zamknij

Wiadomości

Lubią parkować na miejscu dla inwalidów. Zobaczcie zdjęcia „asów”

2021-02-01, Autor: bf

Co tam koperty dla osób niepełnosprawnych, co tam znaki zakazu parkowania? Są kierowcy w Rybniku, których nie obchodzą te zasady. Straż Miejska w Rybniku publikuje kolejne zdjęcia „miszczów” parkowania.

Reklama

To już 5. seria zdjęć, jakie publikuje rybnicka straż miejska. Od nowego roku SM prezentuje samochody kierowców, niestosujących się do zasad ruchu drogowego. Co dzisiaj mamy? Szczególną uwagę zwróciliśmy na „miszczów” parkujących na niebieskich kopertach, czyli miejscach dla osób niepełnosprawnych.

Mamy też standardowe łamanie zakazu zatrzymywania się i postoju. Jak widać, niektórym kierowcom trudno przyzwyczaić się do zmiany przy ZUS-ie na Reymonta. W tamtym miejscu zostały zlikwidowane miejsca parkingowe na rzecz zatoczki autobusowej.

Kolejna seria zdjęć za tydzień.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~ 2021-02-01 16:09:29

  No sensacja.
  A kiedy opiszecie tych zarządców parkingów którzy od kilku lat nie potrafią prawidłowo oznaczyć miejsc dla inwalidów? Konkretnie miejsca te nie są pomalowane na niebiesko. A potem dyskusja czy taki kierowca zajął miejsce dla inwalidy czy nie? Bo taki kierowca to ma najpierw objechać cały parking i sprawdzić czy może gdzieś indziej jest prawidłowo oznakowane czy też nie i to jest jedyne a jedynie właścicielowi nie chce się ruszyć du... przez kilka lat i go prawidłowo oznaczyć.

  15 22
 • ~ 2021-02-01 17:38:49

  Jeszcze proponuje zrobić Wam rubrykę "miszczowie" zimowego utrzymania dróg i chodników.

  Możemy zacząć dróg publicznych, których aktualnie sporo jest pokrytych od kilku dni w całości lodem - odsniezone zostały w tym roku raz, po pierwszych opadach śniegu, potem były kolejne opady to już odsniezyc się nie chciało, potem odwilż - także nie chcialo się odśnieżac bo może samo stopnieje, a potem przyszedł mróz i mamy piekne lodowisko na całej ulicy. Podobnie jest na osiedlach bloków czy pod sklepami o wiekszej powierzchni jak również na chodnikach wzdłuż terenów miejskich.

  Ale jak tak właściciel domu nie odśniezy PUBLICZNEGO chodnika przylegającego do jego posesji to od razu mu mandat a jeszcze zrobimy mu podwyżke podatków, ma kasę to niech płaci.
  To ile zarządcy opisanych wyżej terenów dostali już mandatów w tym roku od SM za stwarzanie zagrożenia?

  36 7
 • ~exx 2021-02-01 17:44:28

  To są inwalidzi umysłowi i parkować im tak wolno. Tylko czy wydawać takim prawo jazdy?

  21 4
 • ~moratorek 2021-02-01 17:51:14

  Niestety sami inwalidzi również nie przestrzegają porządku parkowania na wyznaczonych dla nich miejscach. Przykład: Plac Wolności- konkretna ilość miejsc dla inwalidów oznaczona na znaku i w postaci kopert w kolorze niebieskim, efekt - na każdym z nich stoją min. 3 pojazdy. Ktoś obliczył, że dla inwalidy ruchowego potrzebna jest odpowiednia przestrzeń , aby wyjść z samochodu lub podstawić wózek, ale dla "inwalidów" ze stwierdzonym ubytkiem słuchu lub pylicą jest to trudne do zrozumienia.

  14 2
 • ~Arteks 2021-02-01 18:23:05

  Auto które zastawia komuś wyjazd, stoi na chodniku uniemożliwiając przejście, stoi na miejscu dla niepełnosprawnych - powinno być wywiezione na lawecie, a kierowca poza mandatem powinien pokryć koszty takiej operacji. Więcej by tego nie zrobił. Apelowanie czy pokazywanie takich zdjęć debili za kierownicą niczego nie nauczy. Sam mandat to też zbyt łagodna forma kary bo mandaty w Polsce należą do najniższych w Europie.

  18 8
 • ~Franz Kawka 2021-02-01 19:40:16

  Straż miejska chyba powinna kleć mandaty cwaniakom a nie publikować zdjęcia?

  19 0
 • ~Stanisław Nowak 2021-02-01 23:11:04

  osobnik tak parkujący zapewne marzy zostać inwalidą. Już teraz się nim czuje. Zabierasz miejsce do parkowania inwalidzie weź również jego kalectwo.

  10 1
 • ~axie 2021-02-02 15:56:29

  Przy okazji zapytam - jak się mają poruszać piesi na chodniku przy ul. Floriańskiej za Bushido. Nie dość, że cały chodnik stanowi przedłużenie parkingu pod Bushido, to jeszcze jakiś "mądry" zlecił wymalowanie miejsca dla inwalidów ... w poprzek chodnika na całą szerokość (podczas gdy naprzeciw jest ogromny parking). Zwłaszcza teraz w zimie dopiero było widać jak piesi ślizgając się musieli ustępować drogi takim parkującym na chodniku "królewiczom"? Ileż jeszcze takich "kfiotków" mógłbym wymienić....

  4 2
 • ~hub381 2021-02-03 12:50:54

  A po co te zdjęcia z zakrytymi tablicami rejestr. ? Jak każdy zobaczył numer to y widział a tak "Howno"

  0 0
 • ~hub381 2021-02-03 17:51:02

  To ludzie bez ambicji .

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3007