zamknij

Wiadomości

Łukasz Kosobucki szefem nowej spółki miejskiej. ZTZ zostanie zlikwidowany

2022-03-31, Autor: bf

Łukasz Kosobucki nie jest już szefem Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku. Został powołany na prezesa spółki: Komunikacja Miejska Rybnik Sp. z o.o. ZTZ zostanie w przyszłości zlikwidowany.

Reklama

Zmienił się szef Zarządu Zbiorowego w Rybniku, przyczyną zmiany jest powołanie Łukasza Kosobuckiego na Prezesa Zarządu spółki: Komunikacja Miejska Rybnik Sp. z o.o.

Bartosz Mazur będzie pełnił stanowisko dyrektora tymczasowo. Jest to efekt zachodzących zmian w modelu funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego na terenie Miasta Rybnika. W przyszłości Zarząd Transportu Zbiorowego będzie postawiony w stan likwidacji – dowiadujemy się od Agnieszki Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu.

Dotychczasowe zadania Zarządu Zbiorowego w Rybniku zostaną sukcesywnie powierzone spółce miejskiej.

W tym roku, 8 marca aktem notarialnym została utworzona Komunikacja Miejska Rybnik Sp. z o.o., której prezesem został Łukasz Kosobucki, dotychczasowy dyrektor ZTZ w Rybniku (zapis o tym, kto obejmuje stery spółki został ujęty w akcie notarialnym).

O zapowiedziach zmian w Zarządzie Zbiorowym w Rybniku pisaliśmy »Miasto powołuje komunikacyjną spółkę miejską. Ma obsługiwać nowe eko-autobusy«

Wyrażenia zgody na utworzenie przez Miasto Rybnik spółki z ograniczoną odpowiedzialności, której podstawowym celem będzie organizacja publicznego transportu zbiorowego: https://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=247&Id=14585

Powierzenia spółce Komunikacja Miejska Rybnik Sp. z o.o. zadania własnego Miasta Rybnika https://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=247&Id=14604

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 69

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Bonifacy Onufrewicz 2022-03-31
  14:19:20

  52 18

  Rozumiem,że komunikacja miejska będzie darmowa?

 • ~MatiW 2022-03-31
  14:40:57

  22 49

  Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Bardzo kompetentny człowiek, od kiedy był dyrektorem ZTZ zaszło dużo dobrych zmian, unowocześnił też wiele spraw i zrobił porządek w ZTZ. Więcej takich dyrektorów.

 • ~Michał Stencel 2022-03-31
  15:14:04

  44 18

  Darmowa komunikacja rozumiem oznacza, że kierowcy pracują w czynię społecznym, paliwo do autobusów jest za free, serwis też? Bo jeśli nie, to nie mówmy o darmowej komunikacji.

 • ~Lokalny 2022-03-31
  16:13:30

  59 19

  Kolejna spółka miejska po Hossie i TBS powstaje po to aby finanse miejskie były mniej transparentne i można robić wały bez wiedzy mieszkańców i mediów. Niestety tak to zarządzanie miastem wygląda.

 • ~Arteks 2022-03-31
  17:08:47

  15 30

  @lokalny - spółki komunikacyjne to standard w zdecydowanej większości polskich miast. Więc jeśli byłeś niezadowolony z dotychczasowego zarządzania miastem to przynajmniej tę decyzję powinieneś pochwalić. Rybnik dołącza do większości normalnych miast które takie spółki mają od początku lat 90.

 • ~Werka z Rybnika 2022-03-31
  17:32:47

  23 21

  Bardzo dobra decyzja. Rybnik dawno już powinien mieć spółkę odpowiedzialną za komunikację, a nie tolerować dziwne zagrania byłego dyrektora Bergera. Władze miasta powinny nie bać się ostrych ruchów kadrowych. W urzędzie miasta też jest sporo emerytek i to na kierowniczych stanowiskach.

 • ~Arteks 2022-03-31
  17:38:07

  13 32

  @Bonifacy Onufrewicz - nasz region też ma swoją spółkę komunikacyjną Koleje Śląskie podległą marszałkowi województwa. W czasach PiS nie dość, że przewozy nie stały się darmowe to jeszcze podrożały...

 • ~jestemzerybnika 2022-03-31
  20:42:45

  25 9

  Weźcie kogoś z odrobiną wiedzy do komentarzy Mata i Werki. Sukcesy Pana Kosobuckiego …miesiąc temu miały być uruchomione biletomaty. O tym jakim jest fachowcem można poczytać na podstawie tego , warto poczytać: http://www.ztz.rybnik.pl/bip/index.php?pg=kom&page_id=59
  Sukces ZTZ to kilka bardzo drogich samochodów które przejdą na majątek spółki.
  Inny sukces to zrobienie zastępcą Bartosza Mazura. Człowieka który „napluł w twarz” rybniczanom swoją propozycją rozkładu jazdy. Wtedy mieszkańcy naszego Rybnika potraktowali go jak dziś radnego Knesza. Prezydent Kuczera tak go docenia że pozwala mu nadal pracować w Urzędzie Miasta jako Główny Specjalista. Dwie wypłaty z naszych pieniędzy. Tak to się robi.
  Rybnicy Radni czy Wam nie wstyd do czego dopuszczacie???!!!
  Lognie Werka: Berger nie żyje już ponad dwa lata. Wiadomość o jego śmierci to ostatni komunikat na stronie http://www.ztz.rybnik.pl/news,5/4465,z-przykroscia-informujemy-ze-12-listopada-zmarl-kazimierz-berger-nasz-byly-dlugoletni-dyrektor-zarzadu-transportu-zbiorowego-w-rybniku.html. Od tego czasu nic się tam nie zdarzyło. Nikt nie potrafi obsłużyć strony. Podobno kiedy Berger rzucił pracę w ztz pracował jeszcze rok w dyrekcji KZK GOP.

 • ~Arteks 2022-03-31
  22:08:13

  7 32

  @jestemzerybnika - przypomnę, że w czasach Bergera na przystanek przy Tesco czekaliśmy... 11 lat. To nieprawda, że "Berger nie żyje już ponad dwa lata. Wiadomość o jego śmierci to ostatni komunikat na stronie". Tylko w ostatnich 3 miesiącach przeprowadzono 6 zmian rozkładowych na plus mieszkańców. To mniej więcej tylko ile za Bergera w ciągu 3 lat. Natomiast samo powołanie spółki, postawienie na zupełnie nowy tabor zeroemisyjny to działania epokowe w dziejach naszego miasta. Nie wspomnę o bilecie dobowym, nowych wiatach, nowych przystankach czy liniach sezonowych o których kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć. Postęp jest - a to, że oczekiwania są większe wynika tylko z zastoju jaki mieliśmy przez lata w czasach Bergera.

 • ~Abisall 2022-04-01
  09:24:59

  3 3

  "a co do alkomatów, to wygląda mi tylko na bajer, bo jaki to problem dmuchnąć w razie potrzeby czystym powietrzem w sprayu, takim używanym do czyszczenia komputerów ?"
  To nie jest takie proste :)
  Raz że to co masz w puszce to mieszania zawierająca butan i na 99% wyjdzie wtedy błąd pomiaru, dwa strumień "powietrza" jest mocno schłodzony co również spowoduje błąd pomiaru, trzy alkoblokady są wyposażone w czujniki ciśnienia i przepływu tak skalibrowane że wykrywają próby użycia kompresorów, baloników itp
  No i wszelkie działania czy to prawidłowe pomiary czy wykryte błędy i próby manipulacji są zapisywane w urządzeniu

 • ~Arteks 2022-04-01
  09:57:32

  4 19

  Kominowy dureń może tego nie zrozumie ale inteligentni ludzie zgodzą się, że lepiej aby autobus nie produkował dodatkowych spalin poza tymi które wydobywają się z innych kominów czy rur wydechowych pozostałych pojazdów.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy dodatek energetyczny to lepszy pomysł niż dodatek węglowy?
Oddanych głosów: 405