zamknij

Wiadomości

Macie pytania do policji? Damy Wam odpowiedź!

2021-05-14, Autor: red

Rusza nowa kampania społeczna rybnickich policjantów Questions and Answers. W ramach akcji policjanci będą odpowiadać na pytania, które wyślecie do policji z pośrednictwem naszej redakcji.

Reklama

Przy pomocy mediów, rybniccy policjanci chcą zbierać pytania mieszkańców Rybnika i powiatu rybnickiego dotyczące występujących w regionie zagrożeń, pracy policji czy innych służb,a także przepisów prawa, które mogą budzić pytania lub wątpliwości obywateli.

- Chcemy zebrać mieszkańców pytania i przy pomocy dziennikarzy, regularnie odpowiadać na najbardziej nurtujące kwestie - tłumaczy Bogusława Kobeszko - rzecznik prasowa rybnickiej policji.

Jeśli więc macie konkretne pytania do policji, wyślijcie nam je mailem na adres redakcja@rybnik.com.pl. W temacie maila piszcie "Pytanie do policji". Po zebraniu pytań, co 2-3 tygodnie będziemy publikowali odpowiedzi funkcjonariuszy. Liczymy na Wasz odzew!

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~DobryK 2021-05-14 13:58:18

  chociaż pani ze zdjecia sie wydaje miła to chyba każdy wie że odpowiedzą tylko na wybrane wygodne pytania

  15 2
 • ~adamczykhenryk1 2021-05-14 14:57:47

  Matczyne łożysko zawdzięczamy wirusom ( wspólna ewolucja ) .
  Bardzo lubiłem wykłady .
  Dlaczego myślimy i jak mózg może prowadzić nas na manowce? - prof. Jerzy Vetulani

  1 7
 • ~Franek7 2021-05-14 18:10:37

  Ja chciałem zapytać kiedy Policja przestanie wreszcie nielegalnie i bezzasadnie zatrzymywać osoby protestujące przeciwko rządom PiS i kiedy zacznie wyciągać konsekwencje dyscyplinarne w stosunku do policjantów, którzy takie metody stosują i sady orzekały bezzasadność takiego zatrzymania?

  Są osoby zatrzymywane notorycznie przez Policję a Sądy po kilka razy stwierdzają bezzasadność tych zatrzymań jak tzw Babcia Kasia czy członkowie Lotnej Brygady Opozycji czy Obywateli RP.

  Pytam ponieważ w Komendzie w Rybniku pracuje policjant ( w zasadzie milicjant Kaczyńskiego) niejaki pan Błażej Byczek, który to właśnie był jednym z trzech milicjantów Kaczyńskiego zatrzymującym niedawno tą panią, która została po tej interwencji doprowadzona w trybie przyspieszonym do Sądu ( w trybie przyspieszonym doprowadza się wtedy kiedy czyn ma charakter chuligański ) a Sąd ją uniewinnił od zarzucanych czynów a dodatkowo z uzasadnienia wyroku wynika, że policjant ten zeznawał nieprawdę przed sądem. Sąd okazywał nagranie interwencji a ten żałosny milicjant kłamał w żywe oczy, że starsza pani szarpała go i uderzała choć na nagraniu niczego takiego nie widać.
  Kiedy takie osoby będą zwalniane z Policji w trybie dyscyplinarnym?

  Dlatego chciałem zapytać jakie czynności w tej sprawie zostały wszczęte przez Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku?
  Takie mam właśnie pytanie i proszę o odpowiedź.

  A za komentarz tego jak ów chłopczyna składał zeznania przed Sądem, fragment poezji milicyjnej:

  Szlem łąką, kwiaty pachły. A ona mnie uszczypła, kopła i odepchła.

  :))

  15 17
 • ~Fidzi 2021-05-14 21:42:20

  Pytanie: jak znosicie ciągły hejt i obwinianie Was o wszelkie nieszczęścia świata?
  Jak znosicie pomówienia, jakie piszą nieszczęśnicy życiowi typu: Franek7?
  Poza tym: wiedzcie, że jesteście doceniani przez tą część społeczeństwa, która nie wchodzi w konflikt z prawem !!! Dziękuję, że jesteście !!!

  12 17
 • ~Franek7 2021-05-15 07:03:18

  Koleżanko Fidżi, wszystko co napisałem o zatrzymaniu pani Katarzyny Augustynek ( babci Kasi) to są fakty. To znaczy-
  -taka sytuacja ( interwencja ) miała miejsce,
  -taki proces miał miejsce i był w całości transmitowany w internecie. Można go ( w trzech częściach ) zobaczyć do dżin na facebookowym profilu Oko Press.
  - o taki wyrok i uzasadnienie miało miejsce.
  Pytam zatem co jest pomówieniem koleżanko Fidżi vel Zak, Kazo64 itp. Co konkretnie jest pomówieniem?
  Również to, że są już tysiące orzeczeń Sądowych stwierdzających bezzasadne zatrzymania obywateli przez PiSmilicje i zero odpowiedzialności za te czyny. Jak w Rosji i na Białorusi.

  Ps. Brzydzę się wszystkimi, którzy biorą w obronę takich milicjantów. Ale za komuny też wielu takich obrońców ZOMO i milicji było.

  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27037058,czy-bedzie-postepowanie-w-sprawie-policjantow-ktorzy-brutalnie.html

  11 7
 • ~Franek7 2021-05-15 07:08:30

  A panu Błażejowi Byczek powiem tylko, że nawet jeśli teraz przełożeni nie wyciągną w stosunku do niego konsekwencji i prokurator również to taki czyn jak składanie fałszywych zeznań ( o czym powiedział i napisał sąd w uzasadnieniu uniewinniającego wyroku) czy przekroczenie uprawnień przedawnia się po 15 latach. Wrócimy do tego na bank. Akta tej sprawy będą w archiwum sądu wystarczająco długo...

  9 4
 • ~Franek7 2021-05-15 07:51:23

  Koleżanko Fidżi, zanim napisze cokolwiek uswiadom sobie, że ci milicjanci ( tak ich będę nazywał), najpierw brutalnie napadli a później próbowali doprowadzić poprzez składanie nieprawdziwych zeznań do skazania niewinnej osoby za przestępstwo, którego ta osoba nie popełniła. Nadal chcesz ich bronic? Nie jest ci wstyd? Ciekawe ile takich osób skazano w taki białoruski sposób? Jak myślisz?
  A może pan Byczek to jakaś twoja rodzina? Nie zdziwił bym się...

  10 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 1132