Koszykówka: koniec udanego sezonu dla MKKS-u

2017-03-20, Autor:

To był ostatni mecz w sezonie. Koszykarze Polonii Bytom przyjechali i wzięli co chcieli. Od pierwszych minut rzucili się do ataku i wygrali ostatecznie pewnie, bo różnicą aż 27 punktów.

Goście rozpoczęli bardzo mocno. W pierwszej kwarcie zaliczyli serię 17:0, dzięki której objęli prowadzenie 23:3. Obraz gry rybnickiego zespołu odmienił dopiero Rafał Królikowski. Ten wchodząc z ławki zdobył szybkie 8 punktów i to dało sygnał do ataku.

W drugiej kwarcie MKKS odpowiedział serią 15:3. Z 24 punktów straty, zostało „tylko” 12. Finisz pierwszej połowy w wykonaniu bytomian był jednak kosmiczny - trafili oni bowiem pięć kolejnych rzutów za trzy punkty.

Po przerwie rywale ponownie odskoczyli daleko i prowadzili nawet 55:29. Nikt jednak nie zamierzał się poddać. Łukasz Ochodek zdobył 8 punktów z rzędu, a trzecią kwartę ostatecznie MKKS wygrał 18:16.

W decydującej ćwiartce solidne spisał się Marek Sidor, a swoje minuty otrzymali również najmłodsi. Polonia wygrała ostatecznie 86:59 i było to zwycięstwo w pełni zasłużone.

Porażka oznacza dla MKKS-u koniec niezwykle udanego sezonu. Nie od dziś wiadomo, że play-off to czas weteranów. Rybnicka młoda ekipa zebrała kolejne cenne doświadczenia, które na pewno będą owocowały w przyszłości.

MKKS Rybnik - Polonia Bytom 59:86 (11:30, 18:20, 18:16, 12:20)

MKKS: Marek Sidor 16, Łukasz Ochodek 11, Rafał Królikowski 10, Rafał Grzybek 8, Adam Białdyga 7, Rafał Koczy 3, Daniel Sikora 2, Artur Grocki 2, Tomasz Czajkowski 0, Edmund Tomko 0, Andrzej Mazur 0.

Najwięcej dla Polonii: Emil Podkowiński 25, Grzegorz Zadęcki 14, Rafał Sebrala 10.