zamknij

Wiadomości

Kontrola escape roomów w Rybniku: szereg nieprawidłowości!

2019-01-07, Autor: bf

Straż pożarna w Rybniku skontrolowała wszystkie escape roomy w Rybniku. Kontrole wykazały aż 24 nieprawidłowości. Żaden z 6 lokali na terenie naszego miasta nie został zamknięty.

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. W zeszłym tygodniu w wyniku pożaru w koszalińskim escape roomie zginęło 5 nastolatek. Po tragedii minister spraw wewnętrznych zarządził kontrole w escape roomach w całej Polsce. Do tej pory skontrolowano około 300 tak zwanych escape roomów, w tym blisko 30 w Śląskiem. W ponad 20 lokalach w woj. śląskim straż pożarna stwierdziła nieprawidłowości, a jeden w powiecie mikołowskim zamknęła.

Reklama

Rybniccy strażacy skontrolowali escape roomy również na terenie naszego miasta. Wszystko się działo podczas minionego weekendu. - Byliśmy we wszystkich 6 obiektach w Rybniku. W trakcie czynności stwierdziliśmy 24 nieprawidłowości, z tego 15 przypadków dotyczyło warunków ewakuacji z lokalu. Stwierdziliśmy ponadto 9 uchybień związanych z oznakowaniem gaśnic czy datą ich przeglądów – mówi . bryg. Bogusław Łabędzki, rzecznik PSP w Rybniku.

Sytuacja w escape roomach nie była jednak tak zła, by trzeba było je zamykać. - Ze strony właścicieli lokali spotkaliśmy się z wolą pomocy, nikt się nie ociągał. Zaleciliśmy im, by jak najszybciej usunęli wymienione przez nas nieprawidłowości – dodaje rzecznik straży pożarnej.

Przypomnijmy, że w styczniu 2017 roku doszło do pożaru w rybnickim escape roomie. W wyniku prawdopodobnie podpalenia ogień strawił cały budynek, o czym pisaliśmy >>Wybuch i pożar w Chwałowicach. Ogień strawił cały budynek (zdjęcia i film)<<

Oceń publikację: + 1 + 45 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~Foxy_02 2019-01-07 10:45:53

  Państwo teoretyczne (czy PiS tak kiedyś nie mówił), bez ciągłości rządzenia, kto przyjdzie nowy, rozwala wszystko co było poprzednio. Działania podejmowane dopiero wtedy, gdy się coś stanie, pod publikę. A to tylko jedna z tysięcy dziedzin życia.

  69 49
 • ~Angrybirds 2019-01-07 10:59:43

  Jakby straż skontrolowała wasze domy i mieszkania to też wykryje szereg nieprawidłowości. Nakręcacie sztucznie temat

 • ~MTWWD 2019-01-07 11:21:57

  Ale rzech czekoł na ten artykuł.

  35 16
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-01-07 11:56:57

  ~Angrybirds

  a co ma piernik do wiatraka?

  Jak prowadzisz biznes to rob to tak, zeby byl bezpieczny dla ludzi i srodowiska. Jezeli nie potrafisz tego - to zmaknij swoj interes.

  69 11
 • ~monnie 2019-01-07 12:37:42

  To zapytam...Na jakiej podstawie te placówki dostały zgodę na prowadzenie takiej działalności??? Gdzie wtedy była Straż Pożarna?

  70 17
 • ~rosthost1 2019-01-07 12:53:07

  Foxy_02 - a za poprzednich władz kontrole były?

  30 12
 • ~sympatykrybnika 2019-01-07 13:15:46

  @Angrybirds, a może i warto by było kontrolować nasze domy i mieszkania, może czasami potem by było mniej łez.
  @monnie słuszna wątpliwość dostałeś zielonego +.
  @rosthost1 wpis z tezą, czy w końcu te kontrole były czy nie były?

  10 6
 • ~mariuszgrodecki 2019-01-07 14:31:40

  Od zawsze byłem przeciwnikiem tych świątyń zła , bo niby jak nazwać budynek z pokojami takimi jak - psychopata , egzorcyzmy , VooDoo ,? Przecież tu aż kipi okultyzmem. Oby w końcu rodzicom zapaliła się czerwona lampka , bo organizowanie przyjęcia urodzinowego dla jedenastolatka chyba raczej nie jest dobrym pomysłem. Psychiatrzy tylko obserwują i zacierają ręce. 24 nieprawidłowości ... ta tragedia mogła się gdziekolwiek wydarzyć.

  34 62
 • ~secretkey 2019-01-07 18:00:46

  @mariuszgrodecki jak Ty niewiele widziałeś. Są pokoje odpowiednie dla konkretnych kategorii wiekowej są też pokoje dla wierzących. Wszędzie tam gdzie byłem z dzieckiem jest informacja o sugerowanym wieku gracza czy dziecka. W niektórych pokojach obecność osoby dorosłej jest wymagana. Masz prawo do swojego myślenia, ja mam obawy wysyłać dziecko tam gdzie Ty pewnie często bywasz, też z obawy o późniejsze wizyty u psychologa. Nie manipuluj. 24 nieprawidłowości we wszystkich rybnickich tego typu obiektach. Gdyby kontrole przeprowadzić w sklepach czy tzw obiektach kultu religijnego też mogło by się okazać że są uchybienia.

