zamknij

Wiadomości

Kto grał nieczysto w czasie kampanii wyborczej w Rybniku?

2014-12-03, Autor: Wacław Wrana
Tuż po ogłoszeniu wyników wyborów Adam Fudali wśród przyczyn swojej porażki wskazywał brudną kampanię ze strony swojego konkurenta. Tymczasem mamy kolejne dowody na to, że i sam prezydent nie grał do końca czysto. Nasi czytelnicy informowali nas m.in. o tym, że prezydent wykorzystywał rozsyłane przez urząd miasta smsy do promocji własnej osoby.

Reklama

- Elementy bardzo brutalnego PR-u wprowadzone w piątek, sobotę i w niedzielę w czasie wyborów zadecydowały w jakimś sensie o wyniki wyborów – powiedział w niedzielny wieczór ustępujący prezydent Rybnika Adam Fudali. O co dokładnie chodziło kandydatowi na prezydenta Rybnika – na razie nie wiadomo.

Tymczasem jeszcze przed wyborami nasi czytelnicy informowali nas, że prezydent Adam Fudali wykorzystuje piastowany urząd do promocji własnej osoby. W jaki sposób? Od 8 listopada, czyli na tydzień przed I turą wyborów, w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Rybnika została uruchomiona usługa powiadamiania klientów o terminie odbioru dokumentów takich jak prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Choć same smsy nie budzą żadnych zastrzeżeń i są nowinką ułatwiającą życie mieszkańców, to już ich treść jest mocno wątpliwa. Otóż po obiór dokumentów przed wyborami zapraszał sam prezydent: „Prezydent Miasta Rybnika Adam Fudali zaprasza po odbiór dowodu rejestracyjnego” - takie smsy otrzymywali klienci Wydziału Komunikacji.Jak całą sprawę tłumaczy rzecznik prasowa magistratu - Lucyna Tyl?. - Powiadomienia o możliwości odbioru dokumentów nie są wysyłane za pośrednictwem systemu UM Rybnik SMS. Usługa, której treść widoczna jest na załączonym zdjęciu dotyczy tylko powiadomień dotyczących dokumentów komunikacyjnych, a świadczona jest przez producenta dokumentów, Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych – argumentowała Lucyna Tyl.

W związku z tym, o autora treści smsa dopytaliśmy w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dyrektor Biura Strategii i Marketingu PWPW Remigiusz Lewandowski nie pozostawia wątpliwości, że to magistrat odpowiada za treść wysyłanych do rybniczan smsów.  - Treść powiadomień dotyczących dokumentów komunikacyjnych została wskazana przez Zamawiającego – informuje przedstawiciel PWPW.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (42):
 • ~ 2014-12-03
  13:35:11

  57 0

  wybory i po wyborach,mamy nowego prezydenta i to jest temat numer jeden,a to o czym wy piszecie to już historia

 • ~ 2014-12-03
  13:49:29

  73 0

  Pani Lucyno Tyl - niech Pani nie idzie tą drogą. Oczywiście treść smsa sama się wymysliła, a zapewne zrobiła to firma, która była za to odpowiedzialna. Niech Pani przestanie już kłamać, bo jest to niesmaczne. Naleciała Pani byłym już prezydentem- jak sukces to JA, jak przegrana czy problem to ONI. Władza ogłupia i to bardzo. Zamiast opowiadać nam tu bajki, radziłbym się pakować.

 • ~czarny_julek 2014-12-03
  13:50:45

  46 0

  Może by już "szanowna" redakcja przestała jadem pluć i dzielić społeczeństwo naszego miasta..? Jest po wyborach, zasłużenie wygrał P.Kuczera - i po co jeszcze drążyć temat?

