Lekkoatleci z Rybnika z medalami mistrzostw województwa śląskiego w Ostrawie

2020-02-11, Autor:

W hali Arena w Ostrawie odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa województwa śląskiego w lekkoatletyce w kategorii U16, U14 i U12. W imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantów klubów z Rybnika.

Cztery medale w mistrzostwach zdobyli lekkoatleci Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik. Największy sukces osiągnęła Zofia Szopniewska w kategorii U16, która najpierw zwyciężyła w biegu na 60m przez płotki z czasem 9,60s, a następnie zdobyła złoty medal w biegu na 300m w czasie 42,66s, a wynik ten to obecnie trzeci czas w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Z innych zawodników TL ROW Rybnik Dominka Wasela w kategorii U14 była druga w biegu na 60m przez płotki z czasem 11,15s, a Mateusz Wojdyło w kategorii U12 był trzeci w skoku w dal z wynikiem 4,13m. Zawodnik ten również zajął piąte miejsce w biegu na 60m z czasem 9,40s. Na wyróżnienie zasługuje również Emilia Stępień, która zajęła czwarte miejsce w biegu na 60m przez płotki z czasem 9,91s w kategorii U16.

W Ostrawie aż siedem medali wywalczyli reprezentanci RMKS-u Rybnik. Złote medale w kategorii wiekowej U14 zdobyli Mikołaj Pawlucy w skoku w dal (4,35m) i w biegu na 600m (1:44,65) oraz Roksana Czarnecka w skoku wzwyż (140cm).

Srebrne medale w kategorii U12 zdobyli Marcin Kmiecik w skoku wzwyż i Mateusz Struzik w skoku w dal. Na najniższym stopniu podium stanęli Zuzanna Rynkiewicz (U14) oraz Hubert Myszor (U12) w skoku wzwyż. Do ścisłego finału w biegu na 60m awansowali Marcel Olszewski oraz Mateusz Struzik (U12).

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 1