zamknij

Biznes

Leją beton w Rybniku. Pod nowe budynki

2020-09-29, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Betoniarki przy ul. Białych w Rybniku, na Chrobrego i 3 Maja. Kierowcy jadący od strony bazyliki w kierunku komendy policji mogli przeżyć deja vu – dwukrotnie. W centrum miasta już się pną lub będą pięły nowe budynki.

Reklama

Budowlańcy wykorzystują okienko pogodowe. Dzisiaj do trzech miejsc w centrum Rybnika podjechały betoniarki. Skupmy się najpierw na ul. Białych w pobliżu rybnickiej bazyliki. Dawny budynek banku PKO zmienił się nie do poznania. Zlikwidowano wejście główne do banku od strony ulicy, wstawiono nowe okna, pojawiła się elewacja w stonowanych kolorach.

Prawdziwa rewolucja budowlana ma miejsce za tym budynkiem, gdzie od zera pną się w górę kondygnacje. Tam też było dzisiaj zapotrzebowanie na beton. Czytając tablicę informacyjną możemy się dowiedzieć, że prywatny inwestor przy ul. Białych buduje budynek mieszkaniowy. Inwestycja ma się zakończyć w grudniu 2020 roku.

Beton lał się też przy ul. Chrobrego – tam na zlecenie magistratu powstaje nowa kamienica. Stara ze względu na stan techniczny, musiała zostać wyburzona. O naszych wątpliwościach dotyczących tej inwestycji pisaliśmy szerzej w artykule >>Dlaczego nic się nie dzieje na budowie przy Chrobrego?<<

Zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej na 3 Maja stała kolejna betoniarka. Na rogu skrzyżowania z ul. Tęczową, prywatny inwestor również wznosi budynek o charakterze mieszkalno-usługowym. Nie znamy daty ukończenia jego budowy, choć fundamenty już powstały.

Będziemy wracali do każdego z powyższych trzech wątków, gdy tylko dowiemy się czegoś więcej.

Oceń publikację: + 1 + 74 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~corona 2020-09-29
  15:49:20

  49 75

  Wy mi ta gruba na paruszowcu postawcie a nie jakieś apartamentowce.

 • ~Abisall 2020-09-29
  15:59:39

  35 9

  Szkoda że dopiero teraz adaptacja Domu Partii na "apartamentowiec" doczekuje się wzmianki - jak tak obserwuję zakres prac to jak to przeprowadzane to naprawdę może się okazać że to jedna z lepszych inwestycji w Rybniku będzie.

 • ~Gibon 2020-09-29
  16:56:00

  25 6

  I dobrze. Bo w centrum za długo nic się nie stało. Mam nadzieję, że te obiekty będą jakoś wyglądać, a nie szpecić. Oby więcej mieszkań w centrum, bo widać co robią wieloletnie zaniedbania. Żeby z pracy wrócić do domu na obrzeżach w godzinach szczytu, trzeba tracić obecnie godzinę dziennie na stanie w korkach a nowe drogi nic nie pomagają. Ciekawe kiedy ruszy coś przy Placu Wolności/Szafranka...

 • ~bartezz 2020-09-29
  17:28:39

  18 2

  Redakcjo macie błąd w tekście: cyt. "Zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej na 3 Maja stała kolejna betoniarka. Na rogu z ul. Wieniawskiego prywatny inwestor również wznosi budynek o charakterze mieszkalno-usługowym" - jak już to na rogu z ul. Tęczową, Wieniawskiego jest kawałek dalej.

 • ~admin 2020-09-29
  17:43:01

  13 4

  Bartezz: racja. Nazwa ulicy poprawiona. Dziękujemy za informację :)

 • ~tf2 2020-09-29
  17:45:34

  18 0

  To mieszkania będą mieli "jak w banku".

 • ~Arteks 2020-09-29
  20:00:22

  11 29

  Wreszcie się "wysypało" trochę inwestycji w Śródmieściu co oczywiście cieszy. :) Budynek na Białych zdecydowanie za niski. Mnie to dziwi bo czym wyższy budynek tym większą ma rentowność dla dewelopera. Słyszałem, że są chętni na budowę kamienic wzdłuż tej nowej drogi za parkingiem wielopoziomowym.

 • ~luklat 2020-09-30
  08:13:14

  13 4

  Szanowna Redakcjo, beton się układa a nie leje :D

 • ~bartezz 2020-10-04
  00:52:29

  5 2

  Arteks - z jakimi faktami się nie chcę liczyć? Jak widzisz wymieniłem ci poszczególne zakłady pracy czy firmy na tych pseudo twoich "ulicach pełnych uzakładów pracy" - będąc rybniczaninem od zawsze znam jak widzisz topografię naszego miasta. Przyćmienie umysłu??? : ) ja i wielu tu komentujących patrzymy z politowaniem na twoją manię przypisywania komentatorom zmyślonych i urojonych przez ciebie mitów i kitów, które w twojej rzeczywistości nie są poparte żadnymi faktami a jedynie urojeniami jak i w ostatnim twoim komentarzu pod moim adresem. Nic o mnie nie wiesz, nie wiesz gdzie bywam i w jakich restauracjach jadam ale jak mantrę powtarzasz stare epizody o barze mlecznym, którego znowu już długo nie ma a ja w nim byłem raptem kilka razy. Klimę w aucie w tym roku nabijałeś Arteks? Każdy domorosły psycholog dawno zauważył, że ze stanem umysłu się nie dyskutuje bo życie jest zbyt piękne i krótkie by marnować go w większości na pisanie komentarzy a one nie wnoszą żadnych wartości w życie. Niestety są ludzie, którym w życiu nie wyszło badź byli niezauważani w świecie i swoje wszelkie frustracje i żale starają się zastapic dowartosciowywaniem się w internecie pokazując tylko jak jest się małym i zakompleksionym człowieczkiem.

 • ~Mael 2020-10-04
  15:59:00

  4 3

  Leje się piwo w szynku. Beton się wbudowuje.

 • ~Danuta Kwiatek 2020-10-09
  17:17:57

  0 0

  no coż,,bedzie budować sie hotel koło Bazyliki,,,tylko nie wiem po co,,,a gdzie są mieszkania z urzędu miasta czyli komunalki dla ludzi,,którzy czekaja na mieszkania bardzo długo,,podobno mieszkania z urzedu sa dla ludzi niezamożnych,,,wić proszę wybudowac mieszkania a potem myslec o hotelach,,,,,,

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.