Koszykówka: MKKS pokonał MOSM Bytom

2013-01-09, Autor: Małgorzata Jarzyna, ad
Nowy rok koszykarze MKKS-u Rybnik rozpoczęli od zwycięstwa.

Po przerwie świątecznej rybniczanie rozpoczęli od zwycięstwa rozgrywki w finale B, pokonując we własnej hali MOSM Bytom 70:54. W pierwszej kwarcie koszykarze z Rybnika kontrolowali przebieg meczu. Dzięki dobrej obronie i celnym rzutom ich przewaga powiększała się z każdą minutą. Po pierwszych 10 minutach prowadzili oni 23:16. W kolejnej kwarcie goście z Bytomia zmniejszyli stratę do 3 punktów – 31:28.

Po przerwie rybniczanie wyszli na parkiet zmobilizowani i nie pozwolili gościom z Bytomia odrobić strat. Do końca meczu to MKKS Rybnik kontrolował spotkanie i ostatecznie wygrał 70:54.