zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Konkurs na logotyp Grupy Robiącej Larmo

2011-01-09, Autor: Redakcja
Rozpoczął się konkurs na logotyp Grupy Robiącej Larmo, która od kilku miesięcy z sukcesami działa w naszym mieście.

Reklama

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego znaku identyfikacji graficznej Grupy Robiącej Larmo. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: nowy logotyp oraz aktualizacja/wariacja na temat aktualnego znaku graficznego.

Prace należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: larmo@interia.eu od 3 do 15 stycznia (włącznie) w formatach: .cdr/.ai oraz .jpg/.pdf. W zgłoszeniu przesłać należy także: swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu, adres e-mail.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę w każdej kategorii. Nagrodą dla zwycięzcy jest 250 zł i niespodzianka od Grupy Robiącej Larmo.

 


 

Regulamin konkursu na logotyp Grupy Robiącej Larmo:


1. Organizatorem konkursu jest Grupa Robiąca Larmo działająca w Rybniku, reprezentowana przez Mateusza Pniaka.

2. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego znaku identyfikacji graficznej Grupy Robiącej Larmo, konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:
a. nowy logotyp
b. aktualizacji / wariacja na temat aktualnego znaku graficznego

3. Poprzednia wersja logotypu jest dostępna na stronie: dzik.nazwa.pl/amos/larmo.rar

4. Prace należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: larmo@interia.eu od 3 do 15 stycznia 2011r. (włącznie) w formatach: .cdr/.ai oraz .jpg/.pdf. W zgłoszeniu przesłać należy także: swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu, adres e-mail.

5. Każdy uczestnik/uczestniczka konkursu może zgłosić jedną pracę w każdej kategorii.

6. W konkursie mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

7. Wyniki konkursu ukażą się najpóźniej 21 stycznia 2011r. na forum Grupy Robiącej Larmo: forum. larmo.pl oraz na portalu Facebook (strona Grupy Robiącej Larmo). Zwycięzca lub zwyciężczyni oraz osoby wyróżnione zostaną powiadomione o werdykcie telefonicznie.

8. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę:
a. Powiązanie projektu z tematyką działalności Grupy Robiącej Larmo
b. Estetyka i kompozycja projektu
c. Oryginalność pracy

9. Ocena prac jest ostateczna i nie ma możliwości odwołania się od niej.

10. Zgłoszenie prac konkursowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

11. Osoba, która zwycięży zobowiązana jest do przekazania praw autorskich do dzieła (logotypu) na rzecz Grupy Robiącej LARMO.

12. Nagrodą dla zwycięzcy/zwyciężczyni konkursu jest 250 zł i niespodzianka od Grupy Robiącej Larmo. Przewidziane są także wyróżnienia dla autorów/autorek najlepszych prac.

13. Wszelkie pytania można kierować na adres: larmo@interia.eu lub poprzez stronę Grupy Robiącej Larmo na Facebooku, lub telefonicznie do Mateusza Pniaka, tel.: 664 132 943

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~tedi 2011-01-09 23:15:31

  Nie wiem, czy już ktoś to "odkrył", ale skrót Grupy Robiącej Larmo , to w uproszczeniu GOROL.

  0 0
 • ~dodatkowo 2011-01-09 23:43:25

  Jestem grafikiem i bawię się w te klocki, i się pytam poco te formaty .cdr/.ai ? Obydwa formaty są obsługiwane jedynie przez specjalistyczne programy po 2000zł! :D Pierwszy scenariusz: A więc jestem profesjonalistą mam oprogramowanie warte 5000zł i sprzęt za 15000zł, za wykonanie logotypu i pakietu grafik biorę od 500zł do około 5000zł (normalne stawki), a tu proszę konkurs jest jakaś i nagroda nieźle :) do zrobienia dwa loga i MOŻNA wygrać 250zł laaał!! ale cóż, mam trzy zlecenia po 1000zł do końca miesiąca i terminy wstępnych projektów gonią. Mógłbym dziecku dać do zrobienia, ale niestety tylko darmowe zwykłe programy graficzne potrafi obsługiwać. Następna wersja jestem studentem i wchodzę na rybnicki portal i widzę ooo konkurs, piracę jakiś program, wygrywam konkurs i puka do mnie funkcjonariusz z zapytaniem o licencje. Powodzenia z takimi konkursami.

