Koniec I rundy HLB. Mistrz na szczycie!

2011-12-13, Autor:
Drużyny uczestniczące w VI edycji Halowej Ligi Biznesu mają za sobą pierwszą rundę rozgrywek.

Na najwyższym miejscu w tabeli znajduje się mistrz poprzedniej edycji rozgrywek, drużyna Lubar & DomBud, która do tej pory zwyciężyła we wszystkich spotkaniach. W ostatnim meczu pierwszej rundy, Lubar & DomBud pokonał Praktiker Rybnik 11:0. Losy tego pojedynku zostały rozstrzygnięte w pierwszej część gry, w której drużyna Lubar & DomBud zdobyła trzy bramkową przewagę. W drugiej część gry Lubar & DomBud umiejętnie bronił dostępu do swojej bramki i wyprowadzał groźne kontrataki, które skutecznie wykańczał.

Drugie miejsce w tabeli zajmuje drużyna OBI Jastrzębie Zdrój, która sześciokrotnie zwyciężyła w tej części rozgrywek. W VII kolejce spotkań pokonała swojego odwiecznego rywala, zespół OBI Rybnik, 15:0. Mecz od samego początku układał się po myśli zawodników z Jastrzębia Zdroju, którzy objęli kilku bramkowe prowadzenie w pierwszej części meczu i kontrolując przebieg pojedynku z minuty na minutę powiększali swoją zdobycz bramkową.

Trzecie miejsce w tabeli należy do drużyny BP & TNT, która po dwóch porażkach na początku sezonu rozkręciła się w końcówce rundy i odnotowała cztery zwycięstwa z rzędu. W ostatniej kolejce spotkań stoczyła morderczy pojedynek z drużyną Elektrowni Rybnik. Pierwsza część tego pojedynku zakończyła się remisem 2:2. W drugiej połowie spotkania drużyna Elektrowni Rybnik za sprawą bramki Bronisława Helwiga wyszła na prowadzenie. Gdy wydawało się, iż trzy punkty trafią na konto Elektrowni Rybnik, swoim talentem ponownie błysnął Szymon Węgrzyk, który w ostatnich trzech minutach spotkania najpierw asystował przy trafieniu Mariusza Waśko, a w końcówce meczu zdobył trzy bramki i ostatecznie drużyna BP & TNT zwyciężyła 6:3.

Najskuteczniejszą drużyną w pierwszej rundzie rozgrywek była ekipa Marat, która zajmuje czwarte miejsce w tabeli. O tym, iż drużyna MARAT potrafi zdobywać bramki, najlepiej na własnej skórze przekonali się zawodnicy zespołu SEGER, którzy w VII kolejce spotkań HLB przegrali 14:2. Postrachem linii defensywnej drużyny SEGER był duet braci Maroszek - Paweł i Łukasz, który łącznie zdobył dziewięć bramek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszej rundy VI edycji HLB jest Szymon Węgrzyk (BP & TNT), który na swoim koncie zgromadził 33 trafienia. Drugie miejsce należy do Pawła Maroszek (Marat), który 23 razy znalazł drogę do bramki rywala, a na trzeciej pozycji jest Sebastian Auguścik (LUBAR & DomBud), który do tej pory zdobył 17 bramek.
Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.