mieście wypracowują większy dochód? Nie twierdzę, że jestem jakimś ekonomicznym znawcą ale to mnie zastanawia.
  Teraz co do tego czy na stanowiska państwowe powinni kandydować ludzie z konkretnym wykształceniem - wybacz, ale moim zdaniem to kompletna bzdura, która wynika z panującego w naszym kraju przekonania, że tylko mając odpowiednie wykształcenie kierunkowe można wykonywać jakiś zawód czy pełnić jakąś funkcję.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 22:14:46

  turboslimak, tu nie chodzi o to, że ktoś ma coś przeciwko nauczycielom w ogóle. Chodzi o nauczycieli w polityce. Krzakała był w sejmie 3 lata i się nie sprawdził, bo nie zrobił NIC. Nieważne jakie ma wykształcenie. Miał szansę pokazać, że jest energicznym, młodym facetem z pomysłami na rozwój, ale jej nie wykorzystał. Potrafił tylko zębicznie się uśmiechać. To chyba za mało, żeby zostać prezydentem dużego miasta :)

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-27 22:15:10

  cd Na koniec taka dygresja o Makoszu. On był wspaniały jeśli chodzi o zieleń miejską, tworzenie nowych skwerków, posprzątanie miasta, organizowanie koncertów pod wierzbą + niektóre dalekosiężn wizje (np. poszerzenie Psrostej czy wyburzanie budynków w centrum). Ale niestety przespał ze swoją ekipą poważny lobbing za sprawami o które walczyły wtedy inne samorządy - chociażby lobbowanie za drogą ekspresową Pszczyna-Racibórz, którą można wtedy było wpisać do inwestycji centralnych z pomocą ówczesnych posłów. W latach 90 powstawały takie projekty. Za jego czasów doszło też do wielu naprawdę poważnych błędów urbanistycznych - ze względu na szacunek dla niego nie będę mu tego wypominał w szczegółach. W każdym razie gdyby porównać obydwie prezydentury - Makosza i Fudalego to obu przypisałbym pewne zalety i wady przy czym Fudali to gość, który potrafi się świetnie dogadywać z politykami, innymi samorządami, ma szacunek na Śląsku. Makosz to był awanturnik i z tego co mi opowiadał znajomy starszy dziennikarz to miał fatalne opinie wśród dziennikarzy i wśród okolicznych samorządowców - jako człowiek, nie jako prezydent ;). Środowiska związane z kulturą na Makoszu nie zostawiają suchej nitki. Też już nie będę przypominał "jego dokonań" na tym polu ale skoro tak pozytywnie mówi o tych Żorach i Gliwicach to ja zakończę tak: gdyby on porządził jeszcze trochę dłużej to w zasadzie moglibyśmy mieć dzisiaj porównywalną ofertę kulturalną do Gliwic i Żor - czyli prawie żadną...

  0 0
 • ~~BG 2010-10-27 22:17:18

  ~AntyKrzakala widze że coś w ciebie trafiło , jak cię ktoś skrzywdził to nie obwiniaj tych którzy nie mieli z tym nic wspólnego bo robisz zamieszanie na tym forum z tymi nauczycielami że jeszcze ktoś pomyśli że jest na jakims forum szkolnym . Masz uraz idz do psychologa , zgłos sprawę na policji a nie siej już fermentu .Zerwij sobie kilka gruszek z wierzby Fudalego i pojedz ,bo głodno gadasz.Jak cie pytam wprost CZEGO LUDZIE W RYBNIKU POTRZEBNEGO DO NORMALNEGO ŻYCIA NIE MIELI A TERAZ MAJĄ ? to ty nie potrafisz odpowiedzieć . Na konkrety to ty ani me ani ani be ani kukuryku nawet takiego poziomu nie prezentujesz.Czysty nieudacznik z ciebie .Poziom depresyjny jak ~jarorybnik666 jaki prezydent tacy zwolennicy , trzymać sie koryta za wszelka cenę, bo jak sie skończy to co taka patologia będzie robić , we łbie siano i dwie lewe taki poziom prezentujecie . ŻENADA popierać kogoś kto osobiscie jako mężczyzna nic nie osiągnął jedynie doprowadził do upadku najpierw sklep a teraz miasto. Jesteście oderwani od rzeczywistości , co potwierdzacie swoimi wpisami .

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 22:24:05

  Grzesik, czy Ty nie widzisz jak niski poziom prezentujesz? To, że uważam Krząkałę za nieudacznego posła Twoim zdaniem jest dowodem na to, że mam jakiś uraz? Nie ośmieszja się. :) Ja widzę "dokonania" Krząkały w sejmie i na tej podstawie stwierdzam, że on się nie nadaje do bycia prezydentem miasta. Bo fakty są takie, że Krząkała miał w sejmie 3 lata na to, żeby pokazać się z dobrej strony. ALE NIE ZROBIŁ NIC. Dociera to do Ciebie? :)

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-27 22:28:25

  @turboslimak - Żory mają taki wysoki budżet tylko dzięki temu, że dostali bardzo dużą dotację na budowę kanalizacji w tym roku, w sytuacji kiedy Rybnik już prawie kończy jej budowę, a kasa z UE wchodzi do budżetu. W każdym razie na pewno nie wynika ona z innych czynników bo w Żorach miejsc pracy jest tyle co na lekarstwo. Znajomy Żorzanin mi zwrócił uwagę, że w jednym rybnickim szpitalu pracuje więcej ludzi niż we wszystkich zakładach pracy w Żorach... Rybnik powinien patrzeć na Katowice, Bielsko - to są dla nas pod pewnymi względami przykłady do naśladowania. Na pewno nie upadły sąsiad, który od początku był budowany jako sypialnia ROW. ;) Ale to też świadczy o jakieś kompletnej tępocie środowisk przykrząkałowej PO o jakieś ich hermetycznej, zabawnej mentalności. Pod tym względem Fudali mierzy dużo wyżej i za to Rybnik chwalą media ogólnopolskie czy śląskie. Nie wiem czy pamiętacie ten świetny materiał w GW i nagrodę jaką Rybnik dostał od jakiegoś stowarzyszenia urbanistów polskich - jako miasto które najbardziej zmieniło swój wizerunek w ciągu ostatnich 20 lat. I to są powody z jakich powinniśmy być jako rybniczanie dumni! Krząkaliści wy możecie krytykować Fudalego ile wlezie - ALE ODWALCIE SIĘ od Rybnika, bo mu ciągle ubliżacie! :[

  0 0
 • ~turboslimak 2010-10-27 22:32:45

  A ja po prostu chcę dać szansę Krząkale - nie wiem czy Rybnikowi wyjdzie to na zdrowie, mam taką nadzieję. Nie chcę już Fudalego bo, w mojej opinii, za bardzo obrósł w piórka i jeśli będzie dalej rządził miastem to nic tu się nie zmnieni. Dalej będzie to samo czyli dwa, trzy lata pozorowanych ruchów a potem przed kolejnymi wyborami wysyp inwestycji żeby się przed wyborcami pochwalić. Tak było przy poprzednich wyborach, tak jest teraz, a ja mam tego serdecznie dość. Co z tego, że Fudali ma wiele dojść, kiedy nie robi niczego jeśli nie przysporzy mu to korzyści (nie mam tu na myśli korzyści finansowych )?
  Dobra z mojej strony EOT, czas jeszcze popracować :) miłego wieczoru.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-27 22:36:25

  ~AntyKrzakala ty prezentujesz jeszcze niższy poziom niz ja .Nie tylko ja widzę że masz uraz do nauczycieli , ale ty sie nie potrafisz przyznać , bo ubzdurałes sobie w tej chorej głowie że nauczyciel jest bee, ktoś ci tu napisał nawet ze dzięki nim umiesz pisać ale to do ciebie nie dociera . Fudali nie nadaje się na prezydenta nie umiał udźwignać ciężaru sklepu a cóż dopiero miasta które wyprzedaje jak buty w sklepie. Fudalemu stanowcze nie , dociera do ciebie ?

