Lekkoatletyka: 8 medali zawodników z Rybnika w mistrzostwach Śląska w Ostrawie

2018-01-28, Autor:

W lekkoatletycznej hali w Ostrawie Witkowicach odbyły się halowe mistrzostwa Śląska seniorów i juniorów w lekkiej atletyce. W imprezie reprezentanci klubów z Rybnika wywalczyli 8 medali.

Spośród lekkoatletów TL ROW Rybnik w mistrzostwach zwyciężyli Dawid Malina wśród seniorów w biegu na 2000m (5,20,66min) i Julia Polak w biegu na 60m (7,66s) w kategorii juniorek młodszych. W tej samej kategorii Joanna Klasik wywalczyła dwa brązowe medale - w biegu na 60m przez płotki (9,50s) i 300m (43,18s), a Klaudia Warmińska była czwarta w biegu na 600m (1,39,82min).

Wśród juniorów Oliwier Mutwil był drugi w biegu na 2000m (5,39,81min), a Alicja Słomka wynikiem 4,90m zajęła czwarte miejsce w skoku w dal.

Komplet medali zdobyli reprezentanci RMKS-u Rybnik. Bardzo dobrze spisał się dyskobol Michał Węgrzyk. Tym razem w pchnięciu kulą wywalczył złoty medal wynikiem 14,87m. Srebro zdobył Kamil Kosowski w trójskoku wynikiem 11,47m. – Wynik niezły, lecz patrząc na fenomenalne możliwości zawodnika brakuje jedynie systematycznej pracy z jego strony, aby osiągać zdecydowanie lepsze rezultaty – powiedział jego trener Michał Sitarski. Medal brązowy w pchnięciu kulą wywalczyła Klaudia Sobik wynikiem 10,87m.

Pozostali zawodnicy RMKS-u Rybnik – Paweł Tebel, Rafał Raczyński, Sławomir Gatnar, Piotr Rajca, Michał Kuligowski, Aleksandra Bednarek i Agata Powcioł poprawili rekordy życiowe.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 1