 • ~antyfudali 2014-12-03
  14:07:19

  22 0

  Tłumaczenie rzeczniczki UM rzeczywiście żenujące - raczej nikt nie uwierzy,że PWPW miało jakikolwiek interes by promować Fudalego. Przyznam jednak,że sam mam wątpliwości,czy warto publikować takie informacje. O ile tylko odchodząca ekipa nie spełni swoich gróźb dotyczących szukania winnych ich klęski,może faktycznie lepiej dać spokój i skupić się na przyszłości. Z drugiej jednak strony istotą dziennikarstwa jest podawanie faktów. Pytanie jednak,czy Ci wierzący w nieskazitelność "byłego" w ogóle to przeczytają i wezmą pod uwagę. Bo sama wina jest bezsporna - wystarczy obejrzeć jakąkolwiek tablicę zrealizowanej w Rybniku inwestycji,tak więc ... nic nowego.

 • ~IS 2014-12-03
  14:28:52

  31 0

  Lucyna - macie nasz wszystkich za IDIOTÓW??? Jak mamy was (celowo z małej, bo tacy jesteście - zwykli mali ludzie) szanować? Obrzydliwe jak cały BSR (PIS-BIS)

 • ~serum 2014-12-03
  14:30:48

  0 16

  Dajcie juz spokój odchodzącemu prezydentowi tak jak ktoś napisał jest po wyborach i tyle teraz ja będę bacznie obserwowal dzialania nowego prezydenta, bo z tego co wiadomo pan Kuczera grzal stolek przez 8 lat i jakoś nie bylo o ani slychu ani widu wiec teraz mialo by sie cos zmienić? Jakoś nie staral sie dzialac na rzecz miasta podczas wyborów kazdy obiecuje a po to juz jest po staremu oby tylko pan PO nie zastal Rybnika murowanego a zostawi drewnianego tak jak obecny rząd Naszego Państwa...

 • ~Tomek_81 2014-12-03
  14:45:24

  32 0

  Bronienie szefa nawet za cenę publicznego ośmieszania się to była przez lata wizytówka Pani rzecznik. Mam nadzieje że porządkowanie UM nie zatrzyma się na stanowiskach wiceprezydentów.

 • ~trend 2014-12-03
  16:05:09

  23 0

  Oczywistym jest, że wymiana "genów" jest konieczna by ukrócić kolesiostwo i patologię, dlatego uważam, że zmiana byłą konieczna. Dziękuję Rybniczanom za dojrzałość i samodzielność w myśleniu. Sami nawet nie wiemy, kto tak na prawdę nas zna i co nas wie. Mieszkamy w tym nie tak wielkim mieście i znamy się na tyle, że pewne prawidłowości można łatwo dostrzec.

 • ~andyk 2014-12-03
  16:21:52

  0 7

  Zastanawiam sie po co "szanowna" redakcja założyła ten temat. Przecież nie lubiany przez redakcje Prezydent przegrał więc po co jeszcze niepotrzebnie jątrzyć. Mało było przed wyborami opluwania p.Fudalego, tego co zrobił (oczywiscie złego) czy osobiscie jego osoby. Przed wyborami aż roiło sie od takich wpisów.Otwierajac portal ukazywała sie twarz tylko jednego kandydata. Dziwne, po wyborach jakoś ci sami opluwacze znikneli, przestali się prezentowac w dyskusji.To tak apropos PR-u.
  Przyklad z usługa Wydz.Komunikacji jest smieszny. Ile osób, głosów na tej promocji uzyskał?? Czy Platfusy nie wykorzystywały państwowej TV do promocji swoich kandydatow?
  ~Serum zgadzam sie z Tobą w 100%.

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-12-03
  16:33:19

  1 0

  Michał Stencel powiedział,krótko i na temat ! Moja dobra rada dla Michała,mówię całkiem poważnie,bez ironii. Składaj papiery do UM na rzecznika. Pan Mrozek w klubie nie docenił twego talentu,myślę,że Pan Kuczera/Masłowski go zauważy.