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-27 22:48:18

  -turboslimak- nie mam nic przeciwko nauczycielom o ile nauczają w szkołach a nie garną się do polityki. Powtórzę specjalnie dla Ciebie jeszcze raz pewne fakty : nauczyciele z rybnickiej PO nie zrobili NIC dla nas, mieszkańców Rybnika. Osoba starająca się o publiczne stanowisko jeżeli nie ma odpowiedniego wykształcenia (zarządcze, ekonomiczne, techniczne) lub nie jest przedsiębiorcza (osoba prowadząca własne przedsiębiorstwo) powinna przynajmniej udzielać się społecznie, działać pozytywnie na rzecz mieszkańców swojego miasta lub regionu, być wolontariuszem, cokolwiek w tych sferach. A ci Państwo z rybnickiej PO nie prezentują niczego! I to jest dowód na to, że nie powinni wciskać się do polityki. Dlatego mówię stanowcze NIE rybnickiej, nieudolnej PO. A jeżeli Ty uważasz, że w polityce nie ważne są umiejętności, doświadczenie i wykształcenie to współczuję Ci Twojej bezmyślności. I jeszcze jedno -turboslimak- podaj mi proszę źródło danych na temat 'dochodów' w Rybniku i Żorach, o których piszesz, bo nie wiem do końca o co chodzi (dochód miesięczny/roczny wpływ z podatków?) A co do -grzesik- cierpisz na paranoję, jak większość zwolenników rybnickiej PO tutaj się wypowiadających. Piszesz kłamstwa, do których nawet nie mam zamiaru się ustosunkować. Na szczęście pokazujesz jak bardzo prymitywni są przeciwnicy jedynego doświadczonego i kompetentnego kandydata w tych wyborach jakim jest Fudali. Ja wiem, że nie zagłosuję na nieudolną, rybnicką PO, którą popierają tacy kłamcy jak Ty.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-27 22:48:55

  Grzesik, Ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i dlatego trudno Ci coś wytłumaczyć. Stąd te Twoje idiotyzmy o urazach. Ja sobie niczego nie ubzdurałęm tylko STWIERDZAM FAKTY. Krząkała jest posłem. Miał 3 lata na to, żeby pokazać, że jest dobrym kandydatem na jakiekolwiek poważne stanowisko. Ale FAKTY SĄ TAKIE, że przez te 3 lata nie zrobił NIC. I na tej podstawie stwierdzam, że Krząkała nie nadaje się na prezydenta dużego miasta. Może jest dobrym nauczycielem, ale na prezydenta się nie nadaje.

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-27 22:51:22

  @grzesik - skończ już z tą retoryką o tym sklepie z butami Fudalego. Akurat to, że Makosz świetnie radził sobie w biznesie meblarskim, a Fudali w handlu to raczej atuty, a nie powody do wstydu. Krząkała był tylko zwykłym nauczycielem - nigdy niczego nie prowadził i niczemu nie szefował. Podejrzewam, że nie potrafiłby nawet założyć firmy nie mówiąc o poświęceniu jakie trzeba mieć żeby taką prowadzić. Znam paru ludzi, którzy prowadzą małe biznesy - pracują od świtu do zmroku, zawsze mają coś do zrobienia i wykonania. Myślę, że całe te przykrząkałowe towarzystwo (poza qwerty) to humaniści, którzy dużo potrafią politykować i nabijać się z pracowitych ludzi, a sami jakby mieli poprowadzić prywatną toaletę albo posprzątać ogródek - to nie nie daliby rady, takie trochę mole książkowe ;P

  0 0
 • ~mawi 2010-10-27 23:08:18

  Oj Panie "Arteks"!!!! Pan Makosz był NAUCZYCIELEM, póki mógł nim być.... Gdy stanął przed wyzwaniem (które na Nim wymusili "czerwoni") zmiany zawodu - ŚWIETNIE SOBIE PORADZIŁ.... Skąd ta pewność, że Marek Krząkała stając przed wyzwaniem, które sam przed sobą postawił, nie da rady???? Przecież to też (jak Makosz) nauczyciel, też (jak Makosz) zna (!!!!!!!!! - czy obecny Pan Prezydent może to samo powiedzieć o sobie????) JĘZYKI OBCE!!! - Dla mnie to dość istotne - czasem słuchając wypowiedzi obecnego Prezydenta Rybnika mam wrażenie, że językiem obcym dla Niego jest w znacznej mierze - język polski... i w Jego przypadku nic nie tłumaczy błędów gramatycznych, semantycznych i innych... 12 lat "brylowania" w lokalnych mediach powinno sprawić, że wypowiedź powinna być składna, poprawna, zrozumiała i... na temat....

  0 0
 • ~turboslimak 2010-10-27 23:19:52

  A miałem już nie pisać :) jaro - z budżetów na 2010 - przewidywany dochód miasta przez ilość mieszkańców. Dla Żor http://www.bip.zory.pl/?p=document&action=show&id=17628&bar_id=8057 dla Rybnika http://www.rybnik.pl/index.php?id=223&p=news,11,show,5097 Zauważ ponadto, że w swojej wypowiedzi nie pisałem nic o umiejętnościach i doświadczeniu - te można nabyć i wyszlifować - tak jak zrobiło to wielu ludzi obejmujących stanowiska. Ja odniosłem się do Twoich zarzutów o wykształceniu - na pewno każdy kto kończy zarządzanie jest dobrym menadżerem? Po prostu uważam, że na kandydatów nie należy patrzeć tylko przez pryzmat wykształcenia. W ten sposób dajesz praw do kandydowania wąskiej grupie osób a innym tego prawa odmawiasz. Bo - przytaczany tu często - "nauczyciel", który tylko uczy ma na pewno mniej doświadczenia od jakiegoś inżyniera z kopalni, który przecież zarządza ludźmi - bardzo często chlejąc cały dzień wódę. Ech, z racją jak z d**ą, każdy ma swoją.

