zamknij

Wiadomości

M. Urbańczyk z KNP podsumował kampanię wyborczą: „szansę na wygraną oceniam wysoko”

2014-09-02, Autor: bf
Dzisiaj (2 września) w Hotelu Rynkowym odbyła się konferencja prasowa Macieja Krzysztofa Urbańczyka. Kandydat na senatora z ramienia Kongresu Nowej Prawicy podsumował kampanię wyborczą, a przy okazji zdradził, że poparcia udzieliła mu część Ruchu Autonomii Śląska. – Szansę na wygraną w wyborach oceniam bardzo wysoko – powiedział przedstawiciel KNP.

Reklama

Kampania wyborcza do senatu zbliża się ku końcowi. Wkrótce zacznie obowiązywać cisza wyborcza, a w niedzielę (7 września) będziemy mieli szansę wybrać się do urn, by złożyć zakreśloną kartę do głosowania. Kongres Nowej Prawicy wystawił w tegorocznych wyborach uzupełniających Macieja Krzysztofa Urbańczyka.

- Naszym zdaniem kampania wyborcza KNP jest bardzo udana. Wszystkie założenia zostały zrealizowane. Rokuje to dobrą nadzieję, że 7 września wygramy te wybory. Chciałem poinformować, że pojawiają się coraz to nowsi ludzie popierający Macieja Urbańczyka. Ostatnio doszło do porozumienia ze Stowarzyszeniem Nasz Wspólny Śląski Dom, na czele którego stoi Paweł Helis. Grupa ta udzieliła nam poparcia – powiedział Adam Pustelnik z KNP w Rybniku. Na dowód swoich słów pokazał nam pismo NWŚD popierające kandydata Kongresu.

Dodatkowo część działaczy Ruchu Autonomii Śląska również patrzy przychylnie na osobę Macieja Urbańczyka. – Choć członkowie RAŚ nie ogłosili oficjalnego poparcia, nie odżegnują się jednak od nas – prezentują jako człowieka godnego poparcia – dodał Adam Pustelnik.

Istotny naszym pytaniem było jak kandydat na senatora ocenia swoje szanse na finiszu kampanii? – Nie chcę szafować procentami, natomiast jeżeli chodzi o szanse – oceniam je bardzo wysoko z dwóch prozaicznych powodów. Po pierwsze: nie jestem posłem. Osoby, które biorą udział w naszych spotkaniach patrzą na mnie trochę inaczej. Przecież zamiana statusu z posła na senatora nie wnosi nic takiego, co mogłoby dać wartość dodaną. Po drugie: myślę, że w porównaniu z całą trójką kandydatów-konkurentów, na biznesie znam się dużo lepiej. Nie chcę im odbierać żadnego doświadczenia ani szacunku, ponieważ ich kariera jest już dosyć udokumentowana. Ale jeśli skłaniamy się do tego, że moje hasło brzmi „gospodarka przed polityką”, gdzie mówimy o silnych fundamentach państwa - to myślę, że mam atut. To nie są puste slogany, ten temat jest mi znany od podszewki – wyjaśnił Maciej Urbańczyk.

Kandydat KNP zdradził również, że rozmawiał w Rybniku z przedsiębiorcami oraz osobami starszymi. - Jestem miło zaskoczony, że seniorzy podejmują dyskusję. Dzięki temu, że nie jestem posłem, wniosłem powiem świeżości – dodał nasz rozmówca.

Dowiedzieliśmy się też o kolejnej wizycie Janusza Korwin-Mikkego w naszym mieście. Europoseł przyjedzie do Rybnika w najbliższy czwartek. Około godziny 15.00 na rynku rozpocznie się happening, który wg organizatorów ma przełamać lody i przekroczyć mylne wyobrażenia o Kongresie Nowej Prawicy. Z kolei o godzinie 19.00 w bibliotece głównej na ul. Szafranka odbędzie się spotkanie z Januszem Korwin-Mikke. Co ciekawe, w Rybniku od około dwóch tygodni funkcjonuje pierwsze w Polsce biuro europosła. Znajduje się przy ulicy Łony 9.

Czy Waszym zdaniem Maciej Krzysztof Urbańczyk wygra wybory uzupełniające do Senatu? Piszcie.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~krytykrytyk 2014-09-02 18:46:20

  Trzymam za Pana kciuki! Oddany głos na pana Urbańczyka nie jest głosem straconym!

  5 0
 • ~Mark44 2014-09-02 19:37:13

  Tez zagłosuję na Pana Urbańczyka, wygra te wybory !!!

  3 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-09-02 19:43:59

  Takie prawo demokracji ! Jeden woli żonę drugi teściową ;) Prawda taka ,że nawet jeśli wejdzie to nic to nie zmieni. JKM jest przeciw senatowi , przeciw "świnią przy korycie" , ale się tam pcha , wiedząc że tam nic nie wskóra ;) Nie jestem i nie będę wyborcom Palikota , ale on jest konsekwentny w swych działaniach Senatu , jest za likwidacją to nie wystawia kandydata. Świadczy to tylko o tym ,że JKM to hipokryta i też ciągnie ich do pieniedzy i koryta. Aha ważna rzecz , to moje stwierdzenie , nie żadnego TVNu czy GW ;)

  0 7
 • ~ruffboy 2014-09-02 19:57:48

  STEFAN SIARZEWSKI wybacz ale najwiekszym hipokryta na polskiej scenie jest walsnie palikot, polecam przesledzic jego 'historie'

  22 0
 • ~Mark44 2014-09-02 19:59:28

  Byłem na spotkaniu Korwinem wyraznie mówił , że wcale nie jest za likwidacją Senatu a likwidacją SEJMU !!! a Senatorów ma być ok 30-38, a to zasadnicza róznica, Stefan bądź rzetelny w komentarzach.

  15 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-09-02 20:03:43

  Zgadzam się jeśli rozchodzi się o Palikota , to nie moja bajka , tak samo jak KNP.

  0 0
 • ~superelektro 2014-09-03 07:36:42

  Żałuję że nie mogę brać udziału w tych wyborach ( nie ten rejon ) i życzę kandydatowi KNP jak najlepiej, ale jakoś nie podzielam tego entuzjazmu i obym się mylił.

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za złą sytuację rybnickiego szpitala?






Oddanych głosów: 1557