zamknij

Wiadomości

Krzysztof Jaroch nagle odwołany z funkcji dyrektora WCK

2020-10-30, Autor: ab, bf

Ta informacja gruchnęła jak grom z jasnego nieba. Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim poinformował, że żegna się z dotychczasowym dyrektorem Wodzisławskiego Centrum Kultury - Krzysztofem Jarochem. Rybniczanin mówi, że jest tym zaskoczony.

Reklama

Krzysztof Jaroch i Mieczysław Kieca milczą o powodach odwołania

Wczoraj na stronie Urzędu Miasta pojawiała się informacja o odwołaniu dotychczasowego dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury - Krzysztofa Jarocha.

Do tej pory ani prezydent Mieczysław Kieca ani jego rzecznik - Anna Szweda-Piguła nie ujawnili powodów odwołania dyrektora WCK. Informacja zamieszczona na stronie UM jest lakoniczna, do tej pory nie pojawiło się też zarządzenie prezydenta Kiecy w tej sprawie.

Nam udało się dziś porozmawiać z Krzysztofem Jarochem, który też nie chce mówić o powodach odwołania. Nie kryje jednak swojego zaskoczenia decyzją Mieczysława Kiecy.

- Nie chciałbym komentować decyzji prezydenta, bo on ma do nich prawo. Byłem wczoraj zaskoczony - powiedział dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Podczas rozmowy z tuWodzisław.pl, były już dyrektor WCK podkreślił, że jest zadowolony ze swoich pięcioletnich dokonań w Wodzisławskim Centrum Kultury.

-  Zrobiłem dobrze swoją robotę budując ofertę kulturalną miasta, tworząc klimat kulturalny, współpracując z zaangażowanymi ludźmi, budując, dosłownie, oczywiście przy wykorzystaniu pieniędzy miejskich Wodzisławskie Centrum Kultury, znacznie poprawiając standardy pracy pracowników - dodaje, odwołany wczoraj przez prezydenta, dyrektor.

Mam w tej chwili od czego odpoczywać…

Krzysztof Jaroch obecnie przebywa na urlopie. My zapytaliśmy go o plany na przyszłość:

- Trudno powiedzieć. W tej chwili jestem na urlopie, chciałbym też odpocząć, bo przez cały okres pandemii praktycznie codziennie pracowałem z wyjątkiem krótkiego letniego urlopu - tłumaczy Krzysztof Jaroch.

---

To drugie tak głośne odejście Krzysztofa Jarocha z piastowanego stanowiska. Przypomnijmy, że w 2015 roku przestał być naczelnikiem wydziału promocji w Urzędzie Miasta Rybnika. 

Było o nim głośno było za sprawą opisanego przez nas konfliktu interesów, do jakiego doszło w magistracie w 2014 roku. Urzędnicy, w tym Wydział Promocji i Informacji, w sposób budzący wątpliwości udzielali zleceń firmie Grupa PRC, która stała za kampanią wyborczą urzędującego prezydenta Adama Fudalego. Z przeprowadzonego przez nas dziennikarskiego śledztwa wynikało również, że Krzysztof Jaroch w godzinach swojej pracy zajmował się kampanią wyborczą Bloku Samorządowego Rybnik. Uchybienia w magistracie potwierdziła kontrola audytorów, a sprawę badała Prokuratura Rejonowa w Żorach, która w ostateczności postanowiła ją umorzyć.

Krzysztof Jaroch przed objęciem stanowiska dyrektora WCK, był zwiazany z Urzędem Miasta Rybnika. W latach 1998 – 2005 był rzecznikiem prasowym prezydenta, a od 2005 roku naczelnikiem wydziału promocji. W 2009 zaliczył czteromiesięczny epizod w Warszawie jako Szef Gabinetu Ministra Rozwoju Regionalnego.

Krzysztof Jaroch był autorem hasła „Rybnik. Miasto z ikrą”. Za jego czasów w magistracie zrealizowanych zostało kilka dużych projektów promocyjnych dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 33

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Lateks 2020-10-30 19:06:57

  Ehhh patrząc na wydatki za czasów p. Fudalego to można powiedzieć że to była amatorka. Szkoda że dziś nikt nie chce zrobić śledztwa dziennikarskiego czy UM zapłacił za wiec wyborczy p. Trzaskowskiego na rynku w Rybniku.

  86 41
 • ~j-u 2020-10-30 19:31:27

  Generalnie śliski ten Pan ale przy tym co teraz wyprawiają w Rybniku to mała płotka .

  66 22
 • ~tf2 2020-10-30 20:10:23

  Nareszcie. Dzieje się!

  Co PO zrobiła przez 8 lat nierządów w kwestii praw kobiet do aborcji?!
  NIC.

  Teraz cały UM do dymisji a wasze miejsca zajmą szefowe strajku.

  29 52
 • ~tf2 2020-10-30 20:37:37

  Minusują pomysł (pewnie faszyści i łamistrajki).

  18 42
 • ~"MADA" 2020-10-31 00:03:17

  Proponuje Prezydentowi od kultury w Rybniku zatrudnienie go w Domu Kultury w Niedobczycach. Strata za rok 2019 jedynie ponad 136 000.00 zł. Ciekawe jaka będzie za 2020r.

  29 9
 • ~Gibon 2020-10-31 17:53:31

  Nie dziwię się Prezydentowi Kiecy. Słaby dyrektor, słaby naczelnik i właściwie średnio zrównoważony człowiek. Byłoby świetnie , gdyby udało się znaleźć kogoś odpowiedniego i z pasją na to stanowisko, a nie kolejny raz osobę z nadania politycznego.

  8 9
 • ~jestemzerybnika 2020-11-01 16:06:36

  j-u ma rację, choć obecny wydział promocji Rybnika też ma tylko człowieka od realizacji zachcianek. Kraków ma bardzo silne powiazania z rybnickim wyborami bez względu kto je wygrywa. Kto zgadnie gdzie ma siedziba firma która wymyśliła i odkryła kulturowe korzenie rybniczan w haśle „jeżech z Rybnika”?
  Krzychu zrobił w Rybnik duży ekran którego od tylu lat obecni spece nie potrafią naprawić. Wystarczy chwilę postać na Placu Wolności by zobaczyć „wizytówkę” Rybnika. Może to powinno być motto „Niby działa a jednak ….”. Ale tam już nikt z magistratu nie dociera. Krzychu postawił piękne gabloty (wprawdzie za drugim razem), które obecnie tylko straszą bo nie ma kasy na remontu.
  Wykorzystując to doświadczenie Krzychu objawił się jako Przewodniczący Zarządu Zebrzydowic gdzie od razu z Przewodniczący Rady powiesili na przystankach piękne metalowe coś. Z założenia miał to być chyba tabliczki na obwieszczenia „Nasza rada dzielnicy jest super”. Chyba że to ekrany anty-COVID? Ciekawe czy komisja rewizyjna tam sięga, a może nie chce…
  Gibon oni już nie mają gdzie upychać „słabych dyrektorów, słabych naczelników i właściwie średnio zrównoważony ludzi”. Spójrz na Rybnik …
  A tak w Wodzisławiu będzie mniej łez …
  Kiedy skończą się w Rybniku?

  5 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją TVP Info i abonamentu RTV?
Oddanych głosów: 3245