Lekkoatleci TL ROW walczyli w mistrzostwach Śląska

2018-05-29, Autor:

W Częstochowie odbyły się mistrzostwa Śląska U-18, U-20 i seniorów w lekkoatletyce. W imprezie nie mogło zabraknąć zawodników z Rybnika.

Spośród zawodników Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik najwartościowsze wyniki uzyskała startująca w kategorii U-18 Julia Polak, która zwyciężyła w biegach na 100m /11.98s/ i 200m /24.77s/. Wyniki te są zaledwie o 0.03s i 0.07s słabsze od minimum PZLA na mistrzostwa Europy U-18, które odbędą się początkiem lipca w Gyorze.

W tej samej kategorii wiekowej Joanna Klasik wywalczyła srebrny i brązowy medal w biegach na 400m pł. /66.79s/ i 100m pł./15.75s/. Ponadto Klaudia Warmińska zdobyła brązowy medal w biegu na 400m /59.93s/, a na 800m była czwarta z czasem 2.18.86min.

W kategorii U-20 Oliwier Mutwil zwyciężył w biegach na 800m /1.54.86min/ i 1500m /3.59.81min/, a Alicja Słomka była czwarta w skoku w dal /5.03m/.

W tym samym czasie w Lublinie akademickim mistrzem Polski w biegu na 3000m został Dawid Malina, który przebiegł ten dystans w czasie 8.17.16min.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 2