zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Kto może liczyć na dofinansowanie do szkolnej wyprawki?

2013-08-15, Autor: ld
W ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna” część uczniów może otrzymać dopłatę do szkolnej wyprawki.

Reklama

W roku szkolnym 2013/2014 na pomoc w zakupie szkolnej wyprawki mogą liczyć rodzice uczniów klas I – III szkoły podstawowej, uczniów klas I – III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, uczniów klasy V szkoły podstawowej, uczniów klasy V ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, uczniów klasy II szkoły ponadgimnazjalnej, tj. zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, technikum, klasy V ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasy V ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasy II liceum plastycznego, klasy II lub VIII ogólnokształcącej szkoły baletowej. Pomoc przewidziana jest również dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Aby otrzymać pomoc na zakup podręczników należy złożyć wniosek do dyrektora szkoły, w której dziecko będzie się uczyć. Wnioski można składać do 4 września.

 

Uczniowie mogą otrzymać od 222 do 445 złotych dofinansowania do wyprawki szkolnej.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2013-08-15 18:11:20

  a czym się różnią uczniowie w poszczególnych szkołach ???? Dlaczego nie ma dotacji dla najuboższych -czy tym dzieciakom już nic w tym kraju się nie należy??? Rodziców których stać na szkołę muzyczną stać i na podręczniki i ubiór dla dzieci (wiem bo sama miałam dziecko w szkole muzycznej) a niejednej matki nie stać na zakuo najpotrzebiejszych podręczników ,kto wymyślił taka degradację-Fudali????

  3 0
 • ~ 2013-08-15 19:25:19

  Chodzi chyba o to ,że Ci uczniowie muszą mieć nowe podręczniki,natomiast do innych klas można odkupić starsze podręczniki.

  1 0
 • ~dominika40 2013-08-19 21:31:50

  Dla zwykłego Jasia idącego do pierwszej klasy chyba nie ma różnicy czy podręcznik jest stary czy nowy? Program chyba ten sam, literek czy cyferek nie przybyło! Gdy ja chodziłam do szkoły to odkupowało się podręczniki od starszej klasy i też szkołę skończyłam. W szkle zawodowej wypożyczało się komplet podręczników ze szkolnej biblioteki na początku roku, na koniec oddawało. Teraz co rok nowe podręczniki- trzeba kupić ,a odsprzedać nie ma komu,bo kolejny rocznik znowu korzysta z nowych. Nauczyciele przebierają jak tylko chcą. A gdzie ochrona środowiska,drzew,które idą na produkcję papieru?

  2 0
 • ~ 2013-08-23 19:37:24

  Dominiko (piękne imie ) nie ma czegoś takiego jak używane podręczniki, szczególe w klasach 1-2 . 90% to naklejki, wykresy, cwiczenia do rysowania itp
  ze 200 zl taki zestaw, i pare zl na komitet

  1 0
 • ~ 2013-08-26 00:42:33

  Zupełnie nie rozumiem tej wybiórczości - na przykład na listę zostali wciągnięci uczniowie szkoły podstawowej klas I-III oraz V, a co z klasami IV i VI? Skąd taki nierówny podział??? Nie mam co prawda dziecka w szkole podstawowej, ale zwyczajnie chciałabym wiedzieć jaką logiką kierowali się ci, którzy dokonali takiej klasyfikacji.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.