Lekkoatletyka: Aleksandra Bednarek, Julia Polak i Michał Węgrzyk z medalami 24. OOM na Stadionie Śląskim

2018-07-30, Autor:

Lekkoatleci klubów z Rybnika wywalczyli cztery medale 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie złoto zdobyła Aleksandra Bednarek, dwa srebra – Julia Polak, a brąz – Michał Węgrzyk.

Od piątku do niedzieli na Stadionie Śląskim podczas 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rywalizowali młodzi polscy lekkoatleci. Do imprezy w poszczególnych konkurencjach zostało zakwalifikowanych 24 zawodników z tegorocznymi najlepszymi rezultatami w kategorii U18.

Złoty medal w rzucie oszczepem wynikiem 48.85m wywalczyła Aleksandra Bednarek. Zawodniczka RMKS-u Rybnik poprawiła swój rekord życiowy o 4 metry!

Dwa srebrne medale zdobyła sprinterka TL ROW Rybnik, Julia Polak, w biegach na 100 metrów (11.93s) i 200 metrów (24.72s).

Brązowy medal stał się udziałem Michała Węgrzyka z RMKS-u Rybnik, który rzucił dyskiem o wadze 1,5 kg na odległość 54.32m. Wynik ten to jego nowy rekord życiowy.

Na uznanie zasługuje również Agata Powcioł (RMKS Rybnik), która rewelacyjnie rzucała młotem i również poprawiła rekord życiowy o 4 metry. Wynik 53.89m dał jej 5. miejsce. Klaudia Sobik (RMKS Rybnik) w rzucie dyskiem nie zakwalifikowała się do finału.

Z pozostałych startujących zawodniczek TL ROW Rybnik, Joanna Klasik była dwunasta w biegu na 400m przez płotki (66.32s), a Klaudia Warmińska siedemnasta w biegu na 800m (2.19.81min).

Warto dodać, że w klasyfikacji medalowej RMKS Rybnik znalazł się na wysokim 13. miejscu wśród 63 klubów oraz na 1. miejscu w województwie śląskim.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 0