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-27 23:39:29

  @mawi64 - widzę, że się kolejny humanista odezwał brrr Wiem, że Fudali się czasem myli czy mówi coś do kamery zbyt pośpiesznie i z niepoprawną składnią. Jakiś doradca medialny albo polonista by się mu od czasu do czasu przydał. Makosz pod tym względem był jeszcze mniej medialny - być może francuskim władał lepiej niż polskim ;). Ale co to ma do rzeczy mawi64? Co mi po kimś który ładnie mówi i szczerzy ząbki na zdjęciu, a przy tym nie ma absolutnie żadnych cech jakie powinien mieć przywódca! Język obcy? - a od czego są tłumacze. Widziałeś jak na youtube Tusk seplenił coś kiedyś po angielsku? Ludzie, którzy znają angielski pękali ze śmiechu. Myślę, że takie wpadki mogą się zdarzać. Osoba która ma dystans do siebie co najwyżej też się z takich gaf pośmieje czy nawet cały urząd. Reasumując wolę aby krajem czy miastem rządziła osoba która czasem strzeli gafę i nie znaj jęz. obcych ale ma charyzmę do rządzenia bo to jest niezbędna cecha, a nieznajomość obcego języka jest wadą ale nie wyklucza z rządzenia czymkolwiek. Jakoś AF nie miał problemów z dogadaniem się z zagranicznymi inwestorami. A przy okazji bo jest Ryjek. Kilka lat temu byłem na finale i Fudali wręczał nagrody. Naprawdę byłem zdumiony jak świetnie sobie z tym radził, jak brylował na scenie i żartował z tymi kabareciarzami (co nie jest takie proste!). Czy wyobrażacie sobie sztywnego Krząkałę w tej roli - ja NIGDY :D Bardzo cenię Fudalego nie tylko za dobrą prezydenturę ale także za ewidentne poczucie humoru :D

  0 0
 • ~Tofik The Dark Knight 2010-10-28 01:01:32

  Ale leją się wiadra wazeliny! Że Was tak tyłki nie bolą! Arteks chrzanisz od rzeczy jak zwykle. Tu masz cytat z wywiadu z Krząkałą:
  "Od 1997 jestem tłumaczem przysięgłym, przez kilkanaście lat kształciłem młodzież prowadząc jednocześnie własną działalność gospodarczą. Zanim uzyskałem mandat posła pracowałem w II LO im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Rybniku." Najwyraźniej jednak Krząkała potrafił założyć własną działalność gospodarczą. Nie sprawdzisz czegoś a piszesz jakbyś pozjadał wszystkie rozumy i wiedział wszystko, przy okazji wprowadzając innych w błąd. W zasadzie odnosi się to do wszystkich, którzy rozprzestrzeniają nieprawdziwe informacje.

  0 0
 • ~ 2010-10-28 02:20:17

  najlepszym przykładem "profesjonalizmu" zarzadzania miastem jest sprawa remontu dróg. gołym okiem widać kompletny brak planowania i koordynacji poszczegolnych projektow. za niepotrzebnie stracony czas i pieniadze wydane na paliwo spalone w korkach cała ta nieudaczna ekipa powinna zostać wywalona na zbity pysk. w tym miescie potrzebni sa ludzie ktorzy maja pojecie o długoterminowym, kompleksowym planowaniu działań i inwestycji a nie jakieś matoły urzadzające sponticzne akcje. (a propos, kończy sie budowa nowego wiaduktu na Raciborskiej, ciekawe kiedy zostaną naprawione "kratery" w nawierzchni na odcinku, ktory aktualnie jest praktycznie wyłączony z ruchu? 7 miesiecy, w tym cale lato nie wystarczylo. teraz pokleją te dziury na szybko przy niesprzyjajacych warunkach atmosferycznych bo jezdzic sie po tej drodze nie da, a za pare tygodni całą robote ch... szczeli - a z tym grube pieniadze wyrzucone w błoto. szkoda słów...)

  0 0
 • ~ 2010-10-28 02:41:37

  @Arteks "...gdyby on porządził jeszcze trochę dłużej to w zasadzie moglibyśmy mieć dzisiaj porównywalną ofertę kulturalną do Gliwic i Żor - czyli prawie żadną..." chciałbym zauważyć że to właśnie obecnie mamy prawie żadną ofertę kulturalną w mieście no chyba, że do tej oferty zaliczyć komercyjne bzdety podawane z litrową colą i popcornem w naszych 2 nowych domach handlowych zwanych z jakiegoś powodu "galeriami". prawdziwe wydarzenia kulturalne jak chociażby wspaniałe koncerty (jazzowe, blueasowe i inne) na Małej Scenie to przeszłość. ...przeszłość mniej więcej tak odległa jak prezydentura Józefa Makosza.

  0 0
 • ~zab 2010-10-28 08:14:48

  ~Arteks jak nie wiesz jak było z mandatem Makosza, jego historią (taaak to też historia - wiesz takie coś czego w szkołach uczą Ci sami nauczyciele których Ty uważasz za niudaczników) z Fudalim, sądach, itd itp. to nie wypisuj tu mądrych wywodów. Ciekawe jakie atrybuty ma Fudali do rządzenia miastem? Co do centrum Gliwic (odnawiany rynek) i SE Żory - to chłopie wyjdź na pole, zostaw komputer, popatrz na liczbę mieszkańsów w wieku produktywnyma potem wypisuj takie głupoty. Idź na piwo umów się z kobietą - wiesz to taka osoba tylko piękniejsza, no chyba że wolicz chłopczyków to wiesz jak wyglądają:):) może z ~jarorybnik666:):) droga ekspresową Pszczyna-Racibórz to projekt lata 70 a nie nowy, Poztym Fudali do chwili obecnej nie zrobił nic co byłoby jego pomysłem , no chyba że makiety i wizualizacje- w tym jest naprawdę dobry. Peace

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-28 08:41:58

  -turboslimak- jak większość przeciwników Fudalego/zwolenników rybnickiej PO Ty również nie piszesz prawdy. Zapoznałem się z linkami, które przytoczyłeś. Wynika z nich, że PLANOWANE dochody łączne wyniosą po zaokrągleniu 3800 zł Rybnik, 4700 Żory, a nie jak Ty napisałeś 3000 Rybnik, 4800 Żory. Skłamałeś. A co do tych PLANOWANYCH budżetów to gdybyś tylko orientował się w ich wykonaniu to wiedziałbyś, że różne miasta różnie PLANUJĄ te budżety. O ewentualnych prawdziwych kwotach można dyskutować na koniec roku a nie na początek - te kwoty to prognozowane dochody - prognozowane oznacza oszacowane, nie realne. Więc w ogóle bym ich nie przytaczał jako dowód w czymkolwiek. A co do atutów Fudalego, to jako jedyny z kandydatów charakteryzuje się przedsiębiorczością, spójną wizją na temat naszego miasta, olbrzymim doświadczeniem (12 lat to jedno z najlepszych doświadczeń w Polsce w dziedzinie zarządzania miastem), znajomością 'rynku' oraz co ważne poczuciem humoru. Jak widać Fudali ma pełne predyspozycje do bycia prezydentem miasta. Jest w tej dziedzinie już profesjonalistą o czym świadczy jego dorobek zarówno praktyczny jak i w postaci wielu wyróżnień i nagród ogólnokrajowych. Taka osoba jak Fudali jest według mnie doskonałym, umiejętnym kandydatem na fotel prezydenta miasta. W odróżnieniu do nauczyciela z rybnickiej PO bez kwalifikacji, nieumiejętnego, bez doświadczenia, bez spójnej i realnej wizji na temat miasta oraz bez poczucia humoru.

