Lekkoatletyka: sukcesy rybnickich klubów w mistrzostwach Śląska młodzików i dzieci

2016-06-15, Autor:

W Sosnowcu i Chorzowie w miniony weekend odbyły się mistrzostwa Śląska młodzików oraz dzieci starszych i młodszych. W imprezie dobrze spisali się reprezentanci rybnickich klubów.

W mistrzostwach młodziczek zawodniczki TL ROW Rybnik zdobyły dwa złote i jeden brązowy medal. Na najwyższym podium biegu na 100m stanęła tegoroczna dominatorka biegów sprinterskich wśród młodziczek w kraju Julia Polak osiągając czas 12.06s. Wynik ten jest zaledwie o 0.09s gorszy od rekordu Polski w tej kategorii wiekowej Ewy Swobody, jednak nie może być uznany, gdyż prędkość wiatr podczas biegu wyniosła 2,6m/s , a dopuszczalna norma to 2.0m/s. Dobrze w finale tego biegu zaprezentowała się Paulina Bramberger uzyskując czas 13.05s, co dało jej szóste miejsce, a pierwsze wśród roczników młodszych ur. w 2002r.

Również najlepszy wynik w Polsce osiągnęła sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie Klaudia Warmińska, Paulina Bramberger, Natalia Sobik i Julia Polak. Zawodniczki TL ROW, które będą bronić we wrześniu w Słubicach tytułu mistrzyń Polski, uzyskały czas 50.31s, wyprzedzając MKS-SMS Victorię Racibórz /51.29s/ i MOS-CSIR Dąbrowa Górnicza /51.42s/. Brązowy medal w tych mistrzostwach w biegu na 600m wywalczyła Klaudia Warmińska z czasem 1.38.35min. Zwyciężyła najlepsza biegaczka na średnich dystansach w kraju wśród młodziczek Natalia Łachowska /1.34.37min/ z MKS-MOSM Bytom, a wynik Klaudii Warmińskiej to obecnie ósmy rezultat w krajowych tabelach młodziczek. Na wyróżnienie zasługuje również Natalia Sobik, która w biegu na 200m przez płotki zajęła czwarte miejsce z czasem 31.64s

Natomiast wśród najmłodszych ur. 2005-06r. w skoku w dal Paweł Jarzyna wywalczył srebrny medal /4.05m/, a Andrzej Walczak brązowy /3.79m/.

Medale dla Rybnika zdobyli również lekkoatleci RMKS-u. W kategorii młodzików wywalczyli oni 8 medali i rekordy życiowe, a w kategorii dzieci – 2 krążki.