Liga ROW: kibice pomogli Meksykanom

2010-07-08, Autor:
Do zakończenia pierwszej rundy Ligi ROW pozostały dwa zaległe mecze. Już teraz jednak wiadomo, że na pierwszych miejscach nie zajdą żadne zmiany.

W 1. lidze pierwszej porażki w sezonie doznał Marat, który poległ w Baranowicach 5:6. Baranowice przeważały i po pierwszej połowie prowadziły 4:0. W drugiej połowie, na 3 minuty przed końcem przy stanie 6:2 dla Baranowic rozstrzelał się Marat. Zabrakło jednak czasu na wyrównanie. Prawdziwego pogromu doznała drużyna FC Barnabas, która przegrała z Rymerem 2:15. Warto dodać, że drużyna FC Barnabas, pomimo tego, że grała w ósemkę, nie oddała meczu walkowerem. W Chwałowicach Max-Bud pokonał Solszyb 4:2 i dzięki temu został mistrzem pierwszej rundy. Zawodnicy Max-Budu przeważali w pierwszej połowie i strzelili rywalom trzy bramki. Na drugą połowę wyszli chyba zbyt rozluźnieni i stracili dwa gole. Sytuacja na boisku zmobilizowała Max-Bud, który dołożył czwartą bramkę i miał kilka okazji do podwyższenia wyniku. Solszyb tak łatwo nie oddał pola i stworzył parę sytuacji podbramkowych. W pozostałych meczach FC Żory zremisowały z AP Instal 1:1, a FC Basseno zdobyło w łatwy sposób trzy punkty za walkower z ekipą Premiership, która kolejny raz nie stawiła się na meczu z powodu braków kadrowych.

Do rozegrania pozostały dwa przełożone mecze. W niedzielę spotkają się zespoły Premiership z Solszybem w Kamieniu o  godz. 10:00, natomiast do ciekawego pojedynku dojdzie w Świerklanach, gdzie w niedzielę o godz. 16:00 FC Basseno podejmie Marat. Będzie to mecz o drugie miejsce w tabeli 1. ligi.

W 2. lidze liderem pozostała drużyna Victorii, która zremisowała z RowRybem 0:0. Jest to dość niecodzienny wynik jak na rozgrywki amatorów, gdzie przeważnie pada dużo goli. Kolejne zwycięstwo odnotował Continental, który pokonał Lubar 5:2 i zgłasza się do walki o awans. Inna drużyna celująca w awans Klima-Pol przegrała w meczu z Vikingiem 1:2. Ryfama pokonała Dżonsonów 5:3, a Centrum wygrało 4:2 z FC Chwałowice. W najciekawszym meczu kolejki Meksyk pokonał Habrovą 2:0. Sobotni mecz był największym wydarzeniem w historii ligi ROW. Na meczu obecni byli przedstawiciele lokalnych mediów. Po raz pierwszy w tym sezonie obie drużyny na boisko wyprowadziło trzech arbitrów. Dodatkowo zmagania obu drużyn rejestrowały dwie kamery i co najważniejsze około stu kibiców Meksyku, którzy udali się do Świerklan specjalnym autokarem i kilkoma samochodami, obserwowało ten niezwykle elektryzujący mecz. Nie zabrakło głośnego dopingu, który w kilku momentach dodał Meksykanom skrzydeł. Sam mecz był niezwykle zacięty, obie drużyny od pierwszego gwizdka arbitra nastawiły się na atak, co mogło zwiastować niesamowite emocje. Obie bramki padły w pierwszej połowie i w głównej mierze ustawiły mecz do końcowego gwizdka sędziego. Drużyna Habrovej kilka razy poważnie zagroziła bramce gospodarzy, jednak świetnie dysponowany tego dnia bramkarz Meksyku uchronił ekipę gospodarzy przed utratą bramek. Meksykanie wygrywając ósmy mecz z rzędu udowodnili, że są jednym z głównych faworytów do awansu.