  0 0
 • ~kurier 2010-10-28 09:15:22

  A kto to w ogóle jest Makosz?! Wobec tych dwóch panów w dobrej klasy garniturkach wygląda jakby był kierowcą któregoś z nich... Myślę, że jak ktoś jest niewyraźnym politykiem tak jak ci dwaj pretendenci to ani rutinoscorbin nie pomoże, ani jakiś Makosz ani nawet poparcie Białego Domu... Obserwuję od niedawna rybnickie życie polityczne i jest ono conajmniej dziwne. Lewica się tu nie liczy (co jest nieprawdopodobne w innych miastach), POwcy to jacyś kompletnie wstecznicy, którzy krytykują budowę nowych dróg, galerii, lotniska, nie mówiąc o krytyce jaką poddana została ta ostatnia wizja nowej drogi płd... Z drugiej strony miastem rządzi człowiek o zgrozo w koalicji z PiS i nie widzę aby miasto jakoś specjalnie było źle zarządzane. Wręcz przeciwnie - podobało mi się znacznie bardziej od innych śląskich miast kiedy tu trafiłem.

  0 0
 • ~turboslimak 2010-10-28 09:19:52

  jaro: co najwyżej myliłem się - errare humanum est - jak wcześniej pisałem żaden ze mnie ekonomista - mimo to sam przytaczasz sumy świadczące na korzyść Żor, nawet jeśli to kwoty planowane, z powietrza się przecież nie biorą. Według mnie Fudali ma jedną wizję: siebie na krześle prezydenckim do końca życia. Ja nie neguję wszystkich tych atutów które podajesz, uważam że prezydent w tej chwili odcina kupony od tego co już zrobił i przestawił się na jałowy bieg bo jemu i osobom z jego kręgu jest dobrze. Znowu odmawiasz Krząkale prawa do kandydowania bo przecież Fudali ma doświadczenie, kontakty itp. itd. I na koniec, proszęnie szufladkuj mnie, nie jestem zwolennikiem PO, nawet nie wiem kto w Rybniku do wierchuszki PO należy, nie jestem też przeciwnikiem Fudalego, raczej przeciwnikiem marazmu, który ogarnia nasze miasto. Pozdrawiam.

  0 0
 • ~M 2010-10-28 09:34:07

  Do wszystkich, którzy tak opluwają nauczycieli i wskazują palcem na wykształcenie jako główny miernik potencjału do zarządzania miastem, mam dwa słowa: "jesteście hipokrytami". Rozumiem, że być może są to wytyczne "z góry", ale czytając te komentarze mam wrażenie, jakoby pisały je osoby pod wpływem silnych leków psychotropowych (bez urazy). Ciągle te same słowa, ciągle ten sam bełkot. Gdyby wykształcenie predestynowało do zarządzania, to wielbiony przez Was Fudali również by się nie kwalifikował, bo nie ma nawet wyższego wykształcenia. Mechanik na prezydenta! O tak! Zadałem sobie również trud i zerknąłem do biografii Marka Krząkały. Otóż pisze tam wyraźnie (www.powiewswiezosci.pl), że będąc nauczycielem prowadził własną działalność gospodarczą jako tłumacz. Ciekawe, czy osobom typu Jaro, Arteks i inni starczy honoru i odwagi do przyznania się do błędu i swojej pomyłki, bo jeszcze kilka postów temu wykrzykiwali "nigdy niczego nie prowadził". Poziom merytoryczny żenujący.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-28 10:28:56

  Z tej swojej działalności miał 2500 zł dochodu za cały 2007 rok. :D To jest kolejny dowód na to, że on nie potrafi niczym zarządzać. Nawet działalnością w swoim pokoju. :)

  0 0
 • ~zab 2010-10-28 10:39:40

  ~kurier jak nie wiesz kto to Makosz to nie obrażaj - nie szata zdobi człowieka/ Znasz takie powiedzenie? peace

  0 0
 • ~Odpowiedź 2010-10-28 10:56:42

  Arteks ponownie wypisujesz bzdury na temat miasta Żory na tle żorskiej kanalizacji masz już obsesję.Pragnę poinformowac ,że to nie
  miasto Żory otrzymało dotację na budowę kanalizacji tylko PWIK i pieniędzy tych nie ma w budżecie miasta do sprawdzenia
  na stronie BIP Żory. Przestań pisac brednie na temat zatrudnienia w Żorach odnośnie braku zakładu pracy,który zatrudnia więcej osób niż szpital w Rybniku,gdyż jest to nieprawda.W czerwcu 2009 roku w samym Zakładzie Mokate w Żorach było zatrudnionych przed rozbudową 530 osób i nie jest to zakład ,gdzie pracują pakowacze tylko Kombinat produkcyjny zapraszam do odwiedzenia zakładu.Dokonaj sprawdzeń na stronie KSSE odnośnie innych zakladów pracy.W sierpniu 2010 r przy ul.Rybnickiej ruszyła fabryka części samochodowych KFTP,która dała zatrudnienie dla 300 osób.W budowie NIFCO japońsko koreańska
  fabryka części samochodowych,gdzie zatrudnienie znajdzie w sierpniu 2011 r kolejne 500 osób.Strefa to także takie zakłady jak
  JP FOAM MANUFACTURING,ARCEN,AWAX PLAST,EXTRAL,MCS,EUROS ,LIBET 2000,LAKMA,JBG,ELPLAST Arteks Żory to także
  Żorski Park Przemysłowy przy ul.Bocznej oraz tereny przy ul.Fabrycznej sprawdź listę firm a dopiero wtedy pisz głupoty.
  Jeżeli nie widzisz jaki Żory zrobiły cywilizacyjny skok od bezrobocia w latach 90 tych na poziomie 28 % do obecnego 9 % to robisz to albo celowo lub uwierzyłeś w doktrynę,że kłamstwo powtórzone kilka razy staje się prawdą.Co powiesz na temat najnowszego rankingu Socha 16 Fudali 22.

  0 0
 • ~M 2010-10-28 11:07:59

  Skoro o zarządzaniu mowa, to jak interpretować fakt, że Adam Fudali przy dochodach wynoszących 111419 zł, ma tylko 16 tys. zł oszczędności? Wystarczy spojrzeć do jego oświadczenia majątkowego. Nie wspomnę już o 170 mln długu miasta. Jeśli tak ma wyglądać jego zarządzanie finansami, to ja dziękuję...