  37 16
 • ~mariuszgrodecki 2019-01-07 18:59:20

  Pokój dla wierzących to taki gdzie zamykają Cię na klucz , gdzie brak jakiejkolwiek ucieczki? Nie pamiętam abym kiedykolwiek w takim był. A może według Ciebie bezpieczne są pokoje odpowiednie dla konkretnych kategorii wiekowej gdzie brak drogi pożarowej? Myślę że jakiekolwiek wędrówki osobiste budują trudny obraz Twojej osoby gdzie brak jakichkolwiek argumentów. Zginęło pięć niewinnych dziewczyn. Tam również były nieprawidłowości a dookoła ludzie którzy tak samo jak Ty ten problem bagatelizowali. Zobacz sobie zdjęcia rodziców którzy przybyli na miejsce pożaru , nawet twardziel zaleje się łzami.

  9 32
 • ~secretkey 2019-01-07 19:58:33

  @mariuszgrodecki W Twoim poprzednim wpisie nie było nic o drogach ewakuacji i zabezpieczeniach przeciwpożarowych, za to jakieś opowieści o voodoo, okultyzmie i psychopatach. Dzieci w Koszalinie nie zabiło to o czym opowiadasz tylko zwykła ludzka głupota i nieodpowiedzialność. Każda śmierć jest przykra. Słusznie jednak zauważyłeś że taki wypadek może zdarzyć się wszędzie i tu się z Tobą zgadzam, tak WSZĘDZIE. Nie tylko w escape roomach!

  23 3
 • ~DTDarekDT 2019-01-07 20:39:10

  Ciekawe czy skontrolowali ten escape room na przeciw biedry na os. Wrębowa. Utrzymany w stylu sakralnym z elementami idustrialu obiekt gwarantuje odwiedzającym nie zapomniane atrakcję. A tak poważnie to jak długo będzie przyzwolenie społeczne na to żeby na placu budowy odprawiać msze? Do pierwszej tragedii? Podobnie jak teraz? Może ktoś z redakcji ma "cojones" i dźwignie temat? Chyba że poczekacie aż się coś stanie i wtedy napiszecie o kolejnej tragedii jako jedni z wielu ...

  23 7
 • ~mariuszgrodecki 2019-01-07 21:28:51

  ~secretkey , to nie są jakieś opowieści tylko nazwy pokojów w jednym z Rybnickich Escape Romów. W internecie widziałem nawet takie z pentagramami i krwią na ścianach , puściłbyś tam Twoje dziecko? Wykazane nieprawidłowości w samym Rybniku to nic innego jak zwykła ludzka głupota i nieodpowiedzialność właścicieli tych lokali. Wypadek może stać się wszędzie ale dyskutujemy o tym w Koszalinie , i jak obserwuje komentarze w sieciach społecznościowych , dochodzę do wniosku że niczego to ludzi nie nauczy. Przykład bez komentarza - "Teraz idąc do escape romu będę się bała podwójnie ;-" ... do następnej tragedii.

  6 17
 • ~Chantalle 2019-01-08 00:24:30

  "Po tragedii minister spraw wewnętrznych zarządził kontrole w escape roomach w całej Polsce" - a gdzie był pan minister przed tragedią, kiedy była pora na to, aby zapobiegać i zarządzenie takich kontroli mogło ustrzec tych pięć dziewczynek przed śmiercią.
  W innych krajach są odpowiednie, dosyć rygorystyczne zresztą przepisy, podobne do tych, które obowiązują w obiektach typu kino - wystarczyło sięgnąć po gotowe rozwiązania i zaadaptować je na nasz lokalny grunt.
  Teraz to już jest tylko spóźniona reakcja, żeby nikt nie zarzucił bezczynności, ale nie na tym chyba polega rola pana ministra.

  9 8
 • ~palaczzasypowy 2019-01-08 00:44:27

  ~Chantalle pleciesz bzdury,kto dokonywał odbiorów ppoż tego typu budynków?kto dokonuje sprawdzania okresowych np. placów zabaw ? kiedy pod kątem bezpieczeństwa zostały sprawdzane place zabaw w rybniku?,czy nawet orliki? czy inne boiska? ile było przypadków że bramka przewróciła się na dziecko? co wg ciebie minister a jezdzic i sprawdzac? to powinno być sprawdzanie na szczeblu samorządowym,a nie jak dopiero coś się stanie do jest panika.

  8 3
 • ~Chantalle 2019-01-09 02:51:51

  @palaczzasypowy, czy Ty aby na pewno zrozumiałeś, co napisałam? Oczywiście, że nie osobiście ma to robić, ale już dawno powinny pojawić się stosowne uregulowania dotyczące tego rodzaju działalności, a tych u nas po dziś dzień nie ma. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na jaki komitet zagłosujesz w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Oddanych głosów: 4580