Koszykówka, I liga: bez niespodzianki w Poznaniu

2022-01-02, Autor:

Pierwszy w 2022 roku ligowy pojedynek RMKS XBEST Rybnik nie przyniósł niespodzianki. W niedzielę rybniczanki uległy na wyjeździe MUKS Poznań. Była to druga porażka naszych zawodniczek w tym sezonie w starciu z ekipą z Wielkopolski.

Niedzielny pojedynek toczył się pod dyktando gospodyń. Tylko raz rybniczanki zdołały doprowadzić do remisu – tak było na początku meczu, przy stanie 4:4. Pierwszą kwartę poznanianki zakończyły 20-punktową przewagą, a potem kontrolowały przebieg spotkania. Momentami rybniczanki zmniejszały straty do 12 – 13 punktów. Trzecią kwartę zdołały nawet wygrać 19:15. Mimo wszystko MUKS nie tracił kontroli nad przebiegiem meczu i ostatecznie wygrał różnicą 28 punktów. W końcówce meczu trener Grzegorz Korzeń dał szansę gry najmłodszym zawodniczkom, Oliwii KellerPatrycji Pendziałek.

Jak przekazał komentator meczu, tradycją spotkań w Poznaniu jest wybór najlepszych zawodniczek obydwu ekip. Koszykarki wskazywali trenerzy. Decyzją Grzegorza Korzenia, najlepszą koszykarką RMKS XBEST była Dominika Bednarek (12 pkt. 3x3, 4 zb.). Najwięcej punktów zdobyła Ewelina Najduch - 15.

Po przegranej rybniczanki pozostają na 10. miejscu w tabeli Grupy B I ligi koszykówki kobiet.

Należy podkreślić, że RMKS XBEST Rybnik musiał radzić sobie w tym pojedynku bez kontuzjowanej Pauliny Majdy, podstawowej rozgrywającej.

MUKS Poznań – RMKS XBEST Rybnik 83:55 (31:11, 12:11, 15:19, 25:14)

Przed RMKS XBEST Rybnik teraz mecz domowy z Contimaksem MOSiR Bochnia. Spotkanie odbędzie się 9 stycznia o godz. 16.00.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1