zamknij

Sport i rekreacja

KS ROW 1964 Rybnik w śląskiej koalicji biznesowej

2015-07-28, Autor: 
W województwie śląskim powstał projekt, w którym uczestniczą największe kluby z regionu, mający na celu przygotowanie wspólnej oferty biznesowej.

Reklama

We wspólną inicjatywę zdecydowały się zaangażować największe śląskie kluby – GKS Katowice, Górnik Zabrze, Piast Gliwice, ROW Rybnik, GKS Tychy. Do projektu dołączą także niebawem kluby Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruch Chorzów, które muszą wywiązać się z dotychczasowych zobowiązań wobec sponsorów. Przygotowania trwały od dłuższego czasu, a teraz można zobaczyć pierwsze efekty tej pracy.

Pierwszą firmą, która zdecydowała się wykorzystać siłę reklamową oraz marketingową śląskich klubów jest producent napoju Hoop Cola. – Jako znaczący producent napojów w Polsce, od lat wspieramy wiele komercyjnych i charytatywnych inicjatyw sportowych, a sam sport jest wpisany w DNA wielu naszych marek - szczególnie w wodę mineralną ARCTIC. Na Śląsku już się trochę zadomowiliśmy, od przeszło roku aktywnie wspierając naszymi produktami Piasta Gliwice. Z tego też powodu rozpoczęcie współpracy ze zrzeszonymi klubami śląskimi, jest dla nas naturalnym i kolejnym krokiem ku zwiększaniu naszego zaangażowania w sport na Śląsku, a jednocześnie ważnym działaniem na rzecz wzrostu rozpoznawalności marki wód mineralnych ARCTIC. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie wymierne korzyści dla wszystkich stron – powiedziała Patrycja Giurko, Marketing Manager Hoop Polska.

Prezentacja nowego partnera oraz podpisanie umów ze śląskimi klubami odbyły się na konferencji prasowej w Ostrawie, gdzie pojawili się przedstawiciele wszystkich klubów zaangażowanych w tą inicjatywę oraz dziennikarze czołowych redakcji. Jest to z pewnością przełomowy projekt, który ma wzmocnić siłę śląskiej piłki nożnej. To jednak nie koniec. Trwają wspólne prace nad kolejnymi inicjatywami marketingowymi, które mają na celu propagowanie wzajemnej idei. Efektem ma być wykorzystanie potencjału bogatych możliwości promocyjnych, które dają kluby sportowe.

Jak przekonuje prezes GKS-u Wojciech Cygan, śląska koalicja ma przynieść określony skutek i pokazać, że we wspólnej inicjatywie jest siła. – Myślę, że jest to ciekawy i mocny sygnał dla biznesu, że warto angażować się w takie przedsięwzięcie. Chcemy z naszą wspólną ofertą trafić do dużych przedsiębiorstw pokazując, że potrafimy działać ponad podziałami. Cieszymy się, że w obliczu takiego przedsięwzięcia GKS Katowice może być częścią wspólnej koalicji mającej na celu przyciągnięcie sponsorów do śląskiej piłki.

– Jako Śląsk jesteśmy siłą w Polsce i nikt na nam tego nie odbierze. To co dziś następuje to wstęp dla pewnego etapu do programu dla klubów i pomocy dla nich – dodał dyrektor ROW-u Rybnik, Henryk Frystacki.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~7dyzio1 2015-07-28
  23:09:46

  2 0

  Nie ma już Janika i już od razu jest sponsor !! Teraz czas na nowy zarząd poukładać dobrze ten zespół i na drugi sezon walka o AWANS i pokazać tym z Urzędu ze piłka i tak przeżyje bez dotacji z Miasta !!! Teraz Tylko czekam na przyszły sezon Lewoskrętów ile Będą chcieć od Miasta !! Ale my kibice tego już nie podarujemy jak coś dostaną za to ze Miasto chce zniszczyć piłkę RYBNIKU

 • ~pampers 2015-07-29
  06:19:37

  12 0

  załatwią sobie sponsorów to pan prezydent rzuci taką kwotą za wynajem stadionu, że ci przeniosą się do wodzisławia tak to będzie

 • ~GieKSa2 2015-07-29
  08:19:16

  0 7

  a powinni z powrotem do Wielopola

 • ~Arteks 2015-07-29
  12:29:00

  4 0

  @GieKSa2 - czemu wy kibole tak bardzo nie znosicie innych drużyn? I to piłkarze i to piłkarze... Gdyby tak np. nienawidzili się pracownicy różnych korporacji albo producenci albo np. handlowcy w jakimś mieście... Kompletna paranoja. A pomysł połączenia sił aby kilka klubów miało jednego sponsora - świetny, mogący dać nowe możliwości rozwojowe klubom!

 • ~GieKSa2 2015-07-30
  20:22:48

  0 0

  arteks to nie kwestia nie znoszenia się, ale ten teraźniejszy ROW Rybnik, zaczynał jako TKKF Wielopole, potem Energetyk Wielopole, potem Energetyk Rybnik.....a poprzedni KS ROW RYBNIK, to całkiem inna sprawa!!!! Zresztą działacze- złodzieje z Górnika Zabrze(po linii górniczej) i Legii Warszawa(po linii wojskowej) skutecznie rozwalili tamten ROW

 • ~___ 2015-07-30
  21:50:28

  1 0

  Górnik, Piast i Ruch w koalicji, dla mnie brzmi to ciekawie :)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

W jaki sposób dojeżdżacie do pracy?
Oddanych głosów: 212