  0 0
 • ~steel 2011-01-10 00:29:11

  dodatkowo chyab sie troche zagolopwales... o ile Adobe Ilustrator kosztuje tyle co mowisz o tyle CorelDRAW Graphics Suite X3 mozna juz zaa 550 pln kupic... a spelnia on wymagania wersja CorelDRAW Graphics Suite X5 to juz wydatek od okolo 1250 pln. Oczywiscie za 200-300 pln mozna miec wersje domowa nie do uzytku komercyjnego. poza tym mozna uzyc triala Adobe ilustratora czy Corela do tego celu wiec nie ma o co plakac. Co do pukania to czy wyslanie pracy na konkurs to praca zarobkowa? Jesli uczynilbys z tego stale zrodlo dochodu to ok. Zreszta plik moglbys stworzyc gdziekolwiek, nie koniecznie za pomoca studenckiego softu. :P Zreszta jak uwazasz ze to oferta dla jeleni to po co wywnetrzanie sie o tym ile masz zlecen czy ile bierzesz... trza bylo napisac ze 250pln to niezbyt wysoka nagroda i tyle. Pamietaj ze to nie gwarantowany dochod wiec o zarobkowaniu nie moze byc mowy :)

  0 0
 • ~steel 2011-01-10 00:30:45

  oczywiscie w przypadku studenta z liceencja domowa/studedncka a nie przy piraceniu... to samo odnosi sie do tez do triala wiec nic nie trzeba piracic...

  0 0
 • ~von_reven 2011-01-10 00:56:29

  No właśnie nie można w innych formatach wysłać .xcf np.? Jest kwestia taka ściągam triala uczę się go obsługiwać idzie to marnie i logo zrobiłem marnie bo nie umiałem obsługi i nie wygrałem i się można wkurzyć, stracony czas poświęcony programowi na którym już wżyciu nie będę nic robił, tylko nawet jakbym chciał go zainstalować to i tak nie zainstaluje bo go na mój niszowy system nie zrobili.

  0 0
 • ~agni 2011-01-10 10:22:25

  Zamiast dywagować, zapytajcie organizatorów, czy można wysłać w innym formacie - mail jest podany, ale przepiszę: larmo@interia.eu...

  0 0
 • ~steel 2011-01-10 10:43:30

  agni jasno jest napisane WYLACZNIE .CDR/.AI oraz .jpg/.pdf @von_reven hehe no jakbys miaj gwarancje ze wygrasz co bylby to za konkurs :P poza tym nie dziwie sie dlaczego takie formaty jak .CDR/.AI Niestety podany przez ciebie format nie jest wektorowym aninie jest uzywany w profesjonalnym przemysle graficznym jako standard dla takiej roboty jak logotypy :) hehe No coz... niestety wiekszosc grafikow pracuje albo na windowsie albo na mac'ach z ich systemem... Linuxy (bo rozumiem ze o takie ci chidzi) nie sa przewidziane do takiej pracy z grafiaka profesjonalna... swiadczy o tym chocby brak pelnej obslugi w GIMPie 16bit/kanal kolorow przy obrobce.

  0 0
 • ~agni 2011-01-10 13:45:55

  steel, jest jasno napisane: do 15 stycznia 2011r. (włącznie) - słowa "wyłącznie", wybacz, nie znajduję... :)

  0 0
 • ~LondOn 2011-01-10 14:23:21

  kolejni buntownicy widze... a pomyślał ktoś że organizatorzy nie zarabiają na tej imprezie jakoś zajebiście, sami są studentami, a kasa którą wyłożyli na nagrode idzie z ich własnego portfela? jak już ktoś na FB pisał, szczytnym celem było by wygrać i przekazać wygraną na WOŚP'a. ale nie, po co, lepiej sie pochwalić jaki sie sprzet ma i za ile. jak ktoś wcześniej słusznie zauważył: nie chcesz, nie startuj, nikt Cie do tego nie przypusza, twoja dobra wola.

  0 0
 • ~dodatkowo 2011-01-10 19:13:57

  Widzę że trzeba jasno wszystko wam tłumaczyć, a więc konkurs mia by większe powodzenie, gdyby można było nawet na kartkach szkice przesyłać, tak naprawdę garstka ludzi potrafi zrobić z tych programów pożytek. A z tym wośpem, to na biurku mam piękne złote serduszko z ubiegłorocznego finału.

  0 0
 • ~steel 2011-01-10 23:13:42

  agni... faktycznie jakos tak mnie zamroczylo :) mea culpa.. jednak nie zmienia to faktu ze formaty sa jasno okreslone. Formaty maja zasadnicze znaczenie z tego wzgledu by nie ponosic dodatkowych kosztow na kogos kto bedzie umial to przerobic na odpowiedni format. Dlatego tez rysunek odreczny odpada... a jpg/pdf jest tylko zapewne do pokazania jak wyglada gotowe logo bez koniecznosci odpalania plikow .cdr/.ai :) A odreczne rysunki moze i podnioslyby popularnosc (jesli ktos by chcial startowac to sciagnie sobie triala i i tak to zrobi) ale format cyfrowy wektorowy jest narzucony :)

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.