zamknij

Wiadomości

Koniec z darmowym parkingiem na kampusie. RSK wydaje abonamenty. Jak je zdobyć?

2014-09-02, Autor: bf
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rybnickiego magistratu, parking na kampsusie od września przestaje być darmowy dla mieszkańców naszego miasta. W przeciwieństwie do ubiegłego roku Rybnickie Służby Komunalne wprowadziły jednak pewne odstępstwa. Swój samochód będą mogli zaparkować kierowcy, którzy spełnią dwa warunki. Jakie?

Reklama

Koniec z darmowym parkowaniem na kampusie, od początku września miejsca tego pilnuje już opuszczony szlaban. Rybnickie Służby Komunalne zmieniły jednak nieco zasady dotyczące wykupywania abonamentu. Jeszcze rok temu miejsca postojowe przysługiwały tylko studentom oraz wykładowcom, teraz zakres ten rozszerzył się o dwa wyjątki. – Z parkingu mogą korzystać rybniczanie mieszkający w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu oraz osoby, które pracują w centrum Rybnika – wyjaśnił Jarosław Kacprzak, zastępca dyrektora RSK.Abonament miesięczny dla mieszkańców naszego miasta kosztuje 30 złotych, pracownicy zapłacą natomiast 50 zł. Wnioski dotyczące miejsc parkingowych na kampusie należy składać w budynku Rybnickich Służbach Komunalnych przy ul. Rzecznej 8. Urzędnicy zdecydują wtedy, czy uzyskamy zgodę na parkowanie. 
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~frbro 2014-09-02 15:35:15

  Za rok abonament będzie mógł kupić każdy. Studenci teraz parkują na tesco, bądź na parkingach przy cmentarzu, bo szkoda im 120zł na semestr za parking, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Dla miasta liczy się tylko kasa, a nie to żeby odciążać i wspierać studentów. Choć może to i dobrze. Niech lepiej studenci uciekają z tego miasta, bo myślę że nie wielu ma ambicje pracować po studiach w jednym z miliona rybnickich marketów. Żałosna polityka z tym parkingiem. Studenci powinni tam parkować za darmo i koniec kropka.

  18 0
 • ~zenek65 2014-09-02 15:50:37

  kolejna wpadka ekipy Fudalego przed wyborami, po parku obok Domusa, zamknięciu ruchu w centrum, remont ul.Robotniczej w Kamieniu. Ktoś robi krecia robotę panu prezydentowi, a może to już koniec tej ekipy?

  4 0
 • ~Szalony Wariat 2014-09-02 16:06:26

  Bardzo fajny komentarz "frbro"...a co do samego parkingu powinni brać i odholowywać tych co sobie przed bramką zatrzymują po prawej

  1 0
 • ~MAF 2014-09-02 18:22:04

  Mam nadzieje że studenci podziękują Prezydentowi przy urnie wyborczej.

  9 0
 • ~jojo 2014-09-02 19:37:14

  "Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rybnickiego magistratu, parking na kampsusie od września przestaje być darmowy dla mieszkańców naszego miasta." Czy to znaczy,że mieszkańcy ościennych miast i wsi będą nadal parkować za darmo?

  9 0
 • ~Jan R. 2014-09-02 20:58:14

  Rybnicka samorządność polega na tym, że Adam Fudali sam rządzi.

  7 0
 • ~Arteks 2014-09-02 21:54:27

  @frbro - uciekaj ty jeśli ci się nie podoba - jeśli w ogóle w tym mieście mieszkasz, bo zazwyczaj hejtującymi na tym portalu są sąsiedzi, a nie mieszkańcy Rybnika. A każdego studenta którego stać na auto - będzie stać też na tę symboliczną opłatę. Ciekawe że te opłaty krytykują różne forumowe cieniasy, a samorząd studencki nie ma nic przeciwko? Czyżby zdawali sobie sprawę z tego, że kiedy tych opłat nie było to miejsca na kampusie zajmowały różne cwaniaki które chciały ominąć opłaty w naszym mieście?

  0 7
 • ~frbro 2014-09-03 12:47:11

  Arteks, taniej autem niż nasza komunikacją miejską. A rozwiązaniem na cwaniaków jest szlaban i darmowy wjazd dla studentów. Mieszkam w Rybniku, nie podoba mi się rządzenie obecnego prezydenta i nie będziesz mi mówił co mam robić.

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2603