Koszykówka: Glucose ROW przegrał z Artego. „Brakowało rotacji”

2014-10-04, Autor:
Na inaugurację sezonu 2014/2015 Tauron Basket Ligi Kobiet rybnickie koszykarki przegrały w hali w Boguszowicach z Artego Bydgoszcz 62:75.

Nowy sezon rybniczanki rozpoczęły od znakomitej pierwszej kwarty, w której wygrały z Artego aż 23:10! Niestety później było już coraz gorzej. Co prawda w drugiej kwarcie podopiecznym trenera Kazimierza Mikołajca udało się utrzymać prowadzenie (35:27), jednak kolejne 20 minut należały już zdecydowanie do przyjezdnych. W drugiej połowie bydgoszczanki rozbiły gospodynie 48:27, co dało im zwycięstwo w całym meczu 75:62.

W spotkaniu z Artego nie mogła zagrać Angelica Henry, a w trakcie meczu parkiet na noszach musiała opuścić Martyna Stelmach: – Przy takiej dewastacji składu nie byliśmy w stanie utrzymać dobrej gry przez całe spotkanie. Brakowało rotacji – mówił trener Mikołajec. – Pomimo tego jestem pełen podziwu dla mojej drużyny, która podjęła walkę z tak trudnym rywalem. Jestem w stanie zaryzykować tezę, że Artego w tym sezonie zagra w finale ligi – dodał.

– ROW zawsze u siebie jest groźny. Dziś to się potwierdziło na parkiecie – skomentował trener Artego, Tomasz Herkt i dodał: – Źle weszliśmy w ten mecz. Mieliśmy dużo niepotrzebnych strat. W drugiej połowie wzmocniliśmy defensywę i to dało nam zwycięstwo. Jesteśmy zadowoleni z wygranej, ale jest jeszcze dużo do poprawienia.

W drużynie z Rybnika bardzo dobrze zagrały tylko Drey MingoKateryna Rymarenko, które zdobyły kolejno 20 i 17 punktów. Zawiodła Elżbieta Paździerska. Rozgrywająca ROW-u przebywała na parkiecie blisko 37 minut. W tym czasie oddała 12 rzutów, ani razu nie trafiając do kosza.

W drugiej kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet rybniczanki zmierzą się na wyjeździe z CCC Polkowice.

Glucose ROW Rybnik - Artego Bydgoszcz 62:75 (23:10, 12:17, 13:27, 14:21)

Glucose ROW: Drey Mingo 20, Kateryna Rymarenko 17, Tahnee Robinson 9, Magdalena Radwan 8, Katarzyna Motyl 6, Martyna Stelmach 2, Elżbieta Paździerska 0, Justyna Zielonka 0, Weronika Oskwarek 0.

Artego: Julie McBride 18, Chineze Nwagbo 18, Katarzyna Krężel 13, Martyna Koc 12, Amisha Carter 10 (17 zb), Anna Bekasiewicz 2, Elżbieta Mowlik 2, Ewelina Gala 0, Monet Tellier 0, Karina Szybała 0.