Lekkoatletyka: medale rybniczan w mistrzostwach Śląska

2015-02-23, Autor:
Dwa złote medale z halowych mistrzostw Śląska młodzików i dzieci starszych w lekkiej atletyce przywiozły zawodniczki TL ROW Rybnik.

W miniony weekend w Brzeszczach odbyły się halowe mistrzostwa Śląska młodzików i dzieci starszych w lekkiej atletyce. W zawodach o tytuły mistrzowskie rywalizowano w biegach krótkich, skokach i pchnięciu kulą.

W skoku w dal młodziczek (roczniki 2000-01) zwyciężyła Julia Sidelnik wynikiem 4,98m. Natomiast w biegu na 60 m dziewcząt starszych (roczniki 2002-03) prym wiodła Paulina Bramberger osiągając w finałowym biegu czas 8,52s. – Nasza zawodniczka miała również ogromną szansę na zwycięstwo w konkursie skoku w dal, podczas którego oddawała zdecydowanie najdłuższe skoki w swojej kategorii wiekowej, jednak trzykrotnie nieznacznie spaliła skoki i nie zakwalifikowała się do finału – skomentował trener TL ROW Rybnik, Michał Olszar.

Medale zdobyli również kulomioci RMKS-u Rybnik. Srebrno wywalczył Filip Sobik (10,81m), a brąz w kategorii młodzików - Michał Węgrzyk (9,20m).

Na wyróżnienie zasługuje dwoje lekkoatletów TL ROW Rybnik. W finałowym biegu na 60m chłopców starszych Wojciech Wołczyk zajął czwarte miejsce z czasem 8,42s, a wśród młodziczek Julia Polak z wynikiem 8,07s zajęła piąte miejsce.

Warto dodać, że bieg na 60m dziewczyn był najszybszym biegiem młodziczek w historii polskiej lekkiej atletyki na tym dystansie w hali. Zwyciężczyni Natalia Ziebura z UKS-u Czwórka Żory uzyskała czas 7,82s, a kolejne dwie zawodniczki pokonały granicę 8 sekund. Wynik Julii Polak to obecnie siódmy tegoroczny rezultat w tej kategorii wiekowej w Polsce. – Julia, jako że jest rocznikiem młodszym wśród młodziczek, będzie miała jeszcze szansę w przyszłym roku powalczyć o medal i pewne pokonanie granicy ośmiu sekund – powiedział Olszar. – Zapewne wielu rówieśników startujących w tych mistrzostwach nie wie, że czasy w biegach mierzone są elektronicznie. W porównaniu z zawodami szkolnym, na których czas mierzy się ręcznie, czas mierzony elektronicznie jest gorszy o 0,21s. Taka jest bowiem średnia reakcja sędziego mierzącego czas na dym z pistoletu startera. Zatem czas 8.07s Julii Polak z tych mistrzostw to czas 7,86s w pomiarze ręcznym – dodał.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0