Kosmiczna końcówka MKKS-u Rybnik w Tarnowskich Górach

2022-03-06, Autor:

W 27. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik pokonali na wyjeździe KKS Ragor Tarnowskie Góry 80:77, choć na początku czwartej kwarty przegrywali 53:67.

MKKS Rybnik zrewanżował się koszykarzom z Tarnowskich Gór za listopadową porażkę przed własną publicznością 86:92. Dziś nasi zawodnicy pokonali KKS Ragor 80:77.

W Tarnowskich Górach przez większą część spotkania prowadzili gospodarze. Do przerwy wygrywali 50:36, a na początku czwartej kwarty – 67:53. Nic nie wskazywało na to, że zejdą z parkietu jako przegrani. Niesamowity zryw rybniczan sprawił, że na 3 minuty przed końcem był remis 72:72. Chwilę później było 77:77. Decydujący cios zadał Igor Lewandowski, którego celna „trójka” na 30 sekund przed końcową syreną dała wygraną MKKS-owi.

W 28. kolejce rybniczanie podejmą Oknoplast Koronę Kraków. Mecz odbędzie się we wtorek 15 marca o godzinie 19:00 w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych.

KKS Ragor Tarnowskie Góry - MKKS Rybnik 77:80 (28:20, 22:16, 17:17, 10:27)

MKKS Rybnik: Kosiorowski Marcin 11, Kawczyński Piotr 8, Anduła Adam 10, Wydra Kacper 25, Koczy Rafał 3, Ośliźlok Franciszek 0, Czorny Jan 6, Kukuczka Szymon 4, Lewandowski Igor 13

27. kolejka II ligi (grupa C): KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków - Basket Hills Bielsko-Biała, BS Polonia Bytom - AZS Częstochowa 119 : 52 MUKS 1811 Tarnów - AK Iskra Częstochowa 100 : 63 KK UR Bozza Kraków - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 78 : 98 Miejski Czeladzki Klub Sportowy - GTK Sordrew AZS II Gliwice 88 : 70 Oknoplast Korona Kraków - MKS II Dąbrowa Górnicza 84 : 97 Niedźwiadki Chemart Przemyśl - TS Wisła Kraków 59 : 66 KKS Ragor Tarnowskie Góry - MKKS Rybnik 77 : 80