Koszykarze MKKS-u Rybnik spadli do III ligi

2018-03-31, Autor:

W trzecim meczu fazy play-out koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali z KŚ AZS-em Gliwice. Po tej porażce rybniczanie pożegnali się z II ligą.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu fazy play-out II ligi w Gliwicach miejscowy KŚ AZS pokonał MKKS 90:58. W rewanżu w Rybniku lepsi byli podopieczni trenera Łukasza Szymika, którzy wygrali 79:72.

O losach rybnickiej drużyny zadecydował trzeci mecz rozegrany w Gliwicach. W nim lepsi okazali się gospodarze, choć po pierwszej połowie nic nie wskazywało na ich tryumf. MKKS prowadził 39:29. Po przerwie jednak nastąpiło przebudzenie gliwiczan, którzy w trzeciej kwarcie rozbili rybniczan 25:6. W końcówce drużynie z Rybnika nie udało się odrobić strat i przegrała 65:71. Tym samym MKKS pożegnali się z II ligą.

KŚ AZS Gliwice - MKKS Rybnik 71:65 (18:27, 11:12, 25:6, 17:20)

MKKS: Ochodek 16, Białdyga 15, Mucha 11, Zieliński 9, Grzybek 2, Piórkowski 5, Tomko 4, Konsek 2, Królikowski 1

KŚ AZS: M. Wąsowicz 21, K. Wąsowicz 19, Szymański 12, Grzegorzewski 10, Taisner 6, Józefowski 2, Krupa 1, Piwowarczyk 0, Polczyk 0