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-28 11:10:07

  Ty sobie lepiej sprawdź ile zaoszczędził Krząkała przez 3 lata w sejmie! :D

  0 0
 • ~nabuchodonozor 2010-10-28 13:04:30

  AntyKrzakala, Arteks, jarorybnik666: mam wrażenie że wymieniacie się wzajemnie tekstami, żeby je kolejny raz wklejać jako posty. Typowe spamboty, argumentujące swoje wypociny patriotyzmem lokalnym w stylu "mój ukochany Rybnik" nie będąc - UWAGA - jego mieszkańcami! Do roboty urzędasy. Jak Krząkała zostanie prezydentem dostaniecie fuchę odkurzania archiwum ;d

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-28 13:12:20

  Już nawet bukmacherzy poznali się na Krząkale i jego notowania idą mocno w dół. :) Na Fudalego kurs już tylko 1,30, a wcześniej był 1,65. Każdy wie, że Fudali te wybory wygra. Kto jak kto, ale bukmacherzy robią pomyłki może raz na milion. :) Krząkała nie ma szans i musicie się z tym pogodzić. :D

  0 0
 • ~nabuchodonozor 2010-10-28 13:17:59

  AntyKrzakala: Nie zmieniaj tematu! Nie ustosunkujesz się do mojego postu, nierybniczaninie? Przyjeżdżasz tu pracować w urzędzie, a nie mędzić na forach, pamiętaj o tym. Nie marnuj moich moich opodatkowanych pieniędzy.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-28 13:26:04

  Naprawdę śmiać mi się z Ciebie chce, nabuchodonozor. :) Nic o mnie nie wiesz, nigdy mnie nie widziałeś, a gadasz jakbyś był moją żoną :) Mieszkam w Rybniku od 31 lat i w żadnym urzędzie nigdy nie pracowałem. A Ty jeśli chcesz możesz nadal pisać tu o swoich urojeniach. To mi tylko poprawia humor :D Potwierdzasz tylko paranoję w rybnickiej PO, bo dla was każdy kto nie popiera nieudacznego Krząkały od razu musi pracować w urzędzie. Naprawdę jesteście śmieszni. :)

  0 0
 • ~nabuchodonozor 2010-10-28 13:36:00

  Doprawdy? Nie broniłbyś tej wazelinki, gdyby Ci tak nie pasowała.... Poprawiłem Ci humor? To świetnie, może wreszcie powiesz coś konkretnego, nie w klimacie prześmiewczego gderania (patrz swój poprzedni post). Btw - to gdzie w takim razie mieszkasz?;-)

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-28 13:45:42

  I co jeszcze byś chciał wiedzieć? Jesteś księdzem, że mam Ci się spowiadać? :D Mam podać dokładny adres, stan konta i numer buta? :) Co powiesz na temat spadających notowań Krząkały u bukmacherów? To też przypadek? :) Wszyscy wiedzą, że Krząkała jest w tych wyborach tylko za statystę. PO nie wypadało nie wystawić swojego kandydata, ale i tak z góry wiadomo, że przegra z Fudalim. Nawet sam Krząkała to wie. :D

  0 0
 • ~nabuchodonozor 2010-10-28 13:52:19

  Skoro spada to jakie były poprzednie notowania?

  0 0
 • ~nabuchodonozor 2010-10-28 13:56:17

  Nie pisze? To może rosną? Uważaj na łydki przy nakładaniu wazeliny;p

  0 0
 • ~nabuchodonozor 2010-10-28 14:04:53

  I co ciapku Fudalego? Nie chcesz już dyskutować czy po prostu powoli fajrant w urzędzie?

  0 0
 • ~werkk 2010-10-28 14:17:36

  Od wietrzenia UM byłby najlepszy J. Makosz bo tylko On byłby w stanie wykurzyć całe zło i to bez egzorcysty. Ja się obawiam trochę ze Prezydent M. Krzakała może ulec prośbą i zostawić tych co teraz na niego plują a jak wygra podkula ogony i pójdą prosić aby ich zostawił byli tacy z BSR co chodzili do biura z podkulonymi ogonami prosząc o miejsce na liście wyborczej PO nie udało eis i musieli zadowolić się wpisaniem ich na listy BSR.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-28 15:31:42

  nabuchodonozor, widzę, że nawet dobrze czytać nie potrafisz. :) To typowe dla piesków Krząkały. Szczekacie jak bezzębne pieski. :D

  0 0
 • ~ayatollah 2010-10-28 18:44:45

  Typowy sposob argumentacji PO! Jeśli nie mam y żadnego pomysłu na rządzenie a chcemy tylko władzy, krytykujemy do upadlego i na kampanii negatywnej moze uda nam sie zrobic wynik! NIESTETY nie w Rybniku, rybniczanie to bardzo mądrzy ludzie nie dadzą sie złapać na takie tanie chwyty! Go ADAŚ!

  0 0
 • ~ayatollah 2010-10-28 18:57:38

  OK zaczynamy merytoryczna rozmowe o FAKTACH:

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/idWWW?OpenView&RestricttoCategory=191 - Oto wystapienia pOSŁA Krząkały w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej, jakośich malutko nieprawdaż?

  0 0
 • ~wojtek144 2010-10-28 20:57:04

  Tradycji stało się zadość. Co 4 lata przed wyborami rybnicka opozycja wyciąga politycznego trupa z szafy. Były prezydent całkowicie oderwał się od rzeczywistości. Jego pomysły na Rybnik są z innej epoki i nie rozwiązują żadnegom problemu. Z największego ugrupowania samorządowego które, rządziło Rybnikiem do 1998 ostał się tylko radny Stajer, świadczy to nie najlepiej o politycznych umiejętnościach Makosza. Cztery lata temu politycznego poparcia udzielił w walce o prezydencki fotel Stajerowi z opłakanym skutkiem.
  Chorobliwa zazdrość i zawiść nie pozwalają byłemu prezydentowi na merytoryczną dyskusję, niestety jego czas bezpowrotnie minął.
  To se już nie wrati Panie Makosz.

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-28 22:21:42

  @M - starczy honoru. Już nie będę zarzucał, że Krząkała nie potrafiłby założyć działalności gospodarczej. ;) Wprawdzie tłumaczenie tekstów to zajęcie w domowych pieleszach - można nawet tłumaczyć leżąc w łóżku i np. raz na dwa miesiące. Prowadząc sklep, zakład usługowy czy piekarnię trzeba być operatywnym i dyspozycyjnym cały czas, szczególnie jeśli ma się ludzi pod sobą. Ale zgadzam się, że to też jest działalność gosp., minimalna ale jest. @margonem - ale ja wcale nie mówię, że Żory nie dokonały skoku cywilzacyjnego. Przecież tam 10 lat temu jedynym pracodawcą był Erg... Przy czym odnoszenie tego do Rybnika nie ma żadnego sensu bo u nas firm, zakładów produkcyjnych z utrwaloną marką oraz nowych jest od groma i nie sposób je wszystkie wymienić. Myślę, że Żory to wzór dla Wodzisławia - tam też wszystko upadło i nic się nie podniosło, a w Żorach mimo upadku kopalni coś się dzieje. Natomiast z pewnością nie dla Rybnika, gdzie jak już pisałem jeden szpital zatrudnia więcej osób niż wszystkie nowe zakłady w strefie powstałe w ostatnich latach...

