Koszykówka: RMKS Rybnik gromi. Młodzież w rolach głównych

2019-11-27, Autor:

RMKS Rybnik rozgromił we wtorek we własnej hali UKS "Dwójkę" Kamienica Polska 92:32. Po tej wygranej rybniczanki awansowały na trzecie miejsce w tabeli II ligi.

Innego rezultatu niż wysoka wygrana miejscowych nie sposób było się spodziewać. RMKS Rybnik podejmował u siebie najsłabszą drużynę II ligi koszykówki kobiet - UKS Dwójkę Kamienica Polska, która w bieżących rozgrywkach nie odniosła żadnego zwycięstwa.

Mecz cały czas toczył się pod dyktando miejscowych, które w pierwszej kwarcie pozwoliły zdobyć przyjezdnym tylko 2 punkty same gromadząc aż 30.

Trener Grzegorz Korzeń wykorzystał okazję do gry z łatwiejszym przeciwnikiem dając dając sporo minut swoim najmłodszym koszykarkom. Pozwolił natomiast odpocząć swojej liderce Agacie Majce, która choć była w składzie, to cały mecz dopingowała koleżanki z ławki rezerwowych.

Na uwagę zasługuje też dobry występ 14-letniej Majki Stefaniak, która obok doświadczonej Karoliny Danielewicz okazała się najskuteczniejszym strzelcem zdobywając 21 pkt.

Już w sobotę RMKS Rybnik jedzie do Raciborza na mecz z RKK AZS.

RMKS Rybnik - UKS "Dwójka" Kamienica Polska 92:32 (30:2, 11:16, 19:8, 32:6).

Punkty dla RMKS Rybnik zdobyły: M. Stefaniak 21, K. Danielewicz 21, M. Struzik 13, P. Pawlik 12, J. Sobota 8, J. Kocon 6, P. Raudner 6, J. Góra 3 (1x3), M. Lamczyk 2, A. Majka 0, N. Banaś 0.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 1