Koszykówka: RMKS Rybnik pokonał w sparingu Olimpię Wodzisław

2020-09-15, Autor:

Wynikiem 49:39 dla gospodyń zakończył się mecz sparingowy RMKS Rybnik z Olimpią Wodzisław rozegrany w poniedziałek 14 września w hali w Boguszowicach. Dla obydwu zespołów spotkanie było elementem przygotowań do sezonu II ligi koszykówki kobiet.

W pierwszej połowie przewagę miał zespół z Wodzisławia Śl., po przerwie do głosu doszły rybniczanki, które po objęciu prowadzenia kontrolowały wynik i pewnie wygrały.

Jednak wynik nie był tu najważniejszy. Trener RMKS Rybnik Grzegorz Korzeń zalecił swoim podopiecznym bezpieczną grę, aby przed początkiem sezonu nie złapały niepotrzebnej kontuzji.

Warto podkreślić, że w składzie RMKS jest sporo nowych twarzy, a także kilka zawodniczek, które stanowiły trzon kadry w ubiegłym sezonie. O składzie będzie jeszcze okazja powiedzieć przed sezonem, który startuje już 26 września. Na inaugurację sezonu RMKS Rybnik zagra dwa mecze u siebie: 26 września z Zagłębiem Sosnowiec, a 3 października z Kamienicą Polską. Na pierwszy mecz wyjazdowy zespół uda się 10 października do Raciborza.

W rozgrywkach weźmie udział 14 zespołów, podzielonych na dwie równe grupy: śląską i małopolską. Do finału A awansują po 4 najlepsze zespoły z zaliczeniem wyników meczy z I rundy. Dwa najlepsze zespoły finału A awansują do półfinału Mistrzostw Polski (9-11 kwietnia).

Mecze I rundy zakończą się 9 stycznia 2021, finały A i B trwać będą od 16 stycznia do 6 marca.

RMKS Rybnik – Olimpia Wodzisław 49:39

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0