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-28 22:29:06

  Widzisz GNOJU przez te kilkanascie lat Fudali MAKOSZA gnojil tak ja teraz ja Ciebie,jest TOBIE teraz milo.

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-28 22:31:03

  moj posy tyczy wojtka144

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-28 22:35:58

  Artex czasem czytajac cie robi mi sie niedobrze,mysle ze nie jestes OBIEKTYWNY

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-28 22:46:36

  az mnie ponioslo i klawiatura sie zagrzala wiec jeszcze raz do wojtka.Widzisz GNOJU przez te kilkanascie lat Fudali Makos gnoil tak ja teraz Ciebie,jest tobie teraz milo

  0 0
 • ~ 2010-10-28 22:55:16

  ~Arteks a ponoc sklepy z dopalaczmi zamkneli ? ,jak raz zgodze sie z bogdanem widze ze odstawil uzywki, makosz mial przez fudaloka pieklo na ziemi

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-28 23:03:00

  Stfu bo MAKOSZA bede bronil jak niepodleglosci nawet jak mnie obrazaja.

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-28 23:17:02

  A teraz na pytanie do Ateksa, moze Makosz sie myli co do dworca autobusowego ale po co mamy Fudalego.Niech miasto kupi caly PKS ,TAK JAK TO ROBIA INNE MIASTA a na terenie PKS Rybnik jest miejsce na dworzec,baze I BLISKO CENTRUM

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-28 23:50:35

  @stfu1 - ponieważ pierwszy raz przemówiłeś normalnie na tym forum to normalnie z tobą podyskutuję, zazwyczaj bowiem nie można było traktować ciebie jako normalnego bo zawsze stwarzałeś pozory jakbyś był jakimś nieokrzesanym chamem lub menelem. Ale moje ostrzeżenie chyba podziałało bo wulgaryzmów używasz mniej i boisz się już kogokolwiek nazywać śmieciem lub ch..em. Nie znam przypadku aby Fudali gnoił Makosza. Miał parę powodów aby wykorzystać kilka fatalnych błędów JM do tego aby przedstawiać go w złym świetle ale tego nie zrobił. Makosz działał czasem tak nierozsądnie, że sprzedawał "miejskie tereny", które nie były do końca miejskie. Pamiętam chociażby o sprawie dawnej stacji benzynowej Aral powstałej na Kotucza, której teren został sprzedany z pominięciem prawowitych właścicieli. Skutkiem czego miasto musiało potem wypłacić bardzo duże odszkodowanie. Pisały i mówiły o tym media - nigdy w żadnym wywiadzie nie wypominał mu tego Fudali. Wszystkie te porachunki między tymi panami chyba rozstrzygnęły już sądy i nie ma się co do nich mieszać. Natomiast obecnie Fudali nie ma jakichś poważnych wrogów w naszym mieście. Natomiast ponoć jak Makosz odchodził to wiele miejskich służb i instytucji po prostu odetchnęło. To był człowiek o trudnym charakterze co zresztą potem potwierdził swoimi ekscesami w radzie i zrzeknięciem się mandatu radnego. Ja byłem tym urażony bo sam namawiałem bliskich aby głosować na Makosza, który tak fajnie posprzątał R-k, a on potem wypiął się na wyborców :(

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-28 23:53:28

  @bogdann - ja NIGDY nie byłem zwolennikiem tak fatalnego zagospodarowania dworca PKS. To jest najpoważniejszy błąd Fudalego w czasie jego 12 letnich rządów. Teren ten wprawdzie do miasta nie należał ale to miasto mogło go odkupić i potem odsprzedać na taki projekt na jaki miałoby wpływ. Podzielam twój pogląd, że baza PKS w Rybniku w tym miejscu nie ma przyszłości. Należy się zastanowić co z tym terenem zrobić. Ja bym widział w tym miejscu jakieś reprezentacyjny wieżowiec-biurowiec albo apartamentowiec z ewentualnym małym dworcem autobusowym na dole. Pomarzyć można ;)

  0 0
 • ~zab 2010-10-29 06:47:32

  ~ayatollah dlaczego obrażasz innych wieśniaku a moze OŚLE? peace

  0 0
 • ~zab 2010-10-29 06:50:26

  ~wojtek144 ucz się historii, ucz się historii najnowszej:):) od 1998 to już ta nowa a potem wypisuj co było pomiędzy Makoszem a Fudalim, co do siły politycznej to powtórze ucz się historii, co do pomysłów to powtórze ucz się historii. Peace

  0 0
 • ~wojtek144 2010-10-29 07:11:42

  ~bogdann55 Prawda boli!!!. Twoje wpisy świadczą o braku kultury. Trudno z tobą dyskutować bo twoja inteligencja sięga dna. Co do Pana Makosza mam odmienne zdanie, polityk był z niego Kiepski gdyby zachowywał się racjonalnie to kto wie czy nie rządziłby Rybnikem do dnia dzisiejszego. Poparcie przez Makosza Krząkały i Jędrośki to jak pocałunek śmierci, nie wygrywa się wyborów prowadząc kampanię nienawiści. Ciekawe czy Makosz będąc prezydentem obniżył sobie pensję, przecież to czysty populizm myślałem że tylko T. Dybała miewa takie pomysły.

  0 0
 • ~zab 2010-10-29 08:43:52

  ~wojtek144 popatrz ile zarabiał Makosz a ile Fudali - wiem pracując w UM trudno jest Ci się z tym pogodzić że za nic nierobieie zarabiałbyś mniej, co do rządów to Pan A.Fudali realizował w 90% pomysły Makosza a więc nie wiem o co Ci człowieku chodzi, co do kampani nienawiści to kto ja prowadzi bo nie zauważyłem - chyba Ty wypisując pierdy. No a PiSiory i tacy jak Tyto już przesadzają. Peace

  0 0
 • ~AlicjaeR 2010-10-29 08:48:49

  100% POPARCIA dla słów pana Makosza .
  To był prawdziwy gospodarz Rybnika

  0 0
 • ~~BG 2010-10-29 09:27:59

  ~AntyKrzakala - pikusiu Fudalego , twoje urazy to nie są moje idiotyzmy ,to są fakty. Czy kojarzysz Fidore ?Z pewnościa tak , to porozmawiaj z nim on ci to wytłunaczy , co to są emocje i jak się zachowałes 10-10-15 10:29:57~Fiodore napisał tak " Qwerty skoro to rzekomo nieprawda, to dlaczego się tak oburzyłeś? Przecież tamten wpis zamieściłeś pod wpływem emocji, a gdyby to nie była prawda, to te emocje nie osiągnęłyby takiego poziomu - najzwyczajniej byś go wyśmiał, ale nie, bo prawda boli najbardziej." Ja cie chcę zapytać dlaczego ty się tak tłumaczysz i wypierasz skoro to nieprawda , że zostałeś skrzywdzony przez nauczyciela ? Juz tu nikomu nie wnawiaj że nie masz urazu , a sprawę wyjaśnij konkretnie z tym który cie skrzywdził .~zab napisał Arteksowi żeby się umówił z kobietą , dołącz do niego ,idźcie razem albo przynajmniej z okna urzędu popatrzcie do agencji do Seby może was to rozładuje ,ale kupcie sobie lornetki

