Koszykówka, II liga – derby dla RMKS XBEST Rybnik, kluczowe „trójki” Agnieszki Cwill

2020-12-06, Autor:

To nie było łatwe zwycięstwo RMKS XBEST Rybnik w II lidze koszykówki. W derbowym pojedynku z ŻKK Olimpią Wodzisław rybniczanki wygrały 84:54, choć początek spotkania należał do rywalek. Popis gry dała Agnieszka Cwill.

W mecz rybniczanki weszły ospale, nie pokazując takiej koszykówki, do jakiej przyzwyczaiły kibiców w sezonie. Nie były agresywne w obronie, w ataku nie były w stanie zagrozić rywalkom, które pierwszą kwartę przegrały 11:14. Druga kwarta to powrót do właściwej koszykówki w wydaniu RMKS XBEST Rybnik – podopieczne Grzegorza Korzenia zanotowały run 10:0, a całą kwartę wygrały 31:11.

Zobacz galerię z meczu autorstwa Dominika Gajdy

Po przerwie do głosu znów doszły przyjezdne długo prowadząc w kwarcie. Trzecie starcie było niemal na remis, z kolei w czwartej przewaga gospodyń była już wyraźna i to mimo problemu w walce na tablicach. Wysoki duet z Wodzisławia: M. Opiatowska – K. Pawlik napsuł dużo krwi wysokim rybniczankom, zwłaszcza Natalii Rusińskiej, która zeszła za 5 fauli. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką RMKS XBEST była Agnieszka Cwill, która zdobyła 32 punkty, w tym sześciokrotnie trafiając za trzy. Zwłaszcza w drugiej połowie to 25-letnia rzucająca długimi momentami trzymała wynik gospodyń.

- Z doświadczenia wiem, że im dłużej trwa sezon i dziewczyny są bardziej zmęczone, to mogą się pojawić kłopoty. Dziś weszły w mecz niekoniecznie myśląc o nim. Nie graliśmy jak my, wolno, ospale, klepiąc piłkę. Ja wiedziałem, że to będzie ciężki mecz, bo Olimpia była podrażniona ostatnimi przegranymi, a to jest ambitny zespół. To nie jest tak, że zespół przyjedzie i nam się położy. Potem wróciliśmy do gry, kilka przechwytów zrobiło swoje no i trójki Agnieszki Cwill nam dużo ułatwiły. Jednak rzut trzypunktowy w dzisiejszej koszykówce to jest broń, która pozwala odjechać przeciwnikowi – mówił Grzegorz Korzeń.

Rybniczanki zakończyły już spotkania domowe w sezonie zasadniczym. Czekają je teraz dwa bardzo ważne mecze wyjazdowe – 12 grudnia z AZS UŚ Katowice oraz 9 stycznia z ISWJ Wisła. Między tymi pojedynkami rybniczanki będą miały miesiąc przerwy od gry, więc niewykluczone, że zespół poszuka spotkań sparingowych, aby nie wypaść z rytmu.

RMKS XBEST Rybnik – ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. 84:54 (11:14, 31:11, 21:20, 21:9)

Punkty dla RMKS XBEST Rybnik zdobyły: A. Cwill 32 (6x3), E. Najduch 18 (2x3), K. Danielewicz 8, J. Sobota 7 (1x3), A. Lewon – Sczansny 7 (1x3), N. Rusińska 7, B. Jurczyńska 4, M. Jurzica 1, J. Kocon 0, P. Raudner 0, P. Pendziałek 0, A. Pułról 0.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0