Koszykówka: w Krakowie MKKS rozdrażnił faworyta

2016-11-20, Autor:

W sobotę MKKS Rybnik rozegrał kolejny mecz w ramach 2. ligi. Rywalem był główny pretendent do wywalczenia awansu, czyli R8 Basket AZS Politechnika Kraków.

W Krakowie rybnicki zespół rozpoczął bardzo dobrze. Skutecznie grał Łukasz Ochodek, jak zwykle aktywny był Krzysztof Zieliński, a po dziesięciu minutach gry MKKS miał siedem punktów zaliczki (13:20). Kwarta otwierająca mecz rozdrażniła jednak wielkiego faworyta. Pod koszem nie do zatrzymania był Michał Hlebowicki, z dystansu trafiał Jakub Załucki, a wszystkim doskonale kierował Michał Baran. Efekt tego taki, że krakowianie nie tylko zdołali odrobić szybko straty, ale i objąć prowadzenie (38:31).

Po przerwie nie było już wątpliwości, jaka jest różnica potencjału obu zespołów. Rybniczanie nie byli w stanie zatrzymać wyraźnie rozkręcających się rywali. Ich agresywna defensywa na całym boisku przynosiła efekty. Kilka łatwych punktów w połączeniu z trójkami Załuckiego sprawiły, że w samej tylko trzeciej kwarcie R8 zdobyło o 21 punktów więcej (69:42). Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 92:55.

Double-double zaliczył Zieliński, skuteczność wróciła Ochodkowi, a 9 punktów i 9 zbiórek dołożył Tomasz Czajkowski.

Kolejne spotkanie MKKS Rybnik rozegra w sobotę 26 listopada o godzinie 18:00. Do hali Zespołu Szkół Ekonominczo-Usługowych zawita Pogoń Ruda Śląska. Wstęp wolny.

R8 Basket Politechnika Kraków - MKKS Rybnik 92:55 (13:20, 25:11, 31:10, 23:14)
Punkty dla MKKS-u: Łukasz Ochodek 18, Krzysztof Zieliński 13 (10 zb), Tomasz Czajkowski 9, Rafał Koczy 8, Rafał Grzybek 3, Adam Białdyga 2, Tomasz Tomanek 2, Marek Sidor 0.
Najwięcej dla R8: Jakub Załucki 22, Piotr Renkiel 14, Michał Baran 13 (10 as), Michał Hlebowicki 13.