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-29 09:33:17

  @zab - w pewnym sensie AF jest kontynuatorem Makosza bo to Makosz zapoczątkował politykę aby maks. sumy przeznaczać na inwestycje. Zdaje się, że Rybnik w latach 90. był najbardziej inwestującym samorządem w PL. Ale z drugiej strony Makosz zlikwidował prawie całe życie kulturalne Rybnika i nie miał za bardzo "ręki" do ludzi. Pozbył się np. Bronowskiego (genialnego animatora kultury z teatru tylko z tego powodu, że nie podobało mu się, że był mianowany w czasach PRL). Czyli nie liczyły się dla niego kompetencje. Co do kontynuacji pomysłów to Fudali kontynuował niektóre złe pomysły Makosza np. jednojezdniowa obwodnica czy budowa najbardziej kontrowersyjnego ronda w Rybniku - wiecznie zakorkowanego na Wodzisławskiej i Obwiedniej. Gdyby nie nie to, że Frelich i Fudali sprzeciwili się pomysłom Makosza to szkoła muzyczna zamiast w tym pięknym poszpitalnym gmachu - znalazłaby się tam gdzie teraz jest NFZ... Makosz kompletnie nie rozumiał potrzeb i możliwości ludzi kultury i oświaty. Mimo szacunku do niego jaki mam to jeszcze kilka lat rządów Makosza i nie mielibyśmy nawet RCK, DK i porządnych imprez z jakich Rybnika słynie. Fudalego przynajmniej można odwieść od głupich pomysłów. Makosz był podobno nieprzejednany. A co do wypłat to jak można porównywać dzisiejsze wypłaty z tamtymi sprzed lat. Fudali tak prowadzi nasz UM, że w rankingu Wspólnoty badającej finanse samorządów nasz jest jednym z najtańszych. Szacunek do Makosza powinien być ale bez pomników i ubóstwiania.

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-29 09:50:01

  @grzesik - zazwyczaj ludzie złośliwi, krytykanccy, malkontentni mają problemy w rodzinie i w pracy. Takich ludzi po prostu się nie lubi a niestety dominują wśrós zwolenników Krząkały, Jędrośki czy nawet Makosza... Ja nie jestem osobą złośliwą, mam świetne relacje z ludźmi w pracy, z sąsiadami, z rodziną i oczywiście z kobietami :) Obawiam się za to o niektórych użytkowników tego forum, szczególnie tych, którzy nie nadążają za innymi intelektuanie i merytorycznie i zaczynają kąsać tak naprawdę nie wiedząc nic o innych forumowiczach. No ale cóż. Przykład idzie z góry. A politycy PO i PiS często się nienawidzą. Wczoraj mieliśmy przykład - Komorowski i Kaczyński mieli taką świetną okazję aby podać sobie dłonie na mszy i jako jakieś tam autorytety na wysokich państwowych stanowiskach dać skłóconym ludziom na dole przykład... Niestety woleli przejść koło siebie jakby się nie znali. Wiem, że Kaczyński to dość podły charakterek ale w tym przypadku Komorowski mógł być mądrzejszy. No i choćby dlatego warto poprzeć Fudalego i BSR bo to nie są ludzie przepojeni międzypartyjną nienawiścią tylko działaniem na korzyść swojego miasta. Przykłady jadu można znaleźć choćby w opiniach czy na forum. Myślę, że przez negatywną kampanię ludzie z rybnickiej PO skompromitują się totalnie - i o to chodzi! Żeby Krząkała przegrał z kretesem i aby zmieniono kierownictwo tych zgredzików w Rybniku! ;P

  0 0
 • ~~BG 2010-10-29 10:45:45

  ~Arteks ja też nie jestem człowiekiem złośliwym . Nie potrafisz określić kogo popieram więc mnie to nie dotyczy że jestem czyimś zwolennikiem , chyba że potrafisz mi przytoczyć wpis kogo jednoznacznie popieram .Ja też mam świetne relacje z luźmi .Słusznie sie obawiasz niektórych użytkowników tego forum, szczególnie tych, którzy nie nadążają za innymi intelektualnie i merytorycznie i zaczynają kąsać tak naprawdę nie wiedząc nic o innych forumowiczach uważając że nawet pieski potrafią pisać na klawiaturze.Tak robia poplecznicy Fudalego .No ale cóż. Przykład idzie z góry. Dziwię ci sie ze przytaczasz wczorajsza sytuację Komorowski - Kaczyński i uważasz to za świetną okazję ,do czego ?do mydlenia oczu ludziom ?tak jak to robi Fudali ? Uwazasz ze ciemny naród wszystko kupi ?Na takich wyborców liczycie ?Dlatego warto nie popierać Fudalego , uważa sie za człowieka lepszego , z górnej półki , zapowiada koniec Dybały w tym mieście,zamiast mu podać rękę dokłanie jak kaczor ten i ten powinien odejść z polityki a temu ręki nie podam .Zapytam cię wprost jaka jest różnica między nie podaniem ręki przez Komorowskiego Kaczyńskiemu a nie podaniem ręki przez Fudalefgo Dybale?

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-29 10:49:01

  Czy Makosz to ten, który pozwolił na budowę blaszaka Reala w środku dzielnicy Maroko-Nowiny i ten który zlikwidował Filharmonię Rybnicką?

  0 0
 • ~~BG 2010-10-29 10:56:23

  ~AntyKrzakala Makosz to też nauczyciel , człowiek z tej grupy do której ty masz uraz .................który musisz leczyć

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-29 11:04:15

  Jakiś uraz to masz Ty i na dodatek urojenia prześladowcze. Ciągle paplesz nie na temat. :D

  0 0
 • ~~BG 2010-10-29 11:13:28

  ~AntyKrzakala odpowiem ci na temat , tak mam uraz , do takich cepów jak ty

  0 0
 • ~werkk 2010-10-29 11:15:11

  AntyKrząkała Ty za to piszesz tylko w temacie i na wszystkim się znasz najlepiej "Takich ludzi jak Ty Rybnik potrzebuje".

  0 0
 • ~wojtek144 2010-10-29 11:17:20

  ~zab jeszcze raz powtórzę Pan Makosz to polityczne dno. Nie potrafi pogodzić się z porażką co świadczy o jego dyktatorskich zapędach . Demokracja jednak weryfikuje bezlitośnie takch zapatrzonych w siebie Narcyzów.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-29 11:18:54

  ~werkk błagam cię nie pisz tego więcej , bo on jeszcze gotów w to uwierzyć ,i doprowadzisz do katastrofy

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-10-29 11:28:39

  No właśnie, Makosz to narcyz. Jak coś nie po jego myśli to od razu wszyscy są źli, wszystko jest dziadostwo i bajzel. Urażona ambicja Makosza. Czemu nie chwalicie Makosza za wybudowanie blaszanego Reala w samym środku dzielnicy Maroko-Nowiny i za likwidację Filharmonii Rybnickiej? :) Wychodzi na to, że ten wasz guru Makosz wcale taki dobry nie jest. :D

  0 0
 • ~ketchup 2010-10-30 23:44:37

  Widzę, ze panowie juz podzielili wybory na p. Fudalegi i p. Krząkałę. Władającemu zabraklo koncepcji na rozwój Rybnika, a p.Poseł przez 3 lata nic nie zrobił dla Śląska i Rybnika. Kolega z klubu PO p. Kazimierz Kutz właśnie miedzy innymi z tego powodu odszedł z klubu PO. Są jeszcze inni kandydaci p. Kolodziejczyk, Jędrośka, Pająk.To są kandydaci którzy są lepsi od obiecywaczy gruszek ..........

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-31 21:51:12

  Arteks - ilosc bzdur, ktore tu wypisujesz roznie z kwadratem czasu liczonego od momentu jak tu sie zarejestrowales. W Rybniku na peczki jest firm zatrudniajacych ludzi? wymien chociaz 10 firm, ktore zatrudniaja ponad 100 osob (firmy do 100 osob to "male firmy" wg definicji), a ktore powstaly chocby przez ostatnie 12 lat.

  0 0
 • ~Teddy 2010-11-01 22:48:36

  Czytam Was i żrecie się jak kundle na podwórku zamiast zebrać siły i zrobić porządek w Rybniku. Krząkała to zwykła popierdułka bojąca się wszystkiego - taki grzeczniutki , ułożony laluś, Jędroska ma jaja tylko za mało poparcia, a Fudali niestety ze swoją świta i przekrętami oraz kumplami i rodziną w Wodociągach, Transgórze itp. rujnuje Rybnik. I niech mi nikt nie gada,z e Rybnik wiele mu zawdzięcza bo tak jak on przepieprza pieniądze na remonty dróg, które jeszcze nie są tragiczne, zamiast remontować te na których nie wiadomo w która stronę spie..rzać to mało kto. Nie wspomnę o lewiznach przy kontrakcie z Focusem, rozliczaniu przez UM fundacji Pana Śmigielskiego itd, itp. A właścicielem działki PKS-u właśnie było miasto i kto ma wgląd do tamtych dokumentów to wie, wiec p. Fudali znowu zrobił debili z ludzi - ciekawe za ile? A jeśli chodzi o p. Makosza, to był to prawdziwy gospodarz i tym co zapomnieli to przypomnę kto w czasie swoich kadencji zaczął remonty w Rybniku - właśnie on. Fudali przez 3 kadencje nawet nie położył nowego asfaltu na Sobieskiego a jak AF dorżnął małą przedsiębiorczość w mieście to widać gołym okiem :-((( I żałuje, ze p. Makosz nie może kandydować bo byłby świetnym kandydatem na gospodarza. F. obiecywał, że miasto będzie tętnić życiem w galeriach a tętni ... korkami. I jeśli znowu do wyborów pójdzie 38% uprawnionych to znowu Fudali będzie się szczycił, ze miał 52% głosów. Nie powie tylko, ze te 52% to zaledwie 19% uprawnionych czyli 27.861 głosów :-(((

  0 0
 • ~mily pan 2010-11-03 18:51:17

  Gdyby startowal MAKOSZA zamiast KRZAKALY,byloby po FUDALIM.

  0 0
 • ~mily pan 2010-11-03 18:53:26

  MAKOSZ

  0 0
 • ~ 2010-11-04 18:16:38

  Nie zajmuję się polityką ,ale uważam,że czas najwyższy przerwac to kumoterstwo na własnej skórze przekonałam się ,że pan Fudali na daleko w nosie Rybniczan ich potrzeby i bezpieczeństwo .Mam pełną dokumentację ,którą mam zamiar wysłac dalej jak marnuje się unijne dotacje z pełnym poparciem władz Rybnika w tym i naszego prezydenta -ponieważ mam raka to nie boję się zastraszań naszych urzędników a nasze prawo choc opieszałe bywa sprawiedliwe.Z całą pewnością nikt z moich znajomych ani też sąsiadów już nie poprze pana Fudalego a ja mam zamiar udowodnic swoje racje i wygrac wojne z urzędnikami -kilka bitew wygrałam i wygram wojnę .Pozdrowienia dla pana Makosza za którego kadencji Rybnik zaczął piękniec i się rozwijac .

  0 0
 • ~ness 2010-11-07 00:17:23

  Zaciekawilo mnie to co Teddy napisal o rodzinie prezydenta w Wodociagach,zawsze czulem ze z ta firma cos jest na rzeczy i w tej sytuacji nie dziwi wydatkowanie kolosalnych pieniedzy na budowe kanalizacji,tak jakby byla to najpilniejsza potrzeba w tym mieście,wszak przylaczenie do niej oznacza praktycznie podwojenie cen wody dla kazdego uzytkownika,a tym samym podwojny przychod dla PWiK.Nie twierdze iz nie nalezy budowac kanalizacji,pytanie tylko po co ten pospiech i ta skala - ludzie wody raczej zuzywaja coraz mniej,natomiast samochodow przybywa dramatycznie.

  0 0
 • ~zab 2010-11-09 08:32:10

  ~wojtek144 powiem tak mówić o kimś że jest dnem hmmm widać że jesteś naj.... ale chyba w tę drugą stronę. Nikt nie jest doskonały i Makosz popełnił dużo błędów, i nie zawsze trzeba zgadzać się z czyimiś poglądami - ale trzeba ocenić całokształt a Pan Fudali nie robi nic i tu problem. Pozatym Makosz nie startuje dlatego nie wiem co się pienisz:):):) peace

  0 0
 • ~Arteks 2010-11-09 14:15:41

  Z tymi legendami o Makoszu to przesadzacie. Facet rządził miastem 8 lat - napiszcie proszę czy zostawił po sobie jakiś ciekawy pod kątem architektonicznym obiekt? Ja kojarzę same szpeciarstwo. Po Fudalim zostanie kampus, szkoła muzyczna, nowy gmach sądu, dworzec autobusowy, Focus i Plaza, basen i hala sportowa w Boguszowicach, stadion... Co po Makoszu poza zadbanymi skwerami i rynkiem??? Ponieważ mam szacunek do tego, że Makosz "posprzątał" Rybnik i wybudował jedyny do dzisiaj kawałek dwujezdniowej drogi, nie będę mu tego wypominał. Ale proszę nie zmuszajcie mnie do tego. Fudali w większości przypadków myśli po wielkomiejsku, Makosz zatrzymał się na etapie małomiasteczkowości i gdyby Makosz był dalej prezydentem Rybnika nasze misto staczałoby się w kierunku prowincjonalnego miasta w którym dba się na kwietniki i fontanny, a nie na wielkomiejski rozwój...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3154