Koszykówka: Glucose ROW z drugim zwycięstwem z rzędu

2014-10-25, Autor:
W 4. kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet rybnickie koszykarki bez problemów wygrały z Widzewem Łódź 75:53.

Zwycięstwo w sobotnim meczu z Widzewem ani przez chwilę nie było zagrożone. Już w pierwszej kwarcie rybniczanki wypracowały sobie kilkunastopunktową przewagę, którą powiększały z każdą minutą. W pewnym momencie prowadziły nawet 27 punktami (50:23). Ostatecznie zakończyło się na wygranej ROW-u 75:53. Po sukcesie w meczu z Basketem Gdynia było to drugie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Kazimierza Mikołajca.

Najlepszą zawodniczką meczu była zdobywczyni 24 punktów Leah Metcalf. Bardzo dobrze spisała się również Drey Mingo, która zanotowała 20 punktów i 16 zbiórek.

Kolejne spotkanie rybnickie koszykarki rozegrają także w hali w Boguszowicach. Tym razem do Rybnika przyjedzie Wisła Can-Pack Kraków (niedziela 2 listopada, godz. 17:30).

Glucose ROW Rybnik - Widzew Łódź 75:53 (19:6, 16:11, 19:12, 21:24)

Glucose ROW: Metcalf 24, Mingo 20, Rymarenko 9, Zielonka 8, Paździerska 5, Radwan 4, Motyl 3, Henry 2.

Widzew: Okoye 13, Schmidt 10, Boothe 8, Łabuz 8, Ross 6, Kenig 4, Niedzielska 2, Zapart 2.