zamknij

Wiadomości

Koronawirus na pediatrii. Oddział prawie pusty

2020-05-29, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Oddział dziecięcy w WSS nr 3 jest prawie pusty. U dwóch lekarzy tam pracujących potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pediatria nie przyjmuje pacjentów do następnego czwartku.

Reklama

O tym, że coś się dzieje na oddziale pediatrycznym dowiedzieliśmy się od Czytelniczki.

Michał Sieroń, rzecznik rybnickiego szpitala potwierdza dzisiaj, że u dwóch lekarzy pracujących na oddziale stwierdzono zakażenie koronawirusem.

- Do zakażenia doszło poza szpitalem. Przedwczoraj jeden z lekarzy źle się poczuł. Po godzinie mieliśmy wyniki dodatnie u dwóch osób. Znajdują się one teraz na kwarantannie. Od razu przetestowaliśmy też wszystkich na oddziale, badania nie wykazały zakażenia – mówi Michał Sieroń.

Szpital podjął decyzję, by wstrzymać przyjęcie dzieci na oddział. Część pediatrii ze starszymi dziećmi została opróżniona.

- Udało się wszystkich pacjentów wypisać. Na oddziale przebywa jeszcze dwójka młodszych dzieci. Opiekują się nimi osoby, które nie miały kontaktu z zakażonymi – dodaje rzecznik WSS nr 3.

Pediatria nie będzie działała przez tydzień. W przyszły czwartek szpital powtórzy badania. Jeżeli nie przybędzie zakażonych osób, pediatria zostanie otwarta.

Jeżeli chodzi o oddział położniczy - ten pracuje normalnie, podobnie jak ginekologia, czy SOR - gdzie również mogą być przyjmowane dzieci.

Oceń publikację: + 1 + 29 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~jojo 2020-05-29 11:16:09

  A czy dzieciom przeprowadzono badania przed wypisem ?

  48 2
 • ~sympatykrybnika 2020-05-29 11:51:04

  Jak dobrze mądrego posłuchać.

  Robert Flisiak – prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych o etapie epidemii: „Nie wiemy gdzie jesteśmy. Nie można mówić, że widzimy szczyt. To NIE JEST SPŁASZCZENIE KRZYWEJ, ona jest po prostu obcięta na poziomie możliwości diagnostycznych.”
  Flisiak zwrócił uwagę, że od ośmiu tygodni mamy taki sam poziom dziennej liczby zachorowań – nie widać ani tendencji wzrostowej ani spadkowej, co świadczy o tym, że krzywa jest „OBCIĘTA”.
  – Czubek krzywej Gaussa*, według której się epidemie rozkładają, tonie we mgle – dodał ekspert tłumacząc, że wykonujemy zbyt mało testów, by precyzyjnie ocenić na jakim etapie rozwoju epidemii znajduje się nasz kraj.
  _____________
  * krzywej Gaussa – jeden z najważniejszych rozkładów prawdopodobieństwa, odgrywający ważną rolę w statystyce. Wykres funkcji prawdopodobieństwa tego rozkładu jest krzywą w kształcie dzwonu (tak zwaną krzywą dzwonową). Przyczyną jego znaczenia jest częstość występowania w naturze. Jeśli jakaś wielkość jest sumą lub średnią bardzo wielu drobnych losowych czynników, to niezależnie od rozkładu każdego z tych czynników jej rozkład będzie zbliżony do normalnego (centralne twierdzenie graniczne) – dlatego można go bardzo często zaobserwować w danych. Ponadto rozkład normalny ma interesujące właściwości matematyczne, dzięki którym oparte na nim metody statystyczne są proste obliczeniowo.

  33 12
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-05-29 11:52:35

  ciekawe, gdzie sie zarazil..

  u fryzjera? w restauracji? moze go odwiedzil gornik w prywatnym gabinecie?

  Fajnie, ze kina otwieraja.. no i w kosciolach w koncu nie ma limitow - nareszcie bedzie mozna isc do komunii!

  26 46
 • ~sympatykrybnika 2020-05-29 12:36:44

  ~PogromcaSzkodnikow 2020-05-29 11:52:35 ciekawe, gdzie sie zarazil.. u fryzjera? w restauracji? moze go odwiedzil gornik w prywatnym gabinecie? Fajnie, ze kina otwieraja.. no i w kosciolach w koncu nie ma limitow –

  nareszcie bedzie mozna isc do komunii!

  NARESZCIE BĘDZIE MOŻNA SIĘ ZARAZIĆ!!!

  41 14
 • ~rosthost1 2020-05-29 23:11:00

  A to pediatria miała korzystać z testera kupionego przez Kohuta i tego drugiego posła? Co nie wypaliło- tester? I co da solidarność Europejska skoro w rybniku przy zbiórce publicznej zakupionym sprzęcie oddział jest zamknięty?

  4 8
 • ~sympatykrybnika 2020-05-29 23:32:23

  Lepiej późno, niż wcale.

  - Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie BADAŃ PRZESIEWOWYCH, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz

  To Andrzej Sośnierz i Robert Flisiak mają rację!!!!

  6 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 2873