Liga ROW: Marat na czele

2010-05-20, Autor:
Kolejne mecze rozegrali piłkarze amatorskiej Ligi ROW w piłce nożnej.

W 1. lidze na fotel lidera objął Marat, który pokonał w meczu na szczycie Max-Bud 2:1. Spotkanie było rozegrane w fatalnych warunkach przy padającym deszczu i silnie wiejącym wietrze, który wszystkim sprawiał wiele kłopotów. Drużyna Maratu w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie po ładnym uderzeniu swojego najlepszego strzelca, Arkadiusza Kłobuta. Po przerwie Max-Bud wyrównał po strzale Artura Kejzy i bliski był wyjścia na prowadzenie. Zwycięsko z pojedynku wyszedł jednak Marat, który w samej końcówce wyprowadził zabójczą kontrę zakończoną golem na 2:1. Na drugim miejscu w 1. lidze plasuje się ekipa FC Basseno, która pokonała na wyjeździe FC Barnabas 2:1. Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyli RKPPremiership, którzy w bezpośrednim pojedynku zremisowali 2:2. Pozostałe mecze 1. ligi zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.

W 2. lidze kolejny mecz na szczycie rozegrała Habrova, która podzieliła się punktami z liderem Victorią Głożyny. Do walki o awans włączył się Meksyk, który gładko pokonał Klima-Pol 3:0. Jedyną drużyną bez punktu pozostaje Continental Żory, który uległ Centrum 2:4. Jeden mecz nie doszedł do skutku. W Gotartowicach boisko nie nadawało się do gry.