Kultura, rozrywka i edukacja

Koszykarze z „jedynki” Mistrzami Śląska

2012-06-01, Autor:
W finale wojewódzkim szkolnych rozgrywek koszykówki drużyna z Gimnazjum nr 1 w Rybniku wygrała wszystkie mecze i tym samym zdobyła mistrzostwo Śląska. Już w przyszłym tygodniu koszykarze będą walczyć w Mistrzostwach Polski.

Tegoroczny finał był niezwykle zacięty. W finałowych meczach spotkały się cztery najlepsze drużyny na Śląsku tj. Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Cieszyn i Rybnik (w takiej kolejności zakończyły się rozgrywki ŚlZKosz).

Pierwszy mecz rybniczanie rozegrali z zespołem z Dąbrowy Górniczej, wygrywając różnicą 30 punktów z klubowymi Mistrzami Śląska. W meczu finałowym koszykarze z Gimnazjum 1 Rybnik zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Cieszyna. W finale koszykarze z Rybnika w pełni zrewanżowali się za wynik z rozgrywek ŚlZKosz. Wygrali 55:40 i zdobyli tytuł Mistrzów Śląska szkół gimnazjalnych w koszykówce chłopców. Był to dziewiąty złoty medal koszykarzy Gimnazjum nr 1 w finałach wojewódzkich.

Zwycięstwo dało zawodnikom Gimnazjum 1 w Rybniku prawo udziału w finale Mistrzostw Polski, który odbędzie się w czerwcu w Kołobrzegu. Cała drużyna to uczniowie koszykarskich klas sportowych przy Gimnazjum nr 1, które działają przy ścisłej współpracy i pod patronatem klubu MKKS Rybnik. W turnieju finałowym zespół prowadzili trenerzy Grzegorz Adamczyk i Stanisław Grabiec.

Drużynę Gimnazjum nr 1 tworzą: Mateusz Mucha, Błażej Sładek, Maciej Krakowczyk, Dawid Piskula, Filip Derska, Tomasz Tomanek, Daniel Choroba, Artur Grocki, Łukasz Wojaczek, Rafał Królikowski oraz Rafał Koczy. Najlepszym zawodnikiem drużyny na tym turnieju został wybrany Maciej Krakowczyk.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0