Lekkoatletyka: medali mogło być jeszcze więcej

2012-05-17, Autor:
Zawodnicy TL „ROW” Rybnik z powodzeniem walczyli podczas mistrzostw Śląska juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce.

W Częstochowie odbyły się mistrzostwa Śląska juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Niestety zimna i deszczowa pogoda nie sprzyjała uzyskiwaniu rekordowych wyników. W mistrzostwach tych wystartowali zawodnicy Towarzystwa Lekkoatletycznego „ROW” Rybnik, którzy zdobyli aż 18 medali mistrzostw.

W kategorii juniorów młodszych złote medale wywalczyli: Renata Pierchała w rzucie oszczepem, Łukasz Gołębiewski w rzucie młotem oraz sztafeta 4x100m dziewcząt w składzie Oliwia Bzdak, Natalia Piontek, Kinga Pękala, Magdalena Kowalska. Srebrny medal w biegu na 200m zdobyła Natalia Piontek, która również była trzecia w biegu na 400m. Na 2000m z przeszkodami drugie miejsce zajęła Oliwia Bzdak, a trzecia była Karolina Wojaczek. W biegu na 100m na trzecim miejscu finiszowała Magdalena Kowalska.

Wśród juniorów złote medale zdobyli Sonia Sokołowska w pchnięciu kulą i Mateusz Magiera w trójskoku, który był również drugi w skoku w dal, a trzecie miejsce zajął Aleksander Gembalczyk. W rzucie młotem drugie miejsce wywalczył Dawid Skorupa, a Mateusz Nitner był trzeci. Dawid Skorupa zajął również trzecie miejsce w pchnięciu kulą. Na trzecim miejscu w biegu na 100m finiszował Mateusz Kedzior, który ponadto wraz z Danielem Helioszem, Rafałem Kotowskim i Oktawiuszem Ziarkiewiczem zdobył srebrny medal w sztafecie 4x400m.

Startem w tych zawodach już siedmiu lekkoatletów TL „ROW” Rybnik zapewniło sobie prawo udziału w mistrzostwach Polski. - Cieszymy się z medali mistrzostw, choć mogłoby być ich jeszcze więcej – powiedział trener i prezes TL „ROW” Rybnik, Michał Olszar. - Pecha miała sztafeta 4x100 juniorów, która prowadząc bieg nie zdołała prawidłowo wykonać ostatniej zmiany.

Warto dodać, że w mistrzostwach nie wystartowała aktualna mistrzyni Polski w trójskoku Paulina Potyka oraz medalistka zeszłorocznych mistrzostw Paulina Lapczyk,  które ostatnio nabawiły się kontuzji i rozpoczną sezon dopiero początkiem czerwca. – Jesteśmy jednak dobrej myśli i wierzymy, że zdołają się mistrzowsko przygotować na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w końcem lipca w Krakowie – dodał Olszar.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0