Lekkoatleci z Rybnika z medalami mistrzostw województwa śląskiego

2020-09-07, Autor:

Lekkoatleci RMKS-u Rybnik i TL ROW Rybnik przywieźli worek medali z mistrzostw województwa śląskiego.

W ubiegłym tygodniu w Częstochowie i Gliwicach odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego w lekkiej atletyce w kategoriach U16, U18, U20 i seniorów.

Pod nieobecność najlepszych zawodników TL ROW Rybnik, Julii Polak i Dawida Maliny, reprezentanci rybnickiego klubu zdobyli 8 medali. W kategorii U20 zwycięstwo w biegu na 3000m (8.59.93 min) wywalczył Ariel Szymczak. Natomiast w biegu na 1500m (4.20.64min) triumfował Paweł Piekorz, który ponadto w biegu na 800m (2.05.21min) zajął drugie miejsce. W kategorii U18 świetnie spisał się trenujący zaledwie od roku Krzysztof Ludwiczak, który zwyciężył w skoku w dal (6.49cm) i trójskoku (13.01m). W najmłodszej kategorii U16 (dawniej młodzików) zwycięstwo w biegu na 200m przez płotki (30,23) odniosła Zofia Szopniewska, a Emilia Stępień wywalczyła brązowy medal (30,82s). W biegu na 80m przez płotki Zofia Szopniewska zdobyła srebrny medal (12.48s), a Emilia Stępień przybiegła na czwartej pozycji (12.62s). Na wyróżnienie zasługuje również Julia Ślisarczyk, która zajęła czwarte miejsce w wieloskoku z wynikiem 9.88m.

W mistrzostwa Śląska w kategoriach U18 i U20 aż 14 medali zdobyli zawodnicy Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Ponadto Michał Wegrzyk, Agata Powcioł i Piotr Reclik uzyskali minima na mistrzostwa Polski, które odbędą się w drugiej połowie września w Radomiu.

Oto lista medalistów RMKS-u Rybnik:
Mikołaj Laskowski 2 miejsce w skoku w dal.
Piotr Reclik 3 miejsce w skoku w dal i 2 miejsce w trójskoku.
Kacper Ucherek 2 miejsce w skoku wzwyż i 2 miejsce w trójskoku.
Natalia Stefaniak 3 miejsce w skoku wzwyż.
Michał Węgrzyk 1 miejsce w rzucie dyskiem, 1 miejsce w pchnięciu kulą i 2 miejsce w rzucie młotem.
Agata powcioł 1 miejsce w rzucie młotem.
Emlia Gembalczyk 1 miejsce w rzucie młotem.