 • ~Margro1 2014-12-03
  16:33:50

  0 6

  Zarzut sympatyków PO pod adresem sympatyków i polityków PiS to to, że plują jadem i nienawiścią do swoich przeciwników politycznych, oraz to że próbują skłócać społeczeństwo ale to co teraz wyprawiają zwolennicy p.Kuczery czyli sympatycy PO to nic innego jak właśnie skłócanie społeczeństwa i pluciem jadem na prawo i lewo. Wiem że dostanę same minusy bo to przecież sposób zwolenników PO którzy właśnie tak się zachowują na tym portalu - sieją tylko nienawiść wśród społeczeństwa.

 • ~chris25 2014-12-03
  16:42:40

  0 10

  PO podzielila Polakow ,a wy chcecie sklocic i podzielic Rybniczan.Wygral wasz kandydat ktory naobiecywal w kampanii bardzo duzo,zobaczymy ile z tych obietnic spelni.

 • ~ 2014-12-03
  17:08:08

  19 0

  Ja pisałem na ten temat na moim facebook 27 listopada o 01:06. Później w komentarzach, żeby redakcja się tym faktem zajęła. Byłem też w UM u naczelnika pana Wróbla i na cały głos oznajmiłem mu, że mnie jest za niego wstyd, że robi za nasze pieniądze kampanie Fudalemu. I moim zdaniem na to było wtedy czas. Teraz zajmijmy się przyszłością Rybnika, który potrzebuje bardzo dużo odświeżenia.

 • ~roy 2014-12-03
  17:20:22

  15 0

  Uważam, że powinno się takie rzeczy karać, karać, karać z portfela / budżetu osoby / partii stosującej nieczyste zagrania, mało tego, uważam, że jak w internecie jest cisza wyborcza to plakaty również powinni zbierać po sobie na czas ciszy bo to chore jest co oni czasem wyprawiają. Elita? W czym?

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-12-03
  17:25:40

  7 0

  Zgadza się,sympatycy PO nie są prawdziwymi "Wolakami",to oni wołali w Gdańsku my stoimy tam gdzie wtedy a oni tam gdzie stało ZOMO.Tylko,że ten jełop,który krzyczał chował się w tamtych czasach pod kołdrą! Naprawdę jesteście smieszni,a zarazem zabawni. Ja szanuje wybór mieszkańców,wybrali jak wybrali,w porównaniu z innymi uważam,że wybory nie były sfałszowane,ale nadal twierdzę,że PiS w wydaniu rybnickim ośmieszył sie ws z Wojaczkiem,sa tak nieudolni,że nie potrafili problemu załatwić "w szatni" tylko na świeczniku.Prawda,jest taka,że w każdej partii są rozgrywki,dymisje itd...normalne,ale robi się to zgrabnie i po cichu ;)

 • ~LEMUR 2014-12-03
  17:42:40

  15 0

  UM Rybnik wprowadził swego czasu własny system powiadomień sms-em. Na początku działał, miał i informował o utrudnieniach, wydarzeniach. Później zaprzestano - nawet w wątku w którym odpowiadał swego czasu Prezydent Fudali były pytania - zaprzestano jego używania - to dobre narzędzie byle wykorzystywane w faktycznie stworzonym celu - można by do niego wrócić. Ale "kręcenie" rzecznika UM to porażka. PWPW samo wymyśla teksty - wystaczyło "UM Rybnik zaprasza po odbiór dokumentu - wydział komunikacji" i nie byłoby w tym niczego niestosownego. A tak... niesmak

 • ~ 2014-12-03
  17:43:25

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~goliat 2014-12-03
  18:07:07

  0 2

  P.Dybała jak ukrzywdzono temu Wojaczkowi , że go nie wybrano przewodniczącym? Popierał Dyr. która wprowadziła Gender, powiedz gdzie Cię znaleźć to Cię przebiorę za babę i wywalę na miasto, zobaczymy jak się będziesz czuł. To jest właśnie te twoje dziadostwo.

 • ~ 2014-12-03
  18:26:48

  8 0

  Nie chcę iść na rynek w kiecce bo tego nie lubię. Nie dałbym też, aby mojego syna tak przebierano. Zaś jak słyszę, że miś Puchatek lata bez majtek, to myślę, że ci którzy wymyślają takie rzeczy nie mają co robić. Kłopot w tym, że to zawsze jacyś u władzy. Wojaczka nie lubię tak samo jak Cebulę i Piechy nie z powodu, że są z PiS. Piechę nie lubię bo w komisji rewizyjnej potrafił tylko mówić ja nie jestem prawnikiem, za chwile ja nie jestem księgowym, itp. Cebula zaś potrafi wszystko za mataczyć. Wojaczek zaś jest człowiekiem, który mógł pomóc np. mieszkańcom Niewiadomia i tego nie zrobił. Ponadto cały czas wykazuje w oświadczeniach 5 000 zł. Jak dla mnie śmieszne. Można by powymieniać tego dużo więcej. Poznaj ludzi po ich czynach.

 • ~mandragora 2014-12-03
  18:47:46

  7 0

  ~~goliat - ten nick kojarzy się z siłą a Ty boisz się jakiegoś "gender" ? oto fragment wypowiedzi P.Dyrektor,która nawiasem mówiąc realizowała tylko program unijny narzucony przez UM -"Pokazaliśmy tylko książeczkę z misiami przebranymi w różne stroje, arabski, szkocki kilt – tłumaczy się dyrektorka przedszkola w Rybniku w jednym z wywiadów i na wszelki wypadek zapewnia, że “sama chodzi w niedzielę do kościoła”. O co chodzi? O straszne słowo “gender” i oskarżenia o “seksualizację dzieci”, które padają pod adresem placówki." Pan Szweda zamiast siać ferment mógł przenieść dziecko do innego przedszkola zgodnie z sugestią ówczesnej P.W-ce prezydent d/oswiaty. Ograniczone horyzonty i brak wiedzy połaczony ze strachem są motorem do wysoce irracjonalnych działań.Jednakże jak widać na chwałowickim przykładzie oszołomstwo czasami skutkuje awansem (wyborem) na radnego

 • ~ 2014-12-03
  18:54:22

  10 0

  Pana Szwedę znam jak jeszcze był policjantem i powiem dwa zdania. 1. źle się stało, że jest w radzie miasta i moim zdaniem tylko ten szum zrobił po to aby tam się dostać nie patrząc komu krzywdę robi. Jako policjanta delikatnie mówiąc też nie mogłem szanować. Znajomy mi powiedział on tam pasuje jak w pysk strzelił. Mogę się tylko domyślać dlaczego.

 • ~goliat 2014-12-03
  19:07:49

  4 0

  Mandragora tu masz http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Harald-Eia-czlowiek-ktory-zmasakrowal-gender-wyznaje-cenie-feministki,wid,16322996,wiadomosc.html?ticaid=113ea4 miłego oglądania , po za tym reszta z 15 przedszkoli po prostu temat olała i chwała im za to , a do kościoła nie tacy chodzą , pamiętaj,

 • ~mandragora 2014-12-03
  19:15:13

  10 0

  kilka osób pisze tutaj,że ten artykuł jest jątrzeniem,pluciem jadem itd żenua ~~~~czarny_julek ,serum,andyk,Margro1, chris25...cóż widzę,że trudno Wam sie pogodzić z porażką Waszego szefa i rozumiem rozgoryczenie widoczne w Waszych komentarzach.Wybory były legalne , wygrał Kuczera i jakoś musicie sie z tym pogodzić .Taka jest polityka.Kandydacie zdawali sobie z tego sprawę .Przed nowym Prezydentem Rybnika wiele trudnych zadań i mam nadzieję,że uda mu się swoje wizje zrealizować -oczywiście pzy wspólpracy z Radą Miasta-ponad podziałami jak deklarował jej przewodniczący. A o tych smsach było wiadomo juz przed wyborami i oczywiście,że był to element kampanii i wykorzystywanie swojej pozycji.Jak widać w polityce wszystkie chwyty są dozwolone ale ten był toche groteskowy

 • ~mewa74 2014-12-03
  20:00:05

  7 0

  Wojaczek zły, Szweda zły jeszcze inni również, tylko Dybała czysty. Ciekawe dlaczego więc ludzie wybrali Wojaczka (największe poparcie), wybrali Szwedę, a nie wybrali cztery lata temu Dybały, czy obecnie jego koleżanki Ślipek?

 • ~Margro1 2014-12-03
  20:59:47

  0 0

  cyt. ~mandragora kilka osób pisze tutaj,że ten artykuł jest jątrzeniem,pluciem jadem itd żenua ~~~~czarny_julek ,serum,andyk,Margro1, chris25...cóż widzę,że trudno Wam sie pogodzić z porażką Waszego szefa i rozumiem rozgoryczenie widoczne w Waszych komentarzach . Ja piszę tylko o tym że jako sympatycy PO nadal skłócacie społeczeństwo polskie i nasze rybnickie, wytykacie wady innym a sami robicie tak samo jak oni. W mojej wypowiedzi nie wspomniałem nic op tym że nie mogę pogodzić się z porażką p.Fudalego, ale Ty oczywiście musiałeś mi przypisać takie bzdury. To jest właśnie prawdziwe oblicze wyborców PO - poniżyć, obrazić, skłócić i wszystko zwalać na innych, tak jest niestety w skali kraju a ostatnio w również w naszym Rybniku.

 • ~Afordancja 2014-12-03
  21:39:32

  2 0

  " To jest właśnie prawdziwe oblicze wyborców PO" (może być PIS) - "uwielbiam" takie uogólnienia..po prostu żałosne...co do tematu... sprawa czy należy "kopać leżącego", nie nikt nie leży, jeżeli mówi się o "brudnej grze" to należy liczyć się z konsekwencjami, że ktoś to może sprawdzić w stosunku do nas. Po drugie jeżeli mówi się rybnik.com.po, trzeba znów liczyć się konsekwencjami, żę ktoś powie "BSR-PISbis" albo przypomni sobie o innej "wpadce" kiedy nadarzy się okazja.. wytrawny "polityk" powinien wiedzieć, że prawie każda akcja związana jest z pewną reakcją zwrotną.

 • ~780323 2014-12-03
  21:58:44

  13 0

  jeszcze jest kampania na stronie klubu żużlowego ale to nie jest wina adama to prezes sam tak chciał i mowa seby też super taka pochwalcza i tyło włażaca

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-12-03
  22:26:51

  0 4

  Panie TEDE proszę ze mnie zejść! Prosze spojrzeć na Pana i Pana czyny. Czy wszystkie koszty zastępstwa adwokackiego Pan i Pana żona zwrócili,osobom,których Państwo pozwali w zwiazku z przegraniem procesów? Ja w odróżnieniu do Pana potrafię znaleźć dobre strony urzędowania Pana Fudalego to raz, po raz setny powtarzam,jeśli uważa,Pan że doszło do przestepstwa,zapraszam do prokuratury,najlepiej niech Pan weźmie się za jakas robotę. Kolejna rzecz,którą powtarzam,wspomniani Szweda i Wojaczek - ludzie nie z mojej bajki,ale pełen szacun za wynik,tym bardziej Pan Szweda,który startował pierwszy raz,wynik ponad 400 głosów robi wrażenie.
  Co do czystej czy nie czystej gry Panie i Panowie z Pis,Po i Bsr - jeśli są przykłady łamania procedur,standardów,to od tego są sądy okręgowe i prokuratura!

 • ~drozdaxxx 2014-12-03
  22:34:39

  0 9

  Widzę, że po hejterach Fudalego tworzą się fanboje Kuczery :P

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-12-03
  22:40:25

  0 1

  drozdaxxx-;),nie do końca,ja za 16 lat prezydentury potrafię wskazać pozytywy tej prezydentury i tego człowieka. Najlepiej powiedzieć coś w stylu "Balcerowicz musi odejść" ;)

 • ~mandragora 2014-12-03
  22:48:00

  3 0

  ~~Margro1 -Skłócacie społeczenstwo,wytykacie wady,poniżacie ,zwalacie na innych a robicie tak samo jak oni -takie własnie zwroty świadcza o rozgoryczeniu i nie trzeba o tym pisać wprost-to wyziera z każdej linijki tekstu .Wskaż konkretnie kto został poniżony i w jaki sposób.Nie należę do żadnej partii i krytycznie patrzę na poczynania polityków .Ale z całym szacunkiem Twoje słowa trącą Pisowską demagogią .Czyżbyś nie widziała feudalnych poczynań tgo ugrupowania podczas wyborów przewodniczącego RM Rybnika?

 • ~mandragora 2014-12-03
  22:51:26

  7 0

  P.Lucyna Tyl jest rzecznikiem UM a P.Fudali jej szefem i lojalnośc wobec pracodawcy to jej rola więc dajcie jej spokój .Oczywiście jej interpretacje faktów są dziwaczne ale taka jej rola.

 • ~mandragora 2014-12-03
  23:09:18

  1 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Margro1 2014-12-03
  23:45:06

  3 0

  ~mandragora Chyba nie przeczytałaś ze zrozumieniem tekstu który później komentujesz, ponieważ nie dotyczy wyboru przewodniczącego RM,a nieczystej gry przedwyborczej. Twój psychologiczny wywód że jestem z PiS lub jestem ich też się mija niestety z prawdą. Ja w moich postach chciałem zwrócić uwagę na to,że w czasie wyborów każda z opcji wytyka błędy drugim a robi tak samo. Przykład: podczas tegorocznych wyborów uzupełniających do Senatu PiS agitował przed kościołami rozdając ulotki co oburzyło rybnickich działaczy PO , w tych wyborach już chyba o tym zapomnieli gdyż wkładali ulotki Kuczery za szyby samochodów właśnie przed kościołami. To jest właśnie ta obłuda i fałsz płynąca z obecnych polityków,którym czasami brak już honoru i zwykłej uczciwości.

 • ~Tadeusz Dybala 2014-12-03
  23:45:36

  0 4

  mewa74 - ja już pisałem nie jeden raz. Przyswoi, fakt, że Hitlera też wybrali ludzie nie barany a Jezusa na krzyż również posłano poprzez demokratyczne "uwolnić Barabasza". Panie Piotrze Wójcik. Jutro już się nie odezwę do Pana, chociaż Pan po ostatnich wyborach nie oddawał mi szacunku za wynik 109. Rozumiem, że teraz jak Pan ma troszeczkę ponad 50, to inny pogląd ma Pan na tą sprawę. Pamiętam, że Pan komentował negatywnie ten wynik przez chyba rok. Co do sprawy z zastępstwem procesowym, to taka mądra Pana żona nie powinna brać adwokata, tylko samo swą rację udowadniać, tym bardziej, że sędzina w Sądzie Okręgowym jej jeszcze pomagała. Jeżeli pana żona pracując w opiece społecznej i jest na tyle bezczelna wypowiadając słowa "niech się leczy na mózg nie na serce", a sędzina tłumaczy to w ten sposób, że to jest tak jakby powiedzieć, że ta dziewczyna która idzie przed nami ma krzywe nogi, czuje się z tym dobrze to jej problem. Mówi Pan jak Mura z BSR "najlepiej niech Pan weźmie się za jakas robotę". To znaczy? Bo nie rozumiem. Oznacza to może, że jestem nie robolem? Wyjaśnij mi Pan to.

 • ~orient 2014-12-04
  00:16:49

  4 0

  @T,Dybała czy możesz wreszcie zrozumieć, że te twoje różne wypociny nikogo nie interesują i są nie na temat? Wyciągasz tu jakieś prywatne sprawy, które w dodatku nikogo nie interesują i chciałbyś naśladować Pudelka ale niestety Pudelek jest przynajmniej śmieszny, a prostactwo twoich wpisów powoduje zażenowanie. Co moglibyśmy zrobić jako internauci abyś tylko przestał pisać? Podaj jakąś sumę pieniędzy a może moglibyśmy ufundować ci wizytę u jakiegoś dobrego psychiatry albo wyjazd do prywatnego sanatorium. Doradź co zrobić abyś tylko nie pisał i nie zaśmiecał tego portalu? Co zrobić aby uwolnić to forum od tych twoich nic nie wartych plotek i głupstw... Jeśli w stosunku do kogoś adekwatne jest przysłowie, że ktoś pisze co mi ślina na język przyniesie to ty właśnie jesteś taką osobą. Chyba trzeba poprosić redakcję aby zaczęła usuwać komentarze trolli internetowych i bardziej przyglądała się oftopom.

 • ~stefankijan 2014-12-04
  00:32:50

  5 0

  A ja bym jednak wziął w obronę TEDE. Przyczyny mojej decyzji są następujące: 1. ~orient - cenzurę myśmy już w kraju mieli. Nie podoba mi się co piszesz, ale nie nawołuję aby Cię odwieziono do psychiatryka. Nie nawołuję, aby Cię usuwano z komentarzy. 2. Pamiętam jak były psy wieszane na TEDE po zeszłych wyborach. Wtedy nikt nie wysyłał nikogo do psychiatry, ani nie nawoływał - proszę usuwać troli, którzy personalnie przyczepiali się do gościa. 3. jak widać, gdyby nie TEDE to nie wiedzielibyśmy o tych smsach. Każdy jakiś jest i szanujmy się nawzajem. Prawda o demokracji jest taka jak pisze TEDE i nikt z nas tego nie zmieni. On sam również. PA

 • ~mewa74 2014-12-04
  01:16:15

  4 0

  @ Dybała Rozumiem, że według tych wywodów społeczeństwo Rybnika, to zdrajcy którzy wołają wybierz Wojaczka, wybierz Szwedę, a z Dybałą na krzyż? Kolejny Mesjasz narodu nam powstał. Dlaczego tak trudno pogodzić się wam (Dybała, Ślipek), że zamiast was społeczeństwo jednak woli innych i wcale nie dlatego, że jest zdeprawowane, tylko po prostu ma swój rozum.

 • ~Merdal 2014-12-04
  01:22:43

  2 0

  Weście mnie poprawcie w tym co czytam jeżeli się mylę. Esemesy wysyłał sam Fudali z UM? Czy jest dokument, który mówi jak mają wyglądać wysłane smsy? Przecież w UM są urzędnicy, to dokument powinien taki istnieć, co? Dlaczego redakcja jak już robiła materiał na ten temat nie naciskała o dostęp do takiego dokumentu? Ściągnąłem sobie zdjęcie z feisa od Dybały i ten z artykułu. Mają takie same przechylenia. Moim zdaniem pochodzą od Dybała. Dlaczego redakcja mając ten materiał dopiero teraz się zajmuje tematem? Drugi temat. Czytam że jeden z komentujących ma żonę w Opiece Społecznej. Czy nie jest tak że jego żona przekazuje jemu informacje na temat korzystania z opieki przez Dybałę. Jeżeli tak jest to nieładnie.

 • ~bercikrb 2014-12-04
  08:57:56

  2 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~obserwathor 2014-12-04
  09:32:35

  0 0

  ~bercikrb chyba nie wszyscy, bo ja niczego nie dostałem

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-12-04
  17:09:43

  0 1

  PanieTede - wyrok sądu jest niezawisły,Pan założył tą sprawę i przegrał z kretesem...po czym mieliscie Państwo wg postanowienia sądu zwrócić koszty zastępstwa adwokackiego,trwa to od roku 2008.PAn pisze o poprawności i sumienności,niech Pan zamilknie,bo trzeba być konsekwentnym.NA tym kończe prywatne sprawy! Zobowiązania trzeba oddawać !!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku-Kamieniu powinno być reanimowane pole kempingowe?
Oddanych głosów: 410