Koszykówka: MKKS trzeci w tabeli

2016-10-09, Autor:

Pierwsza wygrana w „Ekonomiku” po powrocie do 2. ligi stała się faktem. W sobotni wieczór podopieczni Łukasza Szymika rozegrali najlepsze spotkanie w tym sezonie i wygrali starcie z faworyzowanym i niepokonanym dotychczas zespołem z Przemyśla.

W sobotni wieczór MKKS znakomicie wszedł w mecz z AZS-em i po „trójkach” Łukasza Ochodka i Tomasza Czajkowskiego prowadził 12:4. W pierwszej połowie to właśnie rzuty zza łuku były kluczowe w grze rybniczan.

W drugiej kwarcie Ochodek trafił dwukrotnie, jedną trojkę dołożył Marek Sidor, drugą Rafał Królikowski i przewaga MKKS-u wynosiła nawet 15 oczek.

Obraz gry uległ zdecydowanej zmianie po przerwie, gdzie ofensywną i szybką koszykówkę zamieniła niesamowita walka i twarda gra w defensywie.

Na 15 minut przed końcem MKKS prowadził 51:32 i wtedy coś w grze rybniczan się zacięło. Rywal wyszedł agresywną defensywą na całym boisku wymuszając kilka strat i zmniejszając nieco straty. Pomimo tego podopieczni trenera Szymika nadal utrzymywali bezpieczną przewagę, która tylko dwukrotnie była mniejsza niż 10 punktów. W kluczowych momentach ważne akcje wykończył Krzysztof Zieliński, a MKKS wygrał ostatecznie 68:58.

MKKS Rybnik - AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl 68:58 (23:17, 20:13, 10:11, 15:17)

Punkty dla MKKS-u zdobyli: Łukasz Ochodek 18 (14 zb), Adam Białdyga 15, Krzysztof Zieliński 10, Rafał Grzybek 7, Tomasz Czajkowski 5, Edmund Tomko 4, Rafał Królikowski 3, Marek Sidor 3, Łukasz Piórkowski 2, Marek Sidor 1, Kamil Szczepaniak 0, Daniel Sikora 0.

Najwięcej punktów dla gości: Artur Mikołajko 16 (10 zb) i Grzegorz Płocica 15.