zamknij

Wiadomości

Luzowanie obostrzeń: pływalnie w Rybniku otwarte

2021-02-12, Autor: bf

Dzisiaj (12 lutego) rząd luzuje obostrzenia. Zgodnie z założeniami częściowo otwarte mogą już być kina, hotele i teatry. Dopuszczona jest też działalność sportowa, w tym na pływalniach. MOSiR w Rybniku informuje, że od dziś można korzystać z Yntki i Akwarium.

Reklama

Przypomnijmy, od dzisiaj (12 lutego) otwarte będą mogły być hotele i inne placówki oferujące nocleg z 50 proc. dostępnych łóżek. Podobnie będzie w kinach, teatrach, filharmoniach czy operach, których widownie mogą być wypełnione do 50 proc. Rząd otworzył też boiska zewnętrzne, korty, stoki narciarskie oraz baseny. Co ciekawe, na liście znalazły się również kasyna. Niestety, wciąż zamknięte będą musiały być restauracje, puby, dyskoteki czy kluby fitness i siłownie. Obostrzenia zostały poluzowane wstępnie na 2 tygodnie.

Ta wiadomość na pewno zadowoli osoby, które korzystały z miejskich pływalni. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku informuje, że od dzisiaj będzie można korzystać z oferty tych obiektów – Yntki i Akwarium z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Yntka (Rybnik, ul. Powstańców) – będzie czynna od godz. 6.00, Akwarium (Rybnik-Boguszowice, ul. Jastrzębska) od godz. 14.00. Mały basen na Akwarium zostanie uruchomiony na początku przyszłego tygodnia, obecnie trwa tam remont wentylacji – czytamy w komunikacie MOSiR-u.

Trzeba jednak pamiętać o utrzymywaniu dystansu minimum 1,5 m od innych osób, częstym myciu rąk wodą z mydłem i ich dezynfekcją, a także zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Jeżeli chodzi o pływalnię przy ul. Podmiejskiej, Fundacja PGE Energia Ciepła informuje, że pracuje nad otwarciem obiektu. Warto śledzić komunikaty na stronie fundacjapgeenergiaciepla.pl.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Piotr Czaja 2021-02-12 09:19:13

  Najlepiej założyć strój płetwonurka.Dobrze jednak że otwierają.

  5 4
 • ~Aleksander83 2021-02-12 10:03:23

  Pewnego razu do rabina przychodzi Żyd i płacze mu : "Rebe, ja już nie mogę wytrzymać, mam tak źle w życiu, tłoczymy się z żoną i dzieciakami w małym domku, trudno nam i w ogóle bieda." Rabin myśli, myśli i mówi "sprowadź sobie do domu teściową i wróć za tydzień".

  Po tygodniu Żyd przychodzi. Rabin pyta go czy pomogło, a Żyd, że nie, że jest jeszcze gorzej, bo żona i teściowa się kłócą o to jak wychować dzieci, jak porządki robić, co gotować do jedzenia. Rabin poleca zatem Żydowi wziąć do domu kozę i wrócić za tydzień.

  Mija tydzień, Żyd, niewyspany, zmęczony i zatroskany przychodzi. Okazuje się, że nie dość, że ciasno i źle i hałas, i gderanie to jeszcze smród, bród i koza wszystko nadgryza. Rabin udziela zatem ostatniej rady : "Odpraw teściową i wygoń kozę, a potem wróć po tygodniu".

  Mija kolejny tydzień i Żyd przychodzi. Rabin pyta go jak tam mu się wiedzie, a ten, zadowolony odpowiada : "No Rebe, teraz, to ja mam jak w raju".
  Tyle w temacie

  26 1
 • ~pawlmesten 2021-02-12 12:31:21

  Mateusz Pinokio już coś majaczył, że wszystko warunkowo i jak naczelnik będzie miał focha to i tak was zamkniemy